199 Shares 5733 views

Tank "Leopard 2A7": charakterystyka, zdjęcia

W 2014 roku Bundeswehra był pierwszy zbiornik „Leopard 2A7”. Model ten jest kolejnym krokiem w modernizacji pojazdu bojowego.


producent

Pod koniec lat 70-tych obaw Kraussmaffei AG rozpoczął seryjny dostawę nowego zbiornika „Leopard 2”. Jej powstanie zostało przeprowadzone w ścisłej współpracy z producentami broni doświadczonych niemieckich. Firma Wegmann opracowany wieżę. Porsche zaprojektował podwozie i układ napędowy. Instrument zaangażowany Rheinmetall. Dla realizacji broni systemy sterowania, nadzoru i komunikacji zamieszczone AEG Telefunken. Udało im się zgromadzić bogate doświadczenie w projektowaniu ciężkich wozów bojowych wyprodukowanych w czasie II wojny światowej. klasyczna tradycja szkoły niemieckiej rozwoju zbiornika kontynuowane.

Ogólna charakterystyka

Urządzenie można nazwać raczej konserwatywny niż rewolucyjne. Tworząc zbiornik – to sztuka kompromisu pomiędzy konkurującymi żądań. Niemcy wybrali priorytet wygody i niezawodności działania. Być może w ich umysłach były mocno niekończące się problemy, które doprowadziły do pospiesznego zestawieniu broni „Tygrysy” i „Pantery”. „Leopard 2” ma klasyczny układ z obracającym się wieży. Samochód był bardzo niezawodny w eksploatacji, z doskonałą konserwacji. Ale co najważniejsze, mimo konserwatyzmu wykonania na przestrzeni lat wykazały znaczną modernizację potencjału tkwiącego w tym zbiorniku. Nowa modyfikacja nadal jej ujawnienia, a to nie jest odczuwalne, że został wyczerpany. Wielu wierzy, to jest czołg Bundeswehry jest nie tylko najlepszy western, ale także najbardziej udane nowoczesny czołg. „Leopard 2A7” ma na celu wspierać i umacniać to przekonanie.

Silnik i układ jezdny

W przeciwieństwie do amerykańskich i radzieckich projektantów, inżynierów Kraussmaffei nie eksperymentować z napędem. Na „Leopard 2” ustawić produkcję diesla Mercedes-Benz. Kolejne doświadczenie operacyjne „Abrams” i silnik turbinowy T-80 wykazała niedociągnięcia, które potwierdziły słuszność wyboru niemieckich budowniczych zbiornika. Niezawodność, łatwość konserwacji, łatwość zastępczej turbo wysoko cenione przez żołnierzy. To pozwala na podkręcenie zbiornik „Leopard 2A7”, jak poprzednich modyfikacji, do siedemdziesięciu kilometrów na godzinę. Wraz z hydrauliczną przekładnią mechaniczną i automatyczną skrzynią biegów, samochód daje doskonałe osiągi dynamiczne.

broń

Podobnie jak jego poprzednicy, zbiornik „Leopard 2A7” uzbrojony w pistolet 120 mm produkcji Rheinmetall. W modernizacji zbiornika proces zmienił długość lufy, która w tej modyfikacji jest pięćdziesiąt pięć manometry. Gładkolufowej broni pozwala na stosowanie różnych rodzajów amunicji. Aby pokonać cele opancerzone jest głównym rodzajem pocisków przebijających. Wraz z instrumentem przeszedł modernizację i amunicję, które uzyskały już uderzającą elementu z ulepszonych aerodynamiki. Doprowadziło to do wzrostu długości i zmiany w pchnięciu karabinu zamka. Prędkość pocisku wzrosła ze względu na bardziej silny ładunek i rozproszeniem na długości beczki wydłużonego pistoletu. armata L55 jest uważany za najbardziej zaawansowany system artyleryjski stosowane w nowoczesnych czołgów zarówno penetracji pancerza i dokładności ognia.

APDS Ponadto, zbiornik może wykorzystywać kumulacyjne i wysokiej wybuchowe muszli zawarte w amunicji. „Leopard” ma w swoim arsenale pocisków kierowanych uruchomionych z pistoletu, jak rosyjski zbiornika, a on nie ma systemu automatycznych pistoletów załadowczych. Zniżki, jeśli te niedociągnięcia popełnione artyleryjskie uzbrojenie niemieckich czołgów, trudno powiedzieć. Pistolet urządzenie jest ustawione dwa MG-3 7,62 mm. Spodziewano się, że siódmy modyfikacja zostanie wyposażona w zdalnie sterowanego karabinu maszynowego wieżyczce, ale wojska przyszedł ze zbiornikami tradycyjnego punktu karabinu maszynowego.

rezerwacja

Niemiecka szkolna konstrukcja zbiornika zawsze większą uwagę na ochronę samochodu i załogi. Ponieważ utworzenie zbiornika zawsze sztuką kompromisu, nagroda w rezerwacji odwrócił się ubytek masy, wielkości i dynamiki. Tank „Leopard 2A7”, którego zdjęcie wzbudziła zainteresowanie w kręgach wojskowych, pozwoliło na wykorzystanie potencjału modernizacji wstępnej koncepcji. Nowy wygląd maszyny są wyraźnie rozróżnialne wyniki wzmocnią rezerwacji wielowarstwowy kompozytowy pancerz. Kąty płyty pancerza tak blisko jak to możliwe, do ostrego. Całkowita grubość opancerzenia w najsłabszych występów przekroczyła metr.

