414 Shares 7665 views

Teatr. Gorky Symferopol: historia, repertuar, recenzje

Twoja uwaga jest najstarszym i najbardziej znany teatr Krym, którego ściany raz miałem zaszczyt przemawiać amerykański aktor Ayra Oldridzh i innych sławnych ludzi kreatywnych. Ten Simferopol Teatr nazwany M. Gorkiego. W rzeczywistości teatru stoi u początków narodowego teatru jako gatunku.

Relacje z teatru (opis)

Budynek teatru jest wykonany w stylu klasycystycznym z licznymi dekoracjami i rzeźb, w tym Aleksandra Sergeevicha Puszkina, Mihaila Ivanovicha Glinki i Petra Ilicha Chaykovskogo, wykwintne marmurowe schody, ozdobione obrazami i innych technik architektonicznych w celu nadania budynkowi niepowtarzalny wdzięk i wyrafinowanie. Na dachu budynku i szczęścia inspiracji aktorów teatralnych i dramaturgów przyniesie dwie Muzy, z których jedna trzyma teatralne maski.

Teatr. Gorky (Simferopol) zasłużenie i sprawiedliwie uhonorowany prestiżowymi nagrodami, takimi jak:

 • Stalin nagroda dla spektaklu „starzec” Gorkiego;
 • Nagroda Państwowa za pracę „Byli aktorami,” Pan Nathanson, Orlova ;
 • Złoty Medal nazwany Popow.

Mam zespół i wiele innych nagród w swoim regionie i kraju.

W tej chwili teatr ma 6 scen. Wszystkie one różnią się wielkością, ale są zjednoczeni w ich świetności. Można poczuć komfort domu pod światłami w małym pomieszczeniu i dotknąć wielkość i wspaniałość nieśmiertelne kawałki, wdychać zapach luksusu i ciesz się niesamowitą wnętrze w stylu barokowym w głównej sali.

reżyser teatralny – osoba przede wszystkim wysoce uduchowiony, to społeczeństwo jest uznany i nagrodzony liczne medale i tytuły honorowe – Ermachkov Aleksander Leonidowicz.

Historia teatru

Teatr. Gorky (Simferopol), założona w 1920 roku, wielki miłośnik sztuki teatru kupca Volkov. Wynajął ogromną stodołę i wystawił spektakle na podstawie dzieł takich dramaturgów jak Sumarokov, Fonvizin i jezior. Stodoła był kilkakrotnie przebudowywany.

W 1873 roku został zniszczony, a teraz siedziba teatru przy 410 mandatów wybudowano na jego miejscu. Od 1888 roku jako pierwszy teatr został przemianowany Symferopolu szlachetnego teatru. Od 1920 roku zmienił nazwę na pierwszy teatr Radzieckiego. W jego murach są aktywnie rozwija życie społeczne, dyskusje, byli wybitni ludzie z ich pomysłów.

Teatr. Gorky (Simferopol) nie był obojętny na życiu politycznym czasie. W 1921 roku w murach teatru, pierwszym tego rodzaju w Zjeździe Rad różnych posłów. 1943-1944 roku, spadł do zawodu, a teatr brał czynny udział w życiu politycznym kraju: tam jechaliśmy członków podziemnej grupy „Falcon”. Podziemne aktywny eksploracji pozostawała w kontakcie z partyzantów z Krym.

Целью было не дать немцам украсть и увезти коллекцию. stworzył również braterstwo murem sekretnego pokoju, gdzie trzymał kolekcję pięknych strojach historycznych, których liczba osiągnęła 5000. Celem było, aby zapobiec kradzieży Niemców i zabrać kolekcję. Jednak 3 dni przed wyzwoleniem miasta ktoś dał jego żołnierze weszli do murem kryjówkę i zastrzelili niewinnych aktorów, dzielnie bronił do ostatniego rosyjskiego teatru Gorkiego.

Simferopol pamiętał ten wyczyn, a gra została napisana w pamięć bohaterów, „Byli aktorzy”, który otrzymał wiele znakomitych nagród i medali, ten sam film został nakręcony na niego. Przed udaniem Niemcy podpalili teatrze, ale na szczęście został uratowany przez ocalałych członków podziemia. Choć dołączył Krym Rosja i większość zarządu teatru jest obsługiwany.

spółka

Na początku czasu w murach teatru były takie gwiazdy jak P. Wolfe, F. Ranevskaya, Goloborodko A., B., A. Nowikow Kenigson, Peregonets i innych wybitnych aktorów, którzy przybyli z różnych części świata.

