314 Shares 4645 views

Nakłucie torbieli jajnika

Torbieli jajnika – zagłębienie płynem wewnątrz, który ma własną obudowę, która znajduje się w tkance jajnika i zwiększa swoją objętość.

Istnieje kilka rodzajów torbieli:

  1. Funkcja – formowanie, które są utworzone z pęcherzyka i ciałka żółtego, a więc są one podzielone na pęcherzykowych i lyuteiniziruyuschiee (zgodnie z fazami cyklu).
  2. Endometrium torbiele spowodowane są genitaliów endometriozy.
  3. Dermoid torbieli.
  4. Cystadenoma.

Jak leczyć torbiel?

Obecnie istnieje wiele sposobów leczenia torbieli jajnika, z których każdy jest najbardziej skuteczny wobec pewnego rodzaju edukacji.

Na przykład, podczas formowania do 1 cm jest zastosowanie taktyki oczekujący lub obserwacji.

Leczenie zachowawcze (leki i zioła) jest skierowane głównie do hamowania wzrostu i rozwoju powstawania.

Leczenie chirurgiczne – jednym z rodników metod. Za pomocą różnych narzędzi pomocniczych produkowane całkowite usunięcie torbieli w tkance zdrowej. Należy zauważyć, że większość z tych podmiotów, a nie ponownie utworzona.

Jest również stosowany w leczeniu tej choroby i technik minimalnie inwazyjnych. Należą nakłucie i skleroterapii. Pod kontrolą ultradźwiękowego aparatu wykonana wykształcenia nakłuwania i odessane zawartości – procedura nazywa się torbieli jajnika nakłucia. Po tym, jak torbiele wgłębienie może być wprowadzony do obliteracji żylaków – specjalny materiał, który będzie wiązał ściany formacji.

Należy zauważyć, że w sposobie wykonywania biopsji rozsianym i może być stosowany tylko dla cyst o cienkich ściankach, które nie są „odpowiada” za leków w ciągu sześciu miesięcy. Techniki te mają zastosowanie do wszystkich endometrialnego tworzenia receptę na więcej niż dwa miesiące.

Igłowanie torbiele jajnika, mogą być wykonywane tylko po wynikach analizy ogólnej analizy krwi i moczu markerów nowotworowych, koagulacja, ultradźwięków jamę miednicy.

Całą procedurę wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Pochwa Specjalny czujnik został wprowadzony, który zawiera przewód i igły do nakłuwania. Po torbieli całkowicie opróżniony, jest wylana na niewielką ilość alkoholu, w celu dezynfekcji i ścian klejenia.

Nakłucie torbieli jajnika – uniwersalny sposób umożliwiający rozpoznanie i procesu oczyszczania w tym samym czasie. Gdy ciecz jest usuwana, jest wysyłane do laboratorium diagnostycznego w których wykrytej jej składu.

Po manipulacji kobieta musi być pod nadzorem ekspertów na około 24 godzin, w celu uniknięcia ewentualnych komplikacji.

Jajnika technika podobna do nakłuwania biopsji torbieli. Zazwyczaj jest ona wykonywana, aby wyodrębnić mieszków dla zapłodnienia in vitro. Jednak ta manipulacja może być przypisany do zdiagnozowania genitalia patologii.

Nakłucie torbieli jajnika jest bardzo złożona i wymaga ostrożności i kwalifikację lekarza.

Po każdym minimalnie inwazyjne manipulowanie kobieta może być mylące, tępy ból, bóle w dole brzucha, plamienia. To jest zupełnie normalne dla danej sytuacji, zjawisko, które nie powinno się bać. Obawa, ze wzrostem temperatury ciała powyżej 38 °, wystąpienia drgawek lub potem. W przypadku obfitych krwi należy natychmiast szukać fachowej pomocy.

Z reguły rokowania po biopsji torbieli jajnika jest korzystna. Wykształcenie jest rzadko nawracają i skomplikowane.

Zintegrowane podejście do leczenia (nakłucie w połączeniu z przyjmowania środków hormonalnych) osiągnie dodatni wynik jest znacznie szybsze.