726 Shares 8169 views

Jak rozwijać dziecko w 1 miesiąc: Porady dla młodych rodziców

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny – to zawsze wielka radość. W pierwszych dniach i tygodniach nowych rodziców przyzwyczaić się do dziecka, zobaczyć, poczuć palcami i nauczyć się komunikować z nimi, opiekę nad dziećmi, dbanie o jej zdrowie fizyczne. Nowoczesne moms wiedzieć, że im szybciej zaczniesz rozwijać swoje dziecko, mądrzejszy chce. Wiele zaczynają dbać o zdrowie psychiczne bardziej, gdy dziecko jest w łonie matki. Studiowanie literatury, oglądania filmów i specjalnego transferu i dokładnie wiedzieć, jak rozwijać dziecka 1 miesiąc, sześć miesięcy do roku.

Najwcześniej rozwój daje impuls do rozwoju dziecka ważnych procesów psychicznych. Aby zrozumieć, w jaki sposób rozwijać noworodka , trzeba wiedzieć, że dziecko jest w stanie w tym wieku. W tym wczesnym okresie dziecko jest na łasce z bezwarunkowych odruchów: on szuka i ssie pierś (butelce z brodawki) może obsługiwać chwycić palec mojej matki, obracając głowę do źródła światła i dźwięku, może skupić się widok na jasny obiekt.

Przed przystąpieniem do rozwoju dziecka, nie zaszkodzi będą zaznajomieni z ćwiczeń, które można wykonać z dzieckiem codziennie. Oni nie zajmują dużo czasu i nie biorą od siły młodej mamie. Tak, przepisy, które mówią nam, jak rozwijać dziecko w 1 miesiąc:

– naśladuje Kopiowanie niemowląt: patrząc na ciebie, uczy się rozpoznawać emocje.

– „Budowanie twarze” podczas dziecka przebudzeniu. W tym przypadku, twarz powinna być w odległości 20-30 cm od oczu dziecka.

– Pokaż detke jasne obiekty, rysunek iz powrotem przed twarzą do dziecka oczami ich oglądanie.

– Dołącz do pokoju różnorodne muzyki, regulacji głośności i tonu niej: tak dziecko rozwija się słuch.

– spędzić masażu całego ciała kilka razy dziennie.

– Nagie dziecko leżało na tkaniny z różnych tekstury: tak rozwinięte wrażeń dotykowych.

– Aby koordynować rozwój zużycia i huśtawka dla dzieci w różnych kierunkach, rozłożone na dużej kuli (fitball).

Kiedy rodzice otrzymują niezbędne informacje, w jaki sposób rozwijać dziecko 1 miesiąc, to będzie interesujące, aby dowiedzieć się o jego przyszłej edukacji. Chłopak dorasta, jego mózg rozwija się, okruchy są nowe umiejętności. Dla rodziców, przychodzi czas, aby nauczyć się jak rozwijać dziecko w wieku do jednego roku. Rozwój dziecka w tym okresie może być podzielony na siedem etapów (zob. Tab.).

etap 1

0-5 tygodnie

Rozmowy z dzieckiem, bliskiego kontaktu dotykowego, słuchanie muzyki, oglądanie obiektów.

etap 2

5-8 tygodnie

Pozwól dziecku różne przedmioty na fakturze, wykazujących jasnych zabawek i rzeczy, rozwijać dobre oko.

etap 3

8-12 tygodni

Dziecko zdaje sobie sprawę, że rzeczy są w ruchu, obserwując ich oczy.

etap 4

12-19 tygodni

Szukaj zaznajomieni obiektów oczy, lęk, gdy matka z dala. Wzmocnienie dotykowe kontaktu z dzieckiem.

etap 5

19-26 tygodni

Dziecko pojawia się strach znając ogrom świata. Utwórz dodatkowy komfort: miękkie zabawki, pieluchy, wygodne ubranie.

etap 6

26-37 tygodni

Aktywny wiedza o otaczającym świecie. Oferować swoje dziecko do odkrywania różnych przedmiotów, pokazuje, jak można nimi manipulować.

etap 7

37-46 tygodni

Znajomość właściwości obiektów, które powinny być wspierane. Chwal dziecko, uzupełnić jego świta gry i nowe ciekawe rzeczy.

Wiedząc, jak rozwijać dziecka 1 miesiąca do roku, realizując wszystkie zasady, można mieć pewność, że dziecko wyrośnie ciekawy i na pewno by zadowolić rodziców z ich sukcesu.