610 Shares 3799 views

Chcesz mieć dzieci w wieku dorosłym? Korzyści i zalety

Jak byś się czuł, gdybyś dowiedział się, że ciąża jest bardzo ryzykowne? Co o „geriatrycznym ciąży”, a nawet nadużyć terminu „starorodjashchaja”? Każdy termin ten brzmi tak, jeśli masz czas do złożenia wizyty u lekarza, ale w rzeczywistości są one używane do opisania kobietę, która podjęła decyzję o przesunięciu narodzin dziecka w momencie, gdy będzie to ponad trzydzieści. Oczywiście, nie oszukują, gdy mówią, że kobiety w wieku 35 lat i starszych narażać siebie i swoje dziecko na większe ryzyko. Lekarz poinformuje o podwyższonym wskaźnikiem statystycznym poronienia, potrzebne cesarskie cięcie, przedwczesnych porodów i aberracje chromosomowe, które towarzyszą ciąży w tym wieku. Jednak lekarz powie ci także, że zdrowe kobiety, nawet w tym wieku powinny oczekiwać zdrową ciążę i urodzić zdrowe dziecko. Wiele zależy od kondycji kobiety. Zdrowych kobiet bez najmniejszych problemów spokojnie zlecić ciąży w każdym wieku. Jakie są korzyści z posiadania dziecka na świat, gdy jesteś po trzydziestce?

Twoje finanse w porządku

Breaking News! Dzieci – jest drogie! Młodzi rodzice nie powinni oczekiwać, że będą one wydać około pięćdziesiąt dolarów tygodniowo dla dziecka, a to wszystko tylko pieluchy i jedzenie dla niemowląt. Dodaj do tego wózka, fotelika samochodowego, ubrania i kołyski, a także koszty leczenia, a dostaniesz dużo więcej pieniędzy niż to, co wydałeś podczas ich ostatniej wizyty w restauracji. Starsi rodzice są bardziej prawdopodobne, że uchylenie środków w tym przypadku, i będą mieli lepsze wyobrażenie o tym, jak zarządzać budżet rodzinny. płatność kredyt studencki jest już dawno za nami, a Ty najprawdopodobniej już mieć dobre ubezpieczenie zdrowotne. Oczywiście, dźwięk status finansowy nie gwarantuje ci niebiańską rodzicielstwa, będzie to znacznie ułatwić życie i pomóc, gdy przyjdzie czas duże wydatki, na przykład, przy wyborze prywatnego przedszkola lub szkoły.

Czy masz więcej doświadczenia życiowego

W tym czasie, jak będzie już po trzydziestce, będzie mieć duże doświadczenie. Ci dużo podróżował, spróbować egzotycznych potraw, można zmieniły kilka miejsc pracy, a nawet więcej partnerów. Czytać więcej książek, dowiedziałem się więcej o świecie, i jest prawdopodobne, że wyższy poziom wykształcenia niż większość młodych rodziców. Nie jest tajemnicą, że poziom wykształcenia ma bezpośredni wpływ na dziecko.

Twoje dzieci mogą być szczęśliwsi

Oczywiście prawdą jest, że kobieta, która rodzi po 35 latach, jest bardziej prawdopodobne, aby stanąć w obliczu pewnych problemów fizycznych niż młodszych matek, jednak naukowcy wykazali, że umiejętności rodzicielskich w tym wieku są znacznie lepsze niż u nastolatków i osób w wieku 20 do 30 lat. W ramach szeroko zakrojonych badań, w którym wzięło udział 4700 duńskich matek, stwierdzono, że starsze matki wykazywały „bardziej pozytywne zachowania rodzicielskie” niż młodszych matek. Jest też znacznie rzadziej występowały epizody „zarzutów przymusu”, takich jak płacz lub edukacja przez siły fizycznej. Autorzy badania stwierdziła, że dzieci urodzone przez starsze matki są znacznie mniej prawdopodobne z „trudności behawioralnych, społecznych i emocjonalnych.”

Twój związek może być bardziej stabilny

Kobiety w wieku od trzydziestu lat i starszych miał znacznie większą możliwość spotkać się z różnymi mężczyznami. Jak ona się starzeje, jest bardziej zrozumiały, czego chce od partnera, więc znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że będzie w stanie znaleźć partnera, z którym będzie on w szczęśliwy i stabilny związek, który daje przyjemność i korzyści nie tylko większość par, ale także jej dzieci.

