109 Shares 1564 views

Jak ustalić, odwodnienie. Jak rozpoznać odwodnienie u dziecka z biegunką

Organizm ludzki jest w większości płynów, dlatego ważne jest dla normalnego funkcjonowania wszystkich istotnych systemów utrzymania prawidłowego poziomu jego ilości.

Co jest odwodnienie?

Odwodnienie – zmniejszenie płynu w ciele ludzkim poniżej normy fizjologicznej. W wyniku utraty wody osoba doświadcza jej braku, w związku z którą zakłóciło równowagę wodno-soli. Ta równowaga pomiędzy wodnym i mineralnych, co prowadzi do zagęszczenia krwi oraz wzrost stężenia elementów komórkowych. Jak ustalić, odwodnienie, jakie są jej objawy i jak go uniknąć – odpowiedzi na te pytania zostaną omówione poniżej.

Stopień odwodnienia

Istnieje kilka stopni odwodnienia są:

 1. Postać łagodna. Kiedy traci około 6% łącznej ilości cieczy w organizmie – to jest około 1-2 litrów.
 2. Średnia odwodnienie. To zmniejszenie płynu od 6 do 10%, to jest, jego strata od 2 do 4 litrów
 3. Ciężkie odwodnienie. W tym przypadku utratę więcej niż 4 litry płynu, to znaczy więcej niż 10%.
 4. Ostre odwodnienie. Utrata więcej niż 10 litrów cieczy jest niebezpieczne dla życia ludzkiego. Stan ten może prowadzić do śpiączki lub śmierci. Tak jak określić odwodnieniu organizmu ludzkiego, to znaczy stopień odwodnienia, może być tylko specjalista, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem i leczenie.

W zależności od wagi soli emitować kilka rodzajów odwodnienia:

 1. Izotoniczny roztwór soli, gdy krew jest normalny.
 2. Nadciśnieniowa, gdy stężenie soli we krwi wzrasta.
 3. Hipotoniczny gdy ilość soli zmniejsza się.

Jak utrata płynu działaniu na organizm ludzki od wewnątrz?

Przed określić odwodnienie u dziecka lub osoby dorosłej, trzeba zrozumieć, jak działa wewnątrz organizmu. Płyn zawarty jest nie tylko we wszystkich komórkach ludzkiego ciała, ale również poza nią. Pożywka zawiera sole mineralne, sód i potas (elektrolitów), które są wymagane dla ważnych procesach w organizmie. Gdy woda jest odprowadzana z komórek i tkanek, a zatem zmniejsza ilość elektrolitu, komórki dosłownie „wysychają”. Wszystko to prowadzi do awarii wszystkich systemów operacyjnych ciała, a następnie do poważnej choroby.


W niektórych przypadkach nie jest odwodnienie?

Jeżeli brak wody w organizmie, prowadzi do poważnych chorób u ludzi, to z kolei ciecz nasyconą – to prosty sposób na utrzymanie zdrowia. Jak ustalić, odwodnienie, które przypisuje ten negatywny proces istnieje?

 1. Z obfitym wymioty i biegunka.
 2. Kiedy niedrożność jelit.
 3. W otrzewnej.
 4. Dla dużych oparzeń.
 5. Zapalenie trzustki.
 6. Kiedy nadmierne pocenie się.
 7. Przy zwiększonym wydalaniem moczu.
 8. Przy wysokich temperaturach i innych.

Odwodnienie, czy utrata płynów ustrojowych może wystąpić podczas wysokich temperatur, gdy osoba poty ciężko, podczas ćwiczeń lub ciężkiej pracy, z nadużywania alkoholu, w niektórych chorób, takich jak cukrzyca i inne.

Skąd wiesz, czy nie jest wystarczająco płynny otrzymuje organizm?

Odwodnienie może wystąpić nietypowe objawy, takie jak chroniczne zmęczenie i ciągły głód. objawy te są związane z większym nagromadzeniem w organizmie substancji szkodliwych, w którym wyjście jest potrzebne cieczy, który to korpus przegrywa. Zawierała również nietypowe zastosowanie żużli. Z powodu braku płynu w komórkach opóźnia sodu, który promuje zatykaniu. Duża ilość toksyn powoduje bóle głowy, cuchnący pot, zaparcia. Jest niezdrowa cera.

Jakie objawy pomogą Ci zrozumieć, czy organ w potrzebach płynów jest jak ustalić? Odwadnianie obejmuje następujące objawy:

 1. Suchość w jamie ustnej i stała chęć do picia. Ilość wypitej wody osoba powinna odpowiadać jego ładunku. Czasami pragnienie gasi się bardzo szybko, a czasem trzeba pić dużo płynów do sucha zniknął.
 2. Słabość, ciągłe ziewanie. Symptom odczuwa gdy organizm ludzki traci pożądanych substancji dla normalnego funkcjonowania. Woda jest także część niezbędnych składników. Aby czuć się dobrze, osoba musi dobrze zjeść, aby jeść i pić i jeść z umiarem.
 3. Utrata apetytu. Podczas odwadniania nie chce jeść. Ale przyczyny utraty apetytu mogą być dotknięte jakąś chorobę – stres i innych.
 4. Podwyższenie temperatury ciała, która musi być zmniejszona w różny sposób.

Oprócz tych objawów, zawroty głowy, tachykardia lub dreszcze można zaobserwować w odwodnienia. Ponadto, może to prowadzić do poważnych problemów, takich jak duszność, szybkie bicie serca, gorączka. Gdy znaczna utrata wody w organizmie może rozpocząć nudności i wymioty, skurcze i mrowienie w rękach i nogach. Gdy te objawy powinny skontaktować się z lekarzem. Aby przywrócić ciało lekarz może zastosować dożylnie kroplówkę z soli fizjologicznej. Zabieg ten należy przeprowadzić w murach szpitala, w domu, u tych pacjentów nie zostawiaj.

Odwodnienie u niemowląt

Dzieci są bardziej podatne na odwodnienie niż dorośli. Jak rozpoznać odwodnienie u niemowląt? Główne objawy:

 1. Dziecko pieluszka pozostaje sucha przez ponad 6 godzin.
 2. Mocz jest ciemniejszy i ma specyficzny zapach.
 3. Suche usta i usta niemowlęcia.
 4. Letarg.
 5. Brak łez podczas płaczu.

Nie każdy wie, objawy ciężkiej utraty wody, jak zdefiniować? Odwodnienie u niemowląt trzeciego stopnia jest przedstawiony w następujący sposób:

 1. Wydrążone oczy.
 2. Chłód dłoni i stóp.
 3. Marmur skóry.
 4. Zawroty głowy i zawroty głowy.
 5. Nadmierne fussiness lub odwrotnie, senność.

Co zrobić, jeśli dziecko jest odwodnione?

Maluchy odwodnienie następuje bardzo szybko. Dlatego też, jeżeli istnieją poważne objawy należy szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach, jak określono w dzieciństwie lub odwodnieniem to kolejna choroba, która może być tylko lekarz. Być może trzeba będzie wprowadzić dopiero poprawny bilans wodny w organizmie osiąga płyn IV.

Odwodnienie u dzieci z biegunką

Bardzo często przyczyną odwodnienia u dzieci może być biegunka i wymioty. Zjawisko to występuje w różnych zatruć lub patologii. Stosowanie niektórych środkach leczniczych czasami tylko wzmacnia ten problem. Utrata płynu, a zatem ciężar dziecko bardzo szybko. Dlatego trzeba natychmiast zidentyfikować przyczyny tych objawów i podjąć kroki w celu ich wyeliminowania.

Więc jak rozpoznać odwodnienie u dziecka z biegunką może być tylko do lekarza, należy natychmiast zwrócić się do niego o pomoc. Ciężkie odwodnienie w biegunka może prowadzić do poważnych konsekwencji, przykład – niewydolność nerek.

Istnieją zasady, które muszą być przestrzegane. Dziecko w wieku 6 miesięcy powinny spożywać dziennie około 1 litr wody. Ten sok, herbata, mleko z piersi, a płyn, który jest obecny w owocach, jagodach i innych produktów spożywczych. Gdy dziecko ma biegunkę i wymioty, jego mały organizm może szybko być bez niego. Po tym wszystkim, z kałem się dużo płynu. A jeśli dziecko ma gorączkę, to jest zupełnie pogorszyć sytuację. Lekarze powinni dać dziecku do picia więcej, to nie staje się gorsze na pewno.

Do odwodnienia organizmu dziecka nie przyjdzie zbyt szybko, konieczne jest co 10 minut, aby dać dzieciakowi 1-2 łyżeczki wody. Będzie to nadrobić stratę płynów i nie wywoływać nawracające wymioty. Karmiące kobiety potrzebują więcej często w tym okresie, aby umieścić dziecko do piersi.

Jak zapobiec odwodnieniu organizmu dziecka?

Musisz upewnić się, że dziecko używa dużo płynów, zwłaszcza kiedy jest chora. Będzie to poważna przeszkoda na straty, jak organizm będzie mógł natychmiast określić odwodnienie. Trzeba dać dziecku mnóstwo wody. Jeśli lubi różnorodne soki, konieczne jest, aby rozcieńczyć je wodą. W żadnym wypadku nie dają dziecku napojów gazowanych, żadnych korzyści z nich oraz powiększona wszystko inne mają negatywny wpływ na stan zębów.

Kiedy dziecko jest chore, zimne napoje pomogą złagodzić jego stan. Ale powinny unikać owoców cytrusowych, pomarańcza, grejpfrut soków, gdyż te napoje mogą powodować świąd i pieczenie w ustach dziecka.

Cechy odwodnienia u zwierząt. Porównaj cechy choroby u ludzi

Koty – żywe istoty, i uszkodzenia ciała mogą wystąpić u nich z różnych powodów. Odwodnienie może wystąpić u zwierząt tych samych powodów jak u ludzi. Mogą chorować lub przegrzanie. Jak rozpoznać odwodnienie u kotów, jakie są objawy tej choroby? Klasycznym objawem odwodnienia jest utrata elastyczności skóry. Jeśli wziąć kota za kark i wyciągnąć go delikatnie, a następnie po obniżeniu go szybko bierze swoją pierwotną pozycję. Kot ze skóry odwodnienie organizmu trwa pierwotny wygląd przez długi czas. Jeżeli wykres jest rysowany w tej samej pozycji, to zwierzę ciężki stopień odwodnienia, jest pilna potrzeba, aby pokazać weterynarza. Inne objawy odwodnienia u kotów:

 1. Suchość i lepkość gumy.
 2. Ospałość, apatia.
 3. Odmowa jedzenia.

Przyczyny odwodnienia u kotów:

 1. Biegunka.
 2. Wymioty.
 3. Podwyższona temperatura ciała.
 4. Uraz.
 5. Przegrzanie.
 6. Różne choroby.

Przed określić odwodnienie kota lub kota, trzeba skontaktować się z weterynarzem. On na pewno powiedzieć tak lub nie, i przepisać niezbędnego leczenia. U dorosłych ssaków, takich jak psy, ciecz jest w około 65% całkowitej masy ciała. Zwierzęta pozbawione wody, umiera w bardzo krótkim czasie. Plump pies może wytrzymać głód na długi czas z wodą, ale bez niego nie będzie trwał 10 dni. Utrata 10% płynu u zwierząt powoduje poważne konsekwencje patologiczne, a utrata wody w organizmie więcej niż ta liczba może prowadzić do śmierci.

Przed zdefiniowaniem odwodnienie u psów, ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób płyn dostanie się do jej ciała. Woda dostaje się do organizmu psa lub kota z napojami i jedzeniem, a następnie zasysane jelita nienaruszone. Wymagania Fluid różnią się w zależności od składu paszy, stanu fizjologicznego zwierzęcia, warunków atmosferycznych i środowiska. Na przykład, przy podawaniu psa lub kota suchej karmy, zwiększoną aktywność fizyczną i ciepłej pogody, zapotrzebowanie na wodę wzrasta wielokrotnie.

U zwierząt, istnieje kilka stopni odwodnienia w domu jest dość trudne do określenia stopnia odwodnienia niezależnie. Konieczne jest, aby monitorować stan psa stale. Objawy utraty płynów:

 1. Zmęczenie, złe samopoczucie.
 2. Zmniejszenie lub całkowity brak apetytu.
 3. Wymioty lub luźny stolec.
 4. Podwyższona temperatura, itd ..

Aby uniknąć odwodnienia, wszystko trzeba pić dużo płynów, dotyczy to również ludzi i zwierząt. Ale nie tylko to pomoże uporać się z problemem. Często wietrzyć pomieszczenie, jeść zdrową żywność i czystej wody, nosić ubrania wykonane z naturalnych materiałów, i inne.