546 Shares 4567 views

"Flosteron": recenzje. "Flosteron" na alergie

Czy wiesz, jaki jest lek Flosteron? Eksperci twierdzą, że jest to uniwersalne narzędzie, które może być stosowane w różnych warunkach patologicznych.

O tym, jakie właściwości ma ten lek, w jakiej formie można je nabyć i jak używać, będziemy mówić w prezentowanym artykule.

Opakowanie, skład i forma uwalniania

Gdzie sprzedaje się lek "Flosteron"? Opinie osób mówią, że tego leku można kupić w dowolnej aptece. Również niektórzy pacjenci zarządzają go przez Internet.

Ten środek zawiera aktywne składniki, takie jak fosforan disodowy betametazonu i dipropionian betametazonu. Ponadto skład leku obejmuje elementy pomocnicze w postaci chlorku sodu, karmelozy sodowej, polisorbatu 80, edetanu sodu, metyloparabenu, alkoholu benzylowego, kwasu chlorowodorowego, propyloparabenu, dihydratu wodorofosforanu sodu, wody oczyszczonej i glikolu polietylenowego.

Lek "Flosteron", który jest poddawany dalszej analizie, jest wytwarzany jako zawiesina do wstrzykiwań. Jest dostępny w ampułkach (po 1 ml) w opakowaniach profilowanych.

Farmakodynamikę

Jak działa lek "Flosteron"? Instrukcje użycia (opinie specjalistów na temat tego narzędzia są pozytywne) informuje, że aktywnymi składnikami leku są glikokortykosteroidy (to jest syntetyczny substytut hormonów nadnerczowych). Mają właściwości immunosupresyjne, przeciwreumatyczne i przeciwzapalne.

Betametazon wpływa na homeostazę glukozy, metabolizm energetyczny i hormon żywieniowy z adenohypofizą.

Do tej pory nie zbadano zasad działania glikokortykosteroidów do końca. Jest jednak zdania, że proces ich oddziaływania jest przeprowadzany na poziomie komórkowym. Eksperci uważają, że w cytoplazmie komórek istnieją dwa systemy receptorowe, a betametazon bezpośrednio wpływa na udział specjalnych receptorów GCS. Z kolei receptory mineralokortykoidowe przyczyniają się do regulacji metabolizmu sodu i potasu oraz równowagi wodno-elektrolitowej.

Kortykosteroidy nazywane substancjami rozpuszczalnymi w tłuszczach. Mogą one łatwo penetrować błony komórkowe w docelowej komórce.

Tak więc działanie leku, które rozważamy, opiera się na konkretnych procesach biochemicznych zachodzących na poziomie molekularnym.

Farmakokinetyka

Dipropionian betametazonu jest wchłaniany powoli, ale daje dość długotrwały efekt. W zależności od sposobu podawania leku może on osiągnąć ogólny lub lokalny efekt.

Po około 30 minutach obserwuje się maksymalne stężenie leku po podaniu wewnątrzmacicznym. W osoczu krwi lek wiąże się z białkami bardzo szybko. Łatwo wnika przez bariery histologiczne, w tym barierę łożyskową.

Metabolizm leku jest prowadzony w wątrobie z tworzeniem się nieaktywnych metabolitów. Eksploatacja substancji czynnych odbywa się przez nerki, jak również razem z żółcią i częściowo z mlekiem matki.

Wskazania

Kiedy pacjent jest zalecany wstrzyknięcia leku "Flosteron"? Lekarze mówią, że jest to uniwersalny lek, który może być stosowany w leczeniu różnych chorób. Zgodnie z instrukcjami, leki stosowane są w następujących sytuacjach:

 • Obrzęk mózgu;
 • Transfuzja krwi, urazy, palenie, anafilaktyczne, chirurgiczne, kardiogenne i toksyczne wstrząsy;
 • Choroby tkanki łącznej o charakterze systemowym (na przykład w przypadku rumieniowatego tocznia rumieniowatego, przełyku tyrootoksycznego, śpiączki wątrobowej, reumatoidalnego zapalenia stawów);
 • Leczenie astmy oskrzelowej ciężkiej;
 • Reakcje anafilaktyczne ;
 • Aby zapobiec zapaleniu i bliznowaceniu po ekspozycji na krążące płyny.