Obecnie w murach teatru pracują ciężko, aby chronić jego honoru, 52 aktorów, którzy tworzą całą trupę. Na przykład, taki zaszczyt artystów ludowych Ukrainy, jak AA Bondarenko, SP Kucherenko, N. ciebie. Malyshina, V. N. Navrotsky, V. I. Yurchenko, I. V. Anosova i innych.

Widzowie na ogół pozytywnie mówić o aktorach gier, nazywając ją niezrównana i wspaniały. Podczas gry można zapomnieć, że jesteś w teatrze, i cieszyć się życiem na scenie.

występy

Teatr repertuar. Gorky (Symferopol) jest bardzo bogata: od klasycznych, ponadczasowych prace takie jak „Mistrz i Małgorzata”, aby współczesne spektakle scenariuszy utalentowani młodzi autorzy.

Odgrywa tak dobrze znane nieśmiertelnych dramatopisarzy jak Szekspira tarcia, Gorkiego Orłowa Czechow i inni całkowicie zrealizowane i odtwarzane w ścianach tego rozciągacza techniki.

Krymski Teatr Teatr. Gorzki (Simferopil) zachęca widzów do tych wykonań:

 • "Mad pieniędzy".
 • „Uwaga! Ciociu!”
 • "Stagecoach".
 • „Pokój z owoców.”
 • „Małżeństwo”.
 • „Jak się tu dostałeś?”
 • "Diva".
 • "Ciao!"
 • „Nielegalne narzeczona”.
 • „Woda źródlana”.
 • "Dancing Master".
 • „Kobieta luksus”.
 • "Love Pułapka".
 • „Ateny wieczorem.”

I wiele innych.

sprzedaż biletów

Ceny biletów wahają się od 100 do 350 rubli, w zależności od sceny, w rodzaju wydajności, czasu trwania i stopnia złożoności technicznej. Bilety można kupić w każdym dniu, z wyjątkiem poniedziałków, w godzinach od 10:00 do 19:00. Średnia cena biletu – 220 rubli.

Prawo do bezpłatnych biletów mogą korzystać jedna osoba dorosła towarzysząca grupę dwudziestu dzieci, a dzieci w wieku do 4 lat podczas wizyty występy rano dzieci.

widzowie gości

Teatr. Gorky (Simferopol) otrzymała tylko pozytywne opinie ze strony publiczności, który nazwał go „miejsce dla duszy”. Byli pod wrażeniem skali teatrze, a nie jest to zaskakujące, ponieważ łącznej powierzchni siedzibach instytucji ponad czternaście tysięcy metrów kwadratowych! Grandeur i architekturę starych budynków są interesujące dla tych, którzy przychodzą do teatru imienia Gorkiego (Symferopol).

Publiczność bardzo miłe komfortowych miejsc w straganów, wiele podziwiać salę kamienną, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na cały doskonałą grę aktorów i aktorek. Szczególnie byli izolowane litsedeev gry, takie jak Nawrocki Yurchenko, Bondarenko i Kucherenko.

Odwiedził teatr powiedzieć, że występy umieszczone na scenie, tak wysokiej jakości i profesjonalnie grał które powodują wiele emocji – od smutku i łez radości i ekstazy, sprawiają, że myślisz każdy obojętny na wiecznych, a więc aktualnych kwestii sprawiedliwości i bezprawia, miłości i nienawidzę, honor i niemoralność.

Dla niektórych widzów Teatru. Gorky (Simferopol) stał się symbolem sztuki teatralnej w ogóle, co nie jest dalekie od prawdy. Wiele raczył tej świątyni sztuki tytuł „najlepszego teatru miasta.” Widzowie również zauważyć, że zima tutaj bardziej zrelaksowany i mają możliwość bardziej skoncentrować się na samej grze i zanurzyć się w dramacie.

Gdzie i jak się tam dostać

Gorky Teatr Dramatyczny (Symferopol) jest zbliżony do cyrku, w centrum miasta, na rogu skrzyżowania ul. Ulicy Gorkiego. Puszkin, przed pałacem małżeństwa. Dokładny adres – ulica Puszkina, numer domu 15. Skąd: Centralne Muzeum Taurydzie, kawiarnie Kofein, krymski Akademicki Teatr Lalek.