864 Shares 5138 views

Teatr Komedii Muzycznej (Charków): historia, adres i repertuar

Charków Teatr muzyczny komedia – jeden z najbardziej znanych instytucji kulturalnych drugiego największego ukraińskiego ludności miasta.

fundacja

W 1929 roku ukraiński rząd ZSRR wydał dekret o utworzeniu państwa ukraińskiego Charkowa Teatru Komedii Muzycznej.

Podstawą trupy rozsławione dyrektora uczniowie Lesya Kurbasa Boris Balaban Bogdan Kryzhanovsky i Januarius Bortnik. To właśnie te podmioty określone tradycję operetkowe w Charkowie.

Pierwszym dyrektorem naczelnym teatru był Borys Bałaban, który stworzył wydajność premier na podstawie historii i muzyce „Orfeusz w piekle” Jacquesa Offenbacha. Nowy Libretto zostało napisane przez Ostap Cherry i kompozytorzy Ryabov Yu Meitus i uzupełnione nowymi numerami tanecznymi i melodii. Dokonywanie do wykonywania przez artystę S. Joffe, PA Pogorelyi A. Shcheglov, N. Petrenko i Boris Chernyshov.

Święto z okazji otwarcia teatru i premierze operetki „Orfeusz w piekle” odbyła się 01 listopada 1929.

Historia teatru przed II wojną światową

W latach 30. muzkomedii teatr (Charków) zaangażowany "Modernizacja" klasyczne utwory takie jak "Zaporozhez Dunajem", "Rose Marie" et al., Przeglądarka Prezentacja tradycyjny repertuar operettochnogo (produkt Kalman Legar, Strauss, itd.). a także stworzenia całkowicie nowych spektakli.

Prawdziwy cios dla teatru stał się dekret rządu w sprawie pozbawienia Lesia Kurbasa tytuł Artysty Ludowej USRR. Ponadto z czołowych pozycjach wszyscy uczniowie zostali rozstrzelani i zaczął „walki z formalizmu”.

repertuar formowania

Po usunięciu naczelnego dyrektora Lesia Kurbasa muzkomedii wyznaczony Michael Avaha, która, między innymi, musiał walczyć z burżuazyjnego nacjonalizmu.

Wbrew oczekiwaniom tych u władzy, zaczął swoją pracę jako szef produkcji teatralnych „klasyków neovenskoy”. Występy „Silva” powstały Avahom „Maritza”, „Wesoła wdówka” i „Bayadère”. On jest przyciągany do pracy swoich bardziej doświadczonych kolegów D. Giusto i B. Rapoport.

To był owocny i Avaha współpraca z głównym dyrygentem musicalu kompozytora Alekseem Ryabovym. W 1935 roku zaczęli pracować nad spektaklem na podstawie „Sorochintsy Fair”, który jako bohater przyniósł na miejsce Gogola. Inscenizacja była ogromnym sukcesem i na zawsze wszedł do historii teatru ukraińskiego.

Kolejnym wielkim sukcesem oczekuje Musical Comedy Theatre (Charków) w 1937 roku, kiedy widzowie inscenizacji spektaklu „May noc” został przedstawiony.

Ale prawdziwy triumf była premiera spektaklu „Wesele w Malinovka”, która nie opuszcza teatry muzyczne etap od ponad 70 lat na całym ZSRR.

W czasie wojny,

Na krótko przed okupacją Musical Comedy Theatre (Harkov) ewakuowany do Azji Środkowej. Dzięki poświęceniu Les Ivashuticha Isaac Radomysskogo, Siemion Ioffe, Sobol Naum Sava Solyaschanskogo i innych członków trupy, kontynuował dać reprezentację do uchodźców i wojny, leczonych w szpitalach.

W Uzbekistanie, wydajność „chodżowie Nasreddin” został stworzony na podstawie miejscowego folkloru. Teatr wykonywane w Buchara, Aszchabad, Termez, Fergana i Frunze. Jednak najbardziej owocne były zwiedzania w Samarkandzie, gdzie są one odwiedzane przez około 100 tysięcy osób. Pomimo tego zespołu się doczekać powrotu do rodzinnego miasta. I to był sukces!

po wojnie

W 1950 roku występy zostały dostarczone „córką feldmarszałka”, „Maiden zamieszanie” „Wii”, „może”, „Nocne Sorochinsky targi”, „Matchmaking na Goncharіvtsі” i inne.

Przez cały Związek Radziecki grzmiał premiera komedii Majakowski „pluskwa” do muzyki G. Yudin, komedia muzyczna (Charków), teatr stał się sławny w 1964 roku.

To wzbudziło wielkie zainteresowanie i produkcję musicalu Raimonds Pauls „Siostra Carrie”, który na początku lat 80-tych prowadzone przez Aleksandra Barseghyan. Krytycy zauważyć innowacji Play, po raz pierwszy w „poważnej” non-gatunek pojawił się tragiczne możliwości.

Wśród osiągnięć bezwarunkowe 8090 teatru można nazwać inscenizacja „Rytm balet”, „Bambi”, „Juno” i „Być może”, „Iisus Hristos Superstar”, „Monarch kurwa i Monk” et al.

Repertuar Teatru Komedii Muzycznej (Charków) w XXI wieku

Początek nowego tysiąclecia cechował inscenizację musicalu kultowej „My Fair Lady” w reżyserii Arkadiya Kleyna. Tchnął nowe życie w komedii „Sorochinskih Fair” A. Ryabov, odsyłając je do repertuaru 200. rocznicy N. V. Gogolya.

Charków publiczność entuzjastycznie witany i prezentacja w formie uroczystego koncertu „Viva!”, I Kalmana „Wszystkie sekrety operetki”, a także rewii dziecięcej „w bajce” Alexander Dracheva.

Teatr Komedii Muzycznej (Charków), plakatu, który zawsze budzi zainteresowanie wśród miłośników operetki, jest dumna ze swoich utalentowanych solistów śpiewaków Inga Vasilyeva Natalia Koval Tatyana cygańskie, Eleanor Dzhulik Aleksiej Andrenko, Irinoy Potolovoy i wielu innych.

Do tej pory, publiczność jest proszona, aby obejrzeć występy z ich udziałem:

  • "The Merry Widow";
  • „Piękna Galatea”;
  • "Mystery House Juan";
  • "Sztuczki Khanuma";
  • „przygód”;
  • „Swatanie na Goncharovka”;
  • "Circus Księżniczka" et al.

Teatr Komedii Muzycznej (Charków): Adres

Aby zobaczyć, operetki i musicale, których wykaz jest przedstawione powyżej, należy kupić bilety w kasie instytucji. Znajduje się w budynku teatru, przy ul Zwiastowania (dawniej. Karla Marksa) 32. Można się tam dostać, na przykład, w metrze, osiągając stacji na placu kolejowego.

Teraz, gdy wiesz, co jest znane i gdzie Teatr Komedii Muzycznej (Charków). Bilety na jego pierwszym uruchomieniu zaleca się rezerwować z wyprzedzeniem, gdyż w takich przypadkach zawsze jest pełny dom.