357 Shares 2052 views

Co zrobić, jeśli dziecko się dusi? pierwsza pomoc

Co zrobić, jeśli dziecko zakrztusił drobnych szczegółów w trakcie gry, okruchy w okresie po południu, gdy mleko matki lub wody podczas kąpieli? Wiele matek bezradnie drżenie dziecko ze wszystkich stron, wpaść histerycznej paniki lub wezwać karetkę szybko, pozostawiając ofiary bez nadzoru. Sytuacje są różne, ale zawsze należy zachować spokój i wiedzieć dokładnie, zasady udzielania pierwszej pomocy.

Dlaczego dziecko zadławienia podczas karmienia?

Dziecko każda mama może zadławić mleka podczas karmienia. Przyczyny tego mogą być poważne głód, obfity mleko, nieprawidłowa pozycja dziecka podczas karmienia.

Podczas ciężkiego głodu dziecko zaczyna ssać szybko, bez konieczności połknąć mleko, w wyniku zadławienia dziecka podczas karmienia. W tym przypadku często umieścić dziecko do piersi, jeść powoli, a on uczy się jeść powoli.

Kobieta może być dużo mleka, które w kontakcie z dzieckiem zaczyna lać „fontanny”, w związku z czym wykrztusił. W tym przypadku trzeba zlać przed karmieniem lub otrzymywanego mleka równomiernie, okresowo lub wyciągnąć skrzynię.

Również dziecko zakrztusił płyn do ust i nosa z powodu nieprawidłowej postawy podczas karmienia. Usta powinien być powyżej matki klatki piersiowej. Powinna się wybrane, niezależnie jeden od matki: jedna wygodne doprowadzanie położeniu proste plecy, drugi – leżącej, a trzecia – w położeniu nachylonym na krześle.

Co zrobić, gdy dziecko się dusi podczas karmienia?

Jeśli dziecko zakrztusił się mlekiem, zaczyna kaszleć i dać sygnał o pomoc (mama płacze, kaszel, głośny oddech, odwraca się od piersi). Czasami zdarza się, że każdy karmienia towarzyszy zadławienia się dzieci, w którym przepływa płyn z nosa i jamy ustnej. W tym przypadku należy skonsultować się z pediatrą.

Jeśli dziecko nie może wybulić siebie zbyt dużo mleka, ślinę i zaczyna się dusić, a następnie trzeba wykonać następujące czynności.

 1. Połóż dziecko na ramieniu, spychając ją na brzuchu i podbródka posiadania dziecka, to znaczy, trzeba mieć rękę, jakby chciał objąć grudnichka całkowicie. Następnie przechylić dziecko lekko do przodu i pat na plecach. Poprzez jednoczesne naciśnięcie na brzuchu i klepie nasilenie kaszlu, który pomaga przywrócić oddech. Jeśli trudno utrzymać się na rękę, umieścić dziecko na wyciągniętą nogą, twarzą w dół i wykonaj tę samą procedurę.
 2. Innym sposobem, aby uczynić pierwszej pomocy – jest umieszczenie dziecka w tył głowy w dół i zrobić masaż serca z dwoma palcami (wskazującym i środkowym palcem na dziecko mostka). Wciśnięty i dał wyprostowaną pierś. W ciężkich przypadkach, na przemian tych dwóch sposobów.

Co zrobić, jeśli dziecko zakrztusił do trzech lat?

Dzieci uwielbiają ten wiek, aby spróbować wszystkich pozycji w smaku i siły. Mogą połknąć małe Circuits w trakcie gry, znaleźć śruby i nakrętki na podłodze, dławiąc z chleba, mięsa, ości ryb, słodycze, owoce, a nawet jego własna ślina.

W tym przypadku należy pamiętać o jednej rzeczy – jeśli dziecko zaczyna dzwonić, głośny kaszel, nie powinny kolidować i postępuj uwolnienie ciała obcego. Kaszel i wymioty – są mechanizmy ochronne organizmu w kontakcie z obcymi. I analfabeta interwencja może doprowadzić do tego, że ciało obce będą wchodzić dalej.

Jeżeli przedszkolak nie może sobie poradzić (świadczy objawami zadławienia: głośny oddech dysząc cichej słaby kaszel, niebieskiej skórze, obhvatyvanie ofiar szyi, ślinotok i otwarte usta), konieczne jest, aby wywoływać wymiotów. Aby to zrobić, kliknij na nasady języka, a twarz dziecka jest odrzucił na podłogę.

Jeśli to nie pomoże, to krawędź dłoni między łopatkami trzeba zrobić kilka razy osełki. Należy pamiętać, że dziecko w tej pozycji powinien leżeć na brzuchu drugiej długości ramienia lub nogi.

Pomoc dla starszych dzieci

Dzieci, których waga nie trzymać w jednej ręce, udzielić pierwszej pomocy w inny sposób:

 • Umieścić z powrotem dziecka do niej i zapięcie obszarze ręce żołądka;
 • palmowego powinno znajdować się pomiędzy żebrami i pępka
 • ściskać dłoń w pięść, zrozumieć, że inne szczotki;
 • rozcieńczyć łokcie do boków, a następnie kliknij na brzuchu kilka razy od dołu do góry.

Działania te należy powtarzać aż do momentu, gdy ciało obce latać. Ta metoda może być stosowana, gdy dziecko zagłuszyły na słodycze, dużym kawałku żywności, owoców. Jeżeli uczeń dławiąc na ości, wówczas nie możemy dokonywać żadnych gwałtownych ruchów, i zmyć wodą i trzymać kawałek chleba, starając się go wcisnąć.

Spójrz na gardle dziecka, jeśli można zobaczyć kości, a następnie usunąć go pęsetą. Jeśli narzędzia nie są biec do najbliższego szpitala do chirurga, który ciągnie kości w ciągu kilku minut. W przypadku głębokiej penetracji wymaga interwencji chirurgicznej z bronchoskopu.

