849 Shares 9742 views

„Dzieciństwo” Maksima Gorkiego jako autobiograficznej powieści

Dzieciństwo Maksima Gorkiego, jeden z najlepszych pisarzy rosyjskich, przeszedł nad Wołgą w Niżnym Nowogrodzie. Nazywał się wtedy Aleshey Peshkovym, lata spędzone w domu dziadka był pełen wydarzeń, nie zawsze przyjemne, dzięki czemu możliwe jest dalsze radzieckie biografów i krytyków literackich interpretować te wspomnienia jako dowodów obciążających z deprawacji kapitalizmu.


wspomnienia z dzieciństwa dojrzałego mężczyzny

W 1913 roku, jako dojrzałego mężczyzny (i miał czterdzieści pięć lat), pisarz chciał pamiętać, jak zdał dzieciństwo. Maksima Gorkiego, do czasu autor trzech powieści, pięć opowiadań, kilkanaście sztuk i kilka dobrych opowieści, czytelnik życzył. Stosunki z władzami były trudne. W 1902 roku – członkiem honorowym Cesarskiej Akademii Nauk, ale wkrótce został pozbawiony tego tytułu za podżeganie do niepokojów. W 1905 roku pisarz bierze SDPRR, że najwyraźniej w końcu tworzy klasę podejście do oceny własnych bohaterów.

Pod koniec pierwszej dekady autobiograficznej trylogii, w skład którego Maksyma Gorkiego została uruchomiona. „Childhood” – pierwsza powieść. Jego wersy natychmiast dostosowuje się do faktu, że nie został napisany dla publiczności, spragnionej rozrywki. Zaczyna się z ciężkim sceny pogrzebu ojca, że chłopiec pamiętał każdy szczegół, aż do oczu, zamknięte monet kopiejki. Pomimo sztywności i pewnego oderwania dziecięcej percepcji, opis prawdziwie utalentowany, obraz jest jasny i wyrazisty.

autobiograficzna historia

Po śmierci ojca matka zabiera dzieci i biorąc je na parowcu z Astrachania do Niżnego Nowogrodu do jego dziadka. brat dziecko, Alosza, na umierających drogowego.

Biorą ich pierwszy przyjazny, tylko głowa rodziny woła „Oh, you-and-a!” daje byłego konfliktu powstałego w oparciu o niechcianym małżeństwem córki. Dziadek Kashirin – przedsiębiorca, ma własną firmę, jest on zaangażowany w farbiarstwie. Zapachy, hałas, nietypowe słowo „nitrozowe”, „magenta” irytujące dziecko. Maksima Gorkiego dzieciństwo minęło w tym zamieszaniu, wujkowie byli niegrzeczni, okrutne i, jak widać, są głupie, a jego dziadek miał wszystkie sposoby domowego tyrana. Ale nadal najcięższe, nazwany „ołowiane obrzydliwości” miało dopiero nadejść.

znaków

Wiele szczegółów krajowych i różnych relacji między postaciami niezauważalne urok każdego czytelnika, który podjął w ręku pierwszą część trylogii napisanej przez Maksyma Gorkiego, „Childhood”. Bohaterami opowieści mówią tak, że ich głosy wydają się unosić gdzieś w pobliżu, więc indywidualny sposób wypowiedzi każdego z nich. Babcia, której wpływ na kształtowanie przyszłego pisarza nie można przecenić, gdyż staje się ideał dobroci, w tym samym czasie kłótliwych braci objętych chciwości, powodować uczucie niesmaku.

Dobrą rzeczą, Freeloader sąsiad był ekscentryczny człowiek, ale oczywiście miał niezwykły intelekt. To on wyraźnie i prawidłowo nauczył małe Alosza ekspresowych myśli, które niewątpliwie wpłynęły na rozwój zdolności literackich. Ivan Cygan, 17-letni podrzutek, wychowany w rodzinie, był bardzo miły, przejawia się czasami w niektórych dziwactw. Tak więc, idąc na rynek na zakupy, on niezmiennie wydawać mniej pieniędzy niż powinno się było spodziewać, a różnica dał swojego dziadka, starając się go zadowolić. Jak się okazało, aby zapisać to privorovyval. Nadmierny wysiłek i doprowadził do jego przedwczesnej śmierci: ona pękła, wypełniając instrukcje Mistrza.

Będzie wdzięczny tylko …

Czytając historię „Childhood” Maksima Gorkiego, trudno nie złapać poczucie wdzięczności, że autor czuł ludzi wokół niego we wczesnych latach. Co dostał od nich, wzbogacony jego duszę, którą porównał się do ula jest wypełniona miodem. I nie ma nic, że smak był czasami gorzki i pozornie brudne. Odchodzenia od opostylevshego Dědov domu „w świecie”, był wystarczająco bogate doświadczenie życiowe, aby nie zostać utracone, nie znikają jest nieznana w skomplikowanym świecie dorosłych.

Tale otrzymać wieczne. Czas pokazał, że relacje między ludźmi, często ze sobą powiązane przez krew, wspólne dla wszystkich czasów i społeczeństw.