Zbiornik wyposażony jest w spódnicy, które można powielać bloki dynamiczne zabezpieczenie. Dodatkowo do rezerwacji zewnętrznej, wewnętrzna przestrzeń zbiornika jest podzielona przegrodami pancerz ze stali. Komora silnika oddzielony od przedziału bojowego i do tyłu skorupy boeukladki wieżyczka ma opancerzony ściany, od jej odcięcia zamieszkałego komory. Rufa wieży są umieszczone wydalenia panel, kierując energię wybuchu amunicji na zewnątrz. Wraz ze skrawków ochrony, tworzy dostatecznie wysoki poziom bezpieczeństwa załogi.

sprzęt

Trudno jest przecenić czołg wyposażony w nowoczesne środki informacji na temat sytuacji taktycznych nawigacji, komunikacji i wypalania. Dziś, elektroniczne, sprzęt optyczny to główny kierunek rozwoju technologii wojskowych. Znajduje to odzwierciedlenie w fakcie, że charakterystyka zbiornika „Leopard 2A7” różnią się znacząco od poziomu z pierwszych modeli. Idealny system narzędzi stabilizacyjnych znacząco poprawiło precyzję i dokładność ognia, pozwalając trafić w bramkę po pierwszym strzale. Członkowie załogi są wyposażone w bardziej wyrafinowanych instrumentów optycznych. kilka matrycy termiczny o wysokiej rozdzielczości są zamontowane na zbiorniku, które wzmacniają pozycję w warunkach ograniczonej widoczności. Zabytki dowódcy i działonowego zbiornika znajdują się w jednym systemie sterowania walki. Kontroluje również instrument, wyposażony w dalmierz laserowy oraz elektroniczny komputer balistyczny, który bierze pod uwagę czynniki zużycia macierzystych odkształcenia i warunków zewnętrznych. Do dyspozycji załogi posiada system nawigacji i komunikacji, co pozwala włączyć zbiornika do taktyki bojowej sieciocentryczne.

Porównanie ze zbiornika T-90

Porównanie cech potencjalnych przeciwników zbiorników zawsze była przedmiotem dyskusji, osiągając epickie intensywności emocjonalnej. Takie spory i ekscytujące w tym samym czasie i bezmyślne. Zbiornik jest to systemy bojowe używane w kontekście reszty systemów uzbrojenia i zgodnie z koncepcją danej armii. Porównywanie i umieszczenie zbiornika „Leopard 2A7” przeciwko T-90, można stwierdzić, że rosyjska maszyna bardziej doskonały. Po tym wszystkim, „Leopard” nie automatyczna ładowarka, nie ma dalekosiężne pociski kierowane. Jest o wiele cięższe i masywny, co znajduje odzwierciedlenie w dynamice i więcej sylwetki ciała. Pomimo doskonałej książce, że nie ma zawiasach bloki dynamicznej ochrony. Załoga ponad rosyjskiego czołgu. To wszystko prawda, ale tylko po jednej stronie. Z innego punktu widzenia, „Leopard 2A7” przeciwko T-90 ma wyraźne zalety. Mocniejszy podłużny powłoki i zdolność do trafić w cel z pierwszego strzału, nawet na ruch sprawia, że zbiornik bardzo niebezpieczny przeciwnik. Piękne świadomości dowódcy sytuacji taktycznej, pod warunkiem doskonały sprzęt umożliwia większe i bardziej ciężkich czołgów, aby unikać sytuacji zagrażających i osiągnąć przewagę taktyczną. Musimy przyznać, że obie maszyny są wierzchołkami dwóch szkół tankostroitelnyh że wcielonych im cały swój własny potencjał intelektualny i technologiczny.

Historia stosowania

Pomimo swoich zalet, rodzina zbiorników, które obejmuje „Leopard 2A7”, można nazwać najwięcej cywilów zbiorników. Walka stosowanie zostało ograniczone do operacji w Afganistanie, gdzie nie są one w przeciwieństwie do jakichkolwiek czołgów. Jednak głównym czołg jest podstawą sił pancernych Niemiec, Holandii, Danii i innych krajach europejskich. Wraz z upadkiem bloku sowieckiego wojskowego polityczny zastępuje Soviet-made samochodów w krajach, które przystąpiły do NATO.