Jeśli dziecko jest zadławienia, ale nic nie powiedział rodzicom?

Nawet nastolatki mogą połknąć drobne przedmioty (monety, szpilki, śruby, kulki, guma) podczas odtwarzania, eksperymentowanie, ostrość, podczas pospiesznego przełykania pokarmu lub przez przypadek, kiedy gwałtowny oddech. Połykania przedmiotu, dzieci często ukrywają ten fakt, obawiając się negatywnego od rodziców, nie będąc na początku dyskomfort.

Ale połknięte przedmioty mogą przejść na dwa sposoby. W pierwszym przypadku wchodzą one do jelit i wyjdzie naturalnie. W tym ostatnim przypadku ciała obcego może utknąć w przełyku, co powoduje zwiększone wydzielanie śliny. W tym przypadku dziecko może poczuć niepokój i ból w klatce piersiowej lub brzucha.

W poważnych przypadkach student może dusić, zmieni kolor na niebieski i zemdleć. Jeśli dziecko jest zadławienia, pierwsza pomoc jest wyrażona w specjalistów połączeń. Nawet w przypadku paniki i zamieszania, umieścić telefon na tryb głośnomówiący i wykonaj instrukcje zawodowej.

Jeśli dziecko jest nieprzytomny

Jeśli okaże się blady dziecko nieświadome, pierwszą rzeczą, którą trzeba odzyskać oddech. Skręć poszkodowanego na bok, lekko przechylić głowę do tyłu, unosząc podbródek. Bez opieki medycznej w tym przypadku nie można zrobić, ale również zostawić dziecka bez opieki niemożliwe. Jeśli oddychanie, wezwać lekarza i sprawdzić ofiarą oddychania w ciągu kilku sekund.

Co zrobić, jeśli dziecko się dusi i nie oddycha? Pomoc jest wyrażona w sztucznej wentylacji płuc i klatki piersiowej ucisków. Aby to zrobić, należy poszkodowanego w tej samej pozycji, dial powietrze i delikatnie wydech go do ust i nosa dziecka. Należy pamiętać, że młodsze dzieci, tym mniej mają pojemność płuc. Takie wyziewy zrobić pięć.

Następny połączyć dwa sztuczne upływie uciśnięć klatki piersiowej (około 15 razy kliknij na klatce piersiowej) z okresowości słuchanie oddechu. Ręce (jeden na drugi), powinny być dwóch centymetrów poniżej linii myślowo poprowadzonej między sutków. Jeśli naciśniesz skrzynia musi zgiąć jedną trzecią ruch musi być mocne i ostre. Pamiętaj, kiedy skrzynia uciśnięć ofiarą leżeć na twardej powierzchni na plecach.

Pomóc w parku wodnym i basenem

Co zrobić, jeśli dziecko nie zakrztusił się wodą w parku wodnym, basen lub wanna? Co więcej, taka tragiczna sytuacja może być nawet w opiekuńczych rodziców, którzy ukończyli zaledwie minutę. Niektóre mamusie nie zdają sobie nawet sprawy, że ich dziecko może posłuszny w łazience na drugim poślizgu i przejść pod wodą.

Pomoc jest udzielana do żadnej z powyższych metod. Przerzuć w dół małe dziecko, spoczywającej na jego wyciągniętą nogę lub rękę, a pat-Push między łopatkami dać do spuszczania płynu.

Dziecko nieprzytomny CPR uciśnięć klatki piersiowej. Do roku pcha na piersi dokonać dwóch palców i dłoni starszych dzieci. Język nie powinien obejmować niebo.

Jednak aby uniknąć tragedii, musimy pamiętać, że nawet starsze dzieci mogą utopić w wannie (relaks i sen), więc okresowo poprosić ich o stanie zdrowia lub poprosić ich, aby zaśpiewać piosenkę podczas pływania. W wodach i zatłoczonych miejscach pobytu nie odrywał oczu od dziecka. Nawet niewielki wstrząs może doprowadzić do paniki i tragedii.

Podstawowe zasady, jeśli dziecko jest zadławienia:

 • jeśli dziecko zakrztusił i zaczął kaszleć, wtedy rodzic powinien spokojnie zachęcić vykashlyanut ciała obcego;
 • Jeśli dziecko niedrożności na ości, pierwsza pomoc jest wyrażona w wędrówki specjalistów połączeń do chirurga lub siebie ciągnąc za pomocą kleszczy ciało obce;
 • jeżeli istnieją oznaki zadławienia, a następnie zastosować wyżej opisane działania i specjaliści połączeń, pozostawiając ofiary bez opieki;
 • jeśli nie wiem czy zapomnieli, jak udzielić pierwszej pomocy medycznej w formie pat na plecach i klatce piersiowej ucisków, wybrania numeru alarmowego, zakład na głośnomówiący i wykonywać instrukcje ekspertów;
 • Jeśli dziecko jest nieprzytomny, ale oddech słychać, przewracać się na bok i wezwać specjalistów, otwierając drzwi szeroko otwarte;
 • Jeżeli osoba nie oddycha, zastosować sztuczne oddychanie, przez jedną minutę, aby wezwać karetkę, otworzyć drzwi, powtórz wydechu z pośredniego masażu serca na pół godziny.

Sytuacje są różne, a nie każdy wie, co robić, gdy dziecko zakrztusił domu lub na ulicy, a czasem od kilku minut, zależy od życia! Aby zapewnić opiekę medyczną w sposób kompetentny, lepiej skorzystać z kursów w medycynie i w razie tragedii, co trzeba zrobić sztuczne oddychanie i uciskanie klatki piersiowej.