Czy mogę używać Flosterona do alergii? Eksperci twierdzą, że ten lek jest bardzo skuteczny w reakcjach alergicznych. Dlatego często jest to zalecane do:

 • Astma oskrzelowa, przewlekły lub sezonowy nieżyt nosa;
 • Łuszczyca, kontakt z atopowym zapaleniem skóry i keloidem;
 • Kolagenozy;
 • Reumatyzm pozaszpikowy, lumbago, zapalenie ścięgien, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie błony maziowej, pourazowe postacie trakcyjne, zapalenie okopów, zapalenie zwłóknienia;
 • Ukąszenia owadów;
 • Wszystkie rodzaje reakcji alergicznych;
 • Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Przeciwwskazania

Kiedy nie należy stosować leku "Flosteron" (instrukcja, recenzje na temat tego leku zostaną przedstawione poniżej)? Nie jest on przypisany, gdy:

 • Osteoporoza, wrzód żołądka, gruźlica, choroba rozkurczowa, jaskra;
 • Zespół Ischego-Cushinga, zakrzepowe zapalenie żył, ostre wirusowe, grzybicze lub bakteryjne zakażenia, cukrzyca;
 • Ciężkie operacje i urazy, przed i po szczepieniu (w ciągu dwóch tygodni);
 • Trombocytopeniczna idiopatyczna plamica (domięśniowa);
 • Brak zapalenia stawów;
 • Odkształcenie kości i zniszczenie stawu, niestabilność stawu;
 • Krwawienie wrodzone lub ze względu na zastosowanie antykoagulantów;
 • Karmienie piersią kobiet, dzieci poniżej trzeciego roku życia, nadwrażliwość.

"Flosteron" leki: instrukcje użycia

Uwagi pacjenta dotyczące tego leku są bardzo zróżnicowane.

Jak powinienem używać tego leku?

Aby działać na ciele pacjenta systematycznie, leki są podawane domięśniowo. Zastrzyki są wykonywane w mięśniach gluteus (głębokie) o 0,1-0,2 ml co 2-4 tygodnie.

Jak jest "Flosteron" przepisany na alergie? Eksperci twierdzą, że taki lek jest często stosowany w pojawianiu się reakcji alergicznych o ostrym charakterze. W tym przypadku zastrzyki są również domięśniowe w ilości 1-2 ml (raz).

Z miejscowym stosowaniem leku dawka może się znacznie różnić. Z reguły wynosi 0,25-2 ml.

Z łuszczycą, zapaleniem neurodermatitis, wypryskiem i innymi chorobami skóry, leki są podawane śródskórnie.

W razie potrzeby lek może być zmieszany z prokainą lub lidokainą w celu złagodzenia bólu.

Dla dzieci w wieku 3-5 lat początkowa dawka tego leku wynosi 0,3 ml, a dla dzieci w wieku 6-12 lat – 0,6 ml.

Lek "Flosteron": recenzje

Analizując opinie specjalistów na temat danego leku, można bezpiecznie stwierdzić, że ten lek jest bardzo skuteczny. Zdaniem lekarzy, ten lek jest stosowany w przypadku dość poważnych chorób mózgu, tkanki łącznej, reakcji anafilaktoidowych itp.

Jeśli chodzi o pacjentów, nie zawsze pozostawiają pozytywne opinie na temat zawieszenia Flosteronu. Świadectwa ludzi mówią, że leki te często powodują reakcje uboczne. Należą do nich zawroty głowy, ogólne uczucie złego samopoczucia, rozrzedzenie skóry, zwiększenie masy ciała i tak dalej.