218 Shares 3834 views

Jak gotować kwas chlebowy z soku brzozowego

Dla Rosjan to zawsze specjalny brzoza, który komponować piosenki i były legendy. Starożytni kronikarze mówi, że ludzie czcili, nie tylko drzewa, ale sok, który przydziela brzoza w czasie, gdy pąki zaczynają pęcznieć.


„Brzoza spada” – magazyn materiałów, które są nie tylko korzystne dla naszego organizmu, ale także pilnie potrzebne po długiej zimie. Sok, co daje nam brzoza, