292 Shares 7008 views

Dlaczego moje nerki boli?

Głównym zadaniem w pracy nerek jest usuwanie szkodliwych substancji z organizmu i regulowanie ilości wody. Dzięki temu wszystkie organy ludzkie funkcjonują normalnie i zapewniają stabilną aktywność życiową. Czasami patologia nerki rozwija się w ciele, albo osoba ta już urodziła się z wadą wrodzoną narządu. Następnie nerki zaczynają manifestować chorobę o różnych objawach, w tym bólu. Wielu ludzi dziwi się teraz, dlaczego nerki bolą. Odpowiedź na to pytanie brzmi.

Istnieje kilka przyczyn bólu nerek. Wszystkie one zależą od chorób, które mają wpływ na organizm. Prawie każda choroba pojawia się po innych chorobach: cukrzycy, miażdżycy tętnic, różnych zakażeniach i innych. Więc dlaczego nerki się bolą?

Pyelonephritis. Jest to choroba zapalna, która pojawia się na tle rozwoju bakterii chorobotwórczych. Pyelonephritis może przepływać zarówno w postaci przewlekłej jak i ostrej. Ból pojawia się w okolicy lędźwiowej, może wystąpić gorączka, dreszcze, nudności i wymioty.

Kamienie. Jest to bardzo powszechna choroba do tej pory. Kamienie tworzą się przez odkładanie związków chemicznych zawartych w moczu. Jednak ból występuje tylko wtedy, gdy kamień blokuje wypływ moczu. Temperatura może wzrosnąć, która utrzyma się przez kilka dni, zwiększy ciśnienie, będzie obrzęk. Sam ból pojawia się pod żebrami, w części lędźwiowej.

Niewydolność nerek. Często słyszy się to po pytaniu, dlaczego nerki bolą. Choroba obejmuje podział funkcji nerek. Niewydolność może wystąpić w przewlekłej i ostrej formie. Z reguły choroba przejawia się nie tylko z bólem w okolicy lędźwiowej, ale także z wieloma innymi objawami.

Nowotwory nerek. Jest to rzadka choroba występująca głównie u dorosłych po 50 latach. W większości są to złośliwe formacje.

Dlaczego nerki boli? Oczywiście jest jasne, że wskazuje to na obecność pewnej choroby. Jednak nie zawsze problemy z nerkami są odzwierciedlane przez ból w okolicy lędźwiowej. Mogą to być choroby ginekologiczne i choroby stawów. W każdym przypadku opóźnienie z odniesieniem do lekarza po wystąpieniu pierwszych objawów nie jest konieczne. Wszakże stan całego organizmu zależy od normalnego funkcjonowania nerek.

Jeśli nerki są bolą, pojawia się też dość ostre pytanie. Nie zawsze choroba nerek znajduje odzwierciedlenie w bólach w okolicy lędźwiowej. Może to być brzuch, głównie dolny z lokalizacją w pachwinie, regionie miednicy i narządzie płciowym. Często zespół bólowy objawia się w boku. Wszystko zależy od natury choroby i jej stadium. Warto zauważyć, że ból bardzo rzadko występuje w początkowym okresie. Dlatego musicie stale słuchać całego ciała.

Odpowiedzią na pytanie, dlaczego nerki się bolą, może być kolka nerkowa. Jest to jeden z najbardziej bolesnych rodzajów bólu, które mogą pojawić się w dowolnym momencie. Colic objawia się silnym, ostrym bólem w okolicy lędźwiowej z lokalizacją w jamie brzusznej i pachwinie. Osoba jest całkowicie unieruchomiona, ból jest tak surowy. W ciągu kilku minut przekazuje kolkę. Powstaje z powodu obecności choroby nerek, głównie kamieni. Takiego objawu choroby nie należy w żadnym wypadku ignorować, zwłaszcza gdy jest powtarzany regularnie. Warto zauważyć, że kolka nerkowa może wystąpić po wysiłku fizycznym, a nawet w spoczynku. Prawdopodobnie, że zanim to było supercooling lub spożycie dużo płynu.

Niezależnie od bólu, a kiedy problemy z nerkami są zawsze inne, musisz odwiedzić specjalistę w celu przeprowadzenia ankiety. Z reguły wykonywane jest badanie ultrasonograficzne i przeprowadzane są ogólne badania. Jeśli nie dopuszcza się przejścia choroby na przewlekły etap, leczenie nie zajmuje dużo czasu i pieniędzy.