581 Shares 3746 views

Toyota ujawniła swoją wizję samochodu miasta przyszłości

W przeciwieństwie do większości firm motoryzacyjnych, które skupiają swoją uwagę na produkcji różnorodnych SUV, japońska firma Toyota aktywnie promuje uwalnianie ultra-kompaktowych samochodów.


Futurystyczny nowość od Toyoty

W marcu, na salonie w Genewie nową koncepcję japońskiego producenta i-TRIL została przedstawiona, opracowanego w europejskim oddziale firmy. Ten futurystyczny podwójna maszyna przeznaczona jest do szybkiej wymiany tradycyjnych samochodów, niewygodne w środowiskach miejskich.

Japoński producent nie posiada jeszcze planuje uruchomienie nowego produktu do produkcji seryjnej. Jednakże, w oparciu o koncepcję przestrzeni ostatnich kilku lat, Toyota zamierza zbadać różne opcje do utworzenia alternatywnego transportu miejskiego.

Tło powstania i-TRIL

Samochód koncepcyjny i-TRIL – kompaktowy pojazd elektryczny przeznaczony dla dwóch osób. Jest wyposażony w drzwi w postaci skrzydeł motyla. Dla większej firmy zwrotność samochodu wykorzystała swoją technologię do Toyota Aktywny Lean.

Został po raz pierwszy użyty w 2014 roku z powrotem do poprzedniego modelu kompaktowego pojazdu elektrycznego – I-road. Aktywny Lean technologia automatycznie przesuwa koła w dół, po wejściu do rogu, a tym samym przechylenie nadwozia. To przyczynia się do lepszej przyczepności pojazdu i zapobiega chorobie lokomocyjnej ludzi podczas jazdy.

Aby przetestować swoją rewolucyjną technologię Toyota przeprowadziła test drogowy koncepcji i-drogowy w Tokio i Grenoble, a wywiad ludzi o ich opinie na temat korzystania z tych pojazdów w środowiskach miejskich.

I-TRIL stał się kolejnym etapem badań japońską firmę za rozwój alternatywnych środków transportu. Do roku 2030, Toyota obiecuje przedstawić serię maszyn, które mogą całkowicie zastąpić zwykłe dla wszystkich samochodów.

Trochę o koncepcji

Poza tym, że aktywny Lean technologii rewolucyjny I-TRIL składa się również przy całkowitym braku pedałów. Pojazd jest kontrolowane przez dwa węzły sterujące. Ponadto, koncepcja może jeździć na własną rękę za pomocą systemu nawigacyjnego.

Ze względu na obecność w urządzeniu komputerowym ze sztucznymi pasażerów wywiadu można łatwo kontrolować wszystkie systemy samochodów poleceń głosowych. Planowana odległość podróż do I-tril bez ładowania akumulatora – około 200 km.