Można docenić więcej rodzicielstwo

Młode matki są często zaskoczeni ich nieoczekiwanej ciąży, podczas gdy starsze matki są bardziej narażone na to zdarzenie planowania z wyprzedzeniem. A wszystko to planowanie oznacza, że kobiety w wieku poniżej trzydziestu lat i powyżej, nie tylko już pragnął zostać rodzicami, ale także o wiele lepiej przygotowani do tego niż dziewcząt w wieku od 20 do 30 lat.

Stałeś się zawodowym, jak być dorosłym

Tak, po dwudziestu latach życia może być prawdziwą bombą, ale w tym samym czasie w swoim życiu i nie jest imponująca ilość etapów szkoleniowych. Aby rozpocząć własną płacić za media, aby komunikować się z właścicielem, aby trzymać się na zakup samochodu, aby poradzić sobie z trudną harmonogramem prac oraz tworzenie pełnej „dorosłą” – nie jest czymś, co jest podane do każdej osoby z łatwością. Naukowcy donoszą, że ludzki mózg nie osiągnie pełną dojrzałość, podczas gdy osoba jest spełniony co najmniej trzydzieści lat.

Można poświęcić więcej czasu swoim dzieciom

Twoja kariera stabilny dadzą dzieciom znacznie więcej niż przekonanie, że można jeszcze płacić czynsz w przyszłym miesiącu. Rodzice z stabilnych karier mają więcej możliwości, aby uzyskać pełny urlop macierzyński, a oni mają więcej dni urlopu, które mogą być używane sporadycznie uczestniczyć meczów piłki nożnej i występy swoich dzieci.

Własne rodzice na emeryturze

Chociaż nie wszyscy ludzie potrafią żyć w bliskości dziadków i wszyscy w ogóle są, każdy wie, jak dobrze grają rolę pielęgniarki. Jeśli twoi rodzice właśnie zwrócił 50, jest prawdopodobne, że spędzają cały dzień w pracy, w taki sam sposób, jak to zrobić. Jeśli są one już na emeryturze? Jest to prawdziwy raj dla ciebie w kwestii opieki nad dziećmi.

Będziesz szczęśliwy i zdrowy

Co jest jednym z najbardziej istotnych przyczyn nie cierpią z powodu tego, co zdecydujesz się poczekać z dziećmi, dopóki nie są starsze? Okazuje się, że jeśli kobieta rodzi po 25 lat, może dłużej żyć! Tak, to prawda! Pomimo udokumentowanych ryzykiem zarówno dla matki i dziecka, związanych z geriatrii ciąży, badania, w którym wzięło udział ponad 28.000 kobiet, wykazały, że kobiety, które urodziły później niż zwykle, jest bardziej prawdopodobne, żyć do 90 lat, z mniejszym stopniem cierpią na przewlekłe choroby związane z procesem starzenia, takich jak zaburzenia serca i cukrzycę. Więc nie martw się, prawdopodobieństwo, że będziesz żyć aż do momentu, kiedy dziecko otrzyma nagrodę Pulitzera, jest bardzo wysoka.

Biorąc wszystko powyższe pod uwagę …

Jill Robbins, samozwańczy „Najstarsza matka na placu zabaw”, powiedział: „Jest bardziej dojrzały mamy, zdaję sobie sprawę, że dotyka mnie rzeczy, które będę się denerwować, kiedy miałem dwadzieścia: nieutwardzona pokój, brudną twarz, spodnie na podłodze, spodnie na klamce, pozostawiając dom w domu ubrania i tak dalej. mogę odpocząć i docenić życie za to, co jest tak bogaty. " Jest to podejście, które najlepiej opisuje to nie jedyna zaleta myśleć o wychowywaniu w dorosłości. Wtedy, gdy masz w swoim portfelu ma już imponującą ilość, zdajesz sobie sprawę, wszystkie lekcje, które są zmuszane do nauki życia, masz silne relacje z partnerem lub współmałżonkiem, a nie tak ostro reagować na małe rzeczy, które kierowały byś szalona dziesięć lat temu. To znaczy, jeśli są najlepiej przygotowane do zostania matką.