884 Shares 6234 views

Jak zatrzymać laktację naturalnie? zatrzymanie laktacji

W życiu każdej kobiety pielęgniarskiej przychodzi czas, gdy z jakichkolwiek powodów, zamierza zawrzeć piersią. Powstaje pytanie, w jaki sposób przerwać karmienie, stają się aktualne i bardzo ekscytujące dla każdej mamy. Jest to bardzo skomplikowany psychologiczny moment dla kobiety i dla dziecka, więc zasługuje na należytą uwagę. Aby uzyskać informacje o tym, jak naturalnie zatrzymać laktację, to być napisane w tym artykule.

Terminy zakończenia karmienia piersią

Okres karmienia piersią – to nie jest arbitralna decyzja matki, a niektóre kryteria fizjologiczne, po siebie i ze sobą powiązane. Innymi słowy, czas trwania karmienia piersią powinna być określona przez naturalnych potrzeb dziecka, które znikną w czasie, uzyskując miejsce na nowe.

Uważa się, że karmienie piersią powinno trwać co najmniej sześć miesięcy, a następnie pozostawiono go zastąpić mieszaniną mleka i wprowadzenie nowych produktów. Sześć miesięcy – zbyt krótki okres do zakończenia karmienia piersią, ponieważ odruch ssania dziecka umiera zaledwie dwa lata, a niektóre dzieci w trzech. Wszystko to sugeruje, że karmienie piersią należy kontynuować przez co najmniej dwa lata.

Powody zatrzymania karmienia piersią

Istnieje wiele powodów, dla których kobieta chce przerwać karmienie piersią karmienie piersią, na przykład:

  • Wiek dziecka od ponad dwóch lat.
  • Potrzeba, aby przejść do pracy.
  • Nowa ciąża.
  • Zmęczony karmienia piersią.
  • choroba matki wymagające leczenia, które nie jest zgodne z laktacją.

Nie może być tysiące powodów, które popychają kobiety do tego ważnego kroku, ale powinien mieć świadomość, że zatrzymanie laktacji – jest zaprzeczeniem dziecko mleka kobiecego dla wszystkich. Więc jeśli mama czuje się wątpliwości i niepewność, to lepiej odłożyć tę kwestię na późniejszy termin.

podstawowe zasady

Aby nie zaszkodzić sobie lub dziecko, trzeba wiedzieć, jak zatrzymać laktację naturalnie poprawne. Istnieje kilka podstawowych zasad, aby zaprzestać karmienia piersią. Obserwując je, kobieta płynne przejście do nowego etapu karmienia piersią.

Jeśli wiek dziecko starsze niż jeden rok, a on jadł dorosłych jedzenie, najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby stopniowo zastępować karmienia piersią technika innej cieczy. Jest możliwe, aby zaoferować BABY soki dla dzieci, napoje owocowe, herbatki dla dzieci lub czystej wody. W tej sytuacji, gdy dziecko nie chce przyjąć niczego z wyjątkiem piersi matki, to powinna dać mu butelkę z mieszaniną.

Po zastąpieniu wszystkich dziennych karmienia biorąc innego płynu są nocne karmienia. W ciągu zaledwie kilku tygodni, można odzwyczaić dziecko od nocnego i zatrzask, zastępując piersi lub butelki sutek.

Ten stopniowy spadek laktacja zapisać dziecko z urazem, a matka – z mastitis i innych problemów z piersiami.

Produkty, które zmniejszają laktację

Innym sposobem udzielenia odpowiedzi na pytanie, jak naturalnie zatrzymać laktację, jest spożywanie produktów, które przyczyniają się do zmniejszenia produkcji mleka kobiecego. Najbardziej popularne są szałwia, mięta herbaty, wyciąg z żurawiny i pietruszki. Niektórzy powinni jeść więcej produktów wędzonych i konserw, ale są one szkodliwe dziecko przyjmowania pokarmu. Może to zmniejszyć laktację, ale nie powinny być stosowane, nawet bez kobiet karmiących piersią.

Decydując się przybierać różne herbatki ziołowe, przestrzegać pewnych zasad. Na przykład, zadawać pytania o tym, jak zatrzymać laktację szałwię, powinny być gotowane trochę bulionu. Można to zrobić, aby nie zaszkodzić dziecku. Po wypiciu kilku łyków do infuzji porannej szałwii, mamusia musi ściśle monitorować reakcję dziecka: nie pojawia się, czy on ma alergię, czy jego stan zdrowia lub innych nietypowych objawów okazało się zmieniło.

Tradycyjne metody zatrzymanie laktacji

Wcześniej kobiety przestała karmić dziecko, idąc za radą swoich matek i babek, ponieważ lek nie zwrócić szczególną uwagę na karmienie piersią. W związku z tym, karmiących matek, w celu zmniejszenia ilości zużytego mleka jest mniejsza niż ciecz lub w miejsce konwencjonalnych napoju pił napary ziołowe zmniejszania laktacji.

Najczęstszym sposobem, sprowadzają się do naszych czasów, ciągnie skrzynię. Uważa się, że mleko peredavlennuyu piersi nie płynie, a więc zatrzymuje laktację. Jednak konsultanci na karmienie piersią nie jest zalecane, aby użyć tej opcji z powodu częstego występowania zapalenia sutka i zapalenie gruczołów sutkowych.

Niektóre mamusie po prostu dać tygodniu ich dzieckiem i babcia pokazała mu cały czas. Metoda ta nie jest poprawna i nie odpowiada na pytanie, jak zatrzymać laktację w sposób naturalny, jak bardzo negatywny wpływ na psychikę dziecka.

metody leki

Jeśli chcesz natychmiast przerwać karmienie piersią (np matki Zdrowia), i nie ma czasu dla stopniowego odstawienia, można odwołać się do narkotyków. Dzisiaj, sieci aptek oferują szereg leków do zaprzestania produkcji mleka. Jednak tylko lekarz powinien wyznaczyć tabletki zatrzymać laktację. Ich cena może być wysoka, ale lepiej jest kupić produkt wysokiej jakości. Ważne jest, aby pamiętać, że wypowiedzenie medyczny laktacji jest przeciwwskazania i skutki uboczne.

Konsekwencje zatrzymanie laktacji

Jeśli kobieta karmi piersią postanowił przedwcześnie przerwać karmienie piersią laktacja, musi znać konsekwencje swoich decyzji.

Dla kobiet, nagłe zaprzestanie karmienia piersią może spowodować zapalenie sutka. Czasami w ciężkich przypadkach lekarze uciekają się do interwencji chirurgicznej.

Kolejną nieprzyjemną konsekwencją może być depresja u matki. Występuje z powodu nagłej zmiany hormonalne. Kobiety często mówią, że po odstawieniu myśleli, że dziecko tak, jakby wzięte. Wynika to z faktu, że organizm reaguje na zaprzestanie produkcji mleka i przywiązanie dziecka co do jego utraty. W związku z tym, istnieje ogromne uwalnianie hormonu stresu, a ona wpada w głęboką depresję. Przez dwa lub trzy miesiące, może towarzyszyć płaczliwość i smutek.

Dla dziecka przedwcześnie odzwyczajania prowadzi również szereg negatywnych konsekwencji. Może to być uraz psychiczny i nieprawidłowy rozwój układu odpornościowego i trawiennego systemów.

pomocnych wskazówek

Która opcja jest lepsza do wyboru i jak zatrzymać mleko laktacji z minimalnymi skutkami dla matki i dziecka? Przede wszystkim konieczne jest, aby zbliżyć się z ufnością i wewnętrznego spokoju w tym procesie. Gdy matka jest spokojny i konsekwentny w swoich działaniach, a dziecko czuje. Odwrotnie, dziecko będzie zawsze czuć obawy mojej matki i reagowania w naturze.

Kobieta powinna ubierać się w ubrania obcisłe bez głębokich cięć w okolicy klatki piersiowej, tak aby dziecko było trudno dostać się do niego.

Oczywiście, małe dzieci znacznie łatwiej odzwyczaić, zastępując go z butelki. Nawet jeśli po raz pierwszy dziecko będzie go odmówić, głodny, on starał się wtopić. Dzieci starsze niż jeden rok już może wyjaśnić to, co chcą, i będzie dążyć do piersi matki na wszystkie możliwe sposoby. Dlatego też, gdy każde dziecko próbuje dostać się do pożądanego mama powinna wyjaśnić mu, że mleko nad i oferują butelkę.

Odzwyczajania zaleca się przeprowadzać w okresie inwolucji. Występuje, gdy dziecko obraca rok lub dwa. Rozpoznać inwolucji mogą być oparte na podstawach, takich jak drażliwość podczas karmienia kobiety, nagłe zmęczenie, jeśli kobieta nie jest podawany przez dłuższy czas, a niewielka ilość mleka.

Jeśli odzwyczaić dziecko od dwóch lub trzech miesięcy, będzie się zmniejszać stopniowo mleko, nie będzie uszczelnić piersi, stopniowo zmienia się tło hormonalne, a matka z dzieckiem jest łatwo zlecić to ważny okres w życiu obu.