878 Shares 6180 views

Jak karpia smażyć na patelni w oryginalny sposób?

Jak pyszne smażyć karpia? To pytanie jest zadawane przez wielu gospodyń domowych, których mężowie czasami przynieść je z łowienia ryb kostnej. Należy zauważyć, że sposoby wytwarzania takiego produktu w tej chwili istnieje wiele. Jednak najbardziej prosty i łatwy jest standardowa wersja smażenia mąki. Jednak w celu uniknięcia powtórzeń, poniżej przedstawiamy oryginalny przepis ryba z marynowanych cebuli w soku z limonki.


Jak usmażyć karpia na patelni z cebulą i czosnkiem?

Niezbędne składniki:

  • świeże zioła, mianowicie koper, por i pietruszka – duży pęczek;
  • Świeżo karp – 1,5 kg;
  • mąka pszenna – pełny szkła;
  • wapno – 1 świeże owoce;
  • średnich czosnek – 6 ząbków;
  • średnia cebula – 2 szt;.
  • pieprz i sól – w gestii;
  • olej słonecznikowy – do smażenia ryb.

Obróbka produktu podstawowego

Przed smażyć karpia w wannie, należy je ostrożnie obchodzić. Wymaga to się 1,5 kg ryb, skasować wszystkim do użytku domowego (w tym ciemnym folii otrzewnej), płetwy i skale (głowy i ogona są lepsze w lewo).

Przygotowanie marynaty do produktów rybnych

Aby dowiedzieć się, jak usmażyć karpia w wannie w oryginalny sposób, powinniśmy pamiętać, że wszelkie sekrety kulinarne ryba, przyprawiony z cytryny lub soku z limonki, staje się o wiele bardziej smaczne i pachnące. W związku z tym wymagane wziąć 2 średnie cebule oczyścić je z muszli, pocięte na cienkie pół-pierścieni, posypać wapno świeżo wyciśniętego soku. Do warzyw wchłania kwaśne owoce, zaleca się, aby przykryć i pozostawić na 15 minut.

kursy formacyjne

Przed narybku karpia w rondlu, oczyszcza brzuch ryby powinny być wypełnione marynowanych cebuli i świeżych ziół. Jednak przed tym produkcie rzeki koniecznie wymagane soli kuchennej smak i pieprzem. Również na powierzchni ryb muszą być wykonane płytkich cięć gdzie później zaleca się umieścić pokrojone lub starte ząbki czosnku.

Jak smażyć karpia na patelni: obróbka termiczna żywności

Gdy ryba jest przetwarzane i przygotowywane do prażenia, należy umieścić na płytce dużej patelni, wlać do niej trochę oleju słonecznikowego i delikatnie ogrzewa. Następnie musimy ze wszystkich stron rolki karpia w mące pszennej i po kolei je w gorącej patelni. Kiedy dolna ryb rumiane, konieczne jest, aby dokładnie obrócić łopatki, przy czym pokrywa i inkubuje się przy średnim cieple przez około 8-9 minut.

prawidłowe Podawać

Smażony karp po obu stronach muszą ułożyć na talerzu, który jest zalecany z góry na pokrycie sałatę. Nad ryb pożądane jest, aby udekorować majonezem (drobny strumień z opakowania), pora i inne zioła. Taki posiłek mogą być podawane oddzielnie w tabeli, a wraz z dodatkami i gotowanej lub pieczonych ziemniaków.

zdrowa rada

Jeśli karp zbyt dużo, zaleca się smażyć na patelni z 2 lub 3 sztuk (w zależności od rozmiaru). Więc będą trzymać się nawzajem i są dobrze przygotowane.