885 Shares 4322 views

Prace Michałkow za: krótki opis

Prace Michałkow za zajmują poczesne miejsce w literaturze radzieckiej i rosyjskiej. Jego wiersze, rymowanki, bajki, sztuki teatralne, scenariusze i wreszcie trzy słowa do pieśni zasłużenie zdobył mu All-Union i All-rosyjski chwałę i sławę.


życiorys

Mihalkov Siergiej Władimirowicz urodził się w 1913 roku w Moskwie w rodzinie, potomek starej rodziny szlacheckiej. Dzieciństwo spędził w posiadłości niedaleko Moskwy. Chłopiec otrzymał znakomite wykształcenie w domu. W jego wczesnego dzieciństwa był zafascynowany literaturą i poezją. W dzieciństwie, zaczął pisać wiersze. Jego pierwszy wiersz napisał, gdy miał zaledwie dziewięć lat.

Po pewnym czasie rodzina przeniosła się do Stawropol. Na koniec 1920 roku zaczął być opublikowane w lokalnej prasie. Potem przeniósł się do Moskwy, gdzie został zmuszony na jakiś czas do podejmowania pracy fizycznej. Jednakże nigdy nie porzucił studia w poezji. Młody poeta stał się sławny w całym kraju w 1935 roku, kiedy Podeszła do niego lekki wiersz „Wujek Stepan.” Potem wyszedł zbiór wierszy, który ugruntował swoją sławę. W czasie wojny pracował jako korespondent wojenny, w tym samym czasie napisał hymn. Po zwycięstwie, nadal publikować swoje prace, zaangażowanych w działalność publiczną, założył czasopismo „knot”. Mihalkov Siergiej Władimirowicz odegrał ważną rolę w rozwoju literatury narodowej, dramatu, poezji. Słynny poeta zmarł w 2009 roku.

wczesne pisma

Pierwszy wiersz poety od razu przyciąga uwagę. Ojciec zauważył jego talent syna i jakoś pokazał swoje wiersze poety A. Bezymensky, która zatwierdziła pierwsze doświadczenia z młodości. Jedną z pierwszych prac autora o nazwie „The Road”, w którym zademonstrował opanowanie rymu i języka.

Prace Michałkow za wyróżniają zwięzłości, zwięzłość i niezwykłą wyrazistość jest w dużej mierze ze względu na fakt, że poeta pisał do swego dzieciństwa w najlepszych tradycji rosyjskiej literatury klasycznej. Dorastał na wierszy Puszkina i Kryłowa w bajki, na pismach Majakowskiego i Jesienina. Nie jest więc dziwnego, że bardzo pierwsze próby literackie jego były bardzo udane. Od 1933 roku jego prace są regularnie publikowane w czołowych czasopismach krajowych. Jeden z najbardziej znanych dzieł tego okresu – poemat „Swietłana”.

sukces

Prace Michałkow cieszył się dużą popularnością i miłość czytelników, jeszcze zanim został on opublikowany wiersz jego najsłynniejszych dzieci. pisarz sławę dzieci zestalony sukces nowej pracy – Wiersz „Trzech obywateli”, który pisał w czasie jego udziału w konkursie na najlepszy utwór pioniera.

Następnie autor postanowił spróbować swoich sił w innym gatunku, i zaczął tworzyć swoje własne, prawdopodobnie najbardziej znane utwory – „Wujek Stepan” wiersz Wizerunek dobrego, prostego serca giganta, który w każdej chwili gotowy do pomocy prawym Unia nabytej miłość.

Na tworzeniu słynnej tetralogii poety zajęło kilkadziesiąt lat. Po wojnie był wiersz publikacji „wujka Stepan – Policeman”, a dwa kolejne innym. W nich główny bohater, jeszcze tego samego dobrodusznego olbrzyma, stopniowo wprowadzać bardziej liryczny. Szczególnie wzruszające jest prawdopodobnie częścią „Wujka Stepan i Jegor”, w którym poeta wprowadził wizerunek syna bohatera.

inne prace

Prace Michałkow stały się popularne głównie ze względu na jego optymizmu i wesoła żywego języka, a także głębokim doczesnej mądrości. Przed wojną została opublikowana kolejna jego słynnego poematu „A ty?”, Który jest w kształcie jak liczenie, ale przepojona poważnym znaczeniu filozoficznym i dźwięku.

Inną charakterystyczną cechą twórczości Michałkow jest to, że często tworzone znaki, które nie zawsze mogą być wzorem do naśladowania. Wręcz przeciwnie, bardzo często jest w ich wizerunki postaci wyśmiewany niedociągnięcia związane u dzieci: lenistwo, miękkość, chropowatości, chwalenie. Wiele z jego fraz były tak trafne i dowcipne, który stał się przysłowiowa. Jego rym jest niezwykle proste i niezapomniany ze po raz pierwszy (na przykład, jego słynne „Song of friends”, który jest znany, prawdopodobnie dla każdego dziecka).

Prace z lat wojennych

Podczas wojny poeta pracował jako korespondent, odwiedził wiele zaawansowanych, otrzymała wiele nagród dla najlepszych waleczności. Jego teksty wojskowych jak działa Twardowski, jest prosty i łatwy język, przypominający piosenek ludowych, które natychmiast sprawiło, że popularne. Wśród dzieł tego okresu należą na przykład wiersz „Żołnierz kryje chat …”, „List Home” i inni. Warto zauważyć, że ten poeta należący do epitafium na grobie Nieznanego Żołnierza.

Fables, gra, skrypty

W połowie lat 1940, Michałkow za radą pisarza Tołstoj postanowił spróbować swoich sił w nowym gatunku – w książce z bajkami (od dzieciństwa kochał Kryłowa). Jego pierwsze prace w tym gatunku miały wielki sukces. W sumie napisał około dwustu bajki, które weszły złoty fundusz literatury rosyjskiej. Poeta wykonane również autorem scenariusza kilku znanych filmów radzieckich, jednym z najbardziej znaczący – komedii „Trzy plus dwa”, opiera się na jego sztuk.

Osobliwością poety jest to, że jest on najbardziej dostępna forma stanie wyrazić bardzo poważne i głębokie myśli, podczas przyjęć i instruowania. Taki, na przykład, jego wiersz „bałagan Saszy”.

Książki Michałkow nadal ogromne liczby różnią się w naszym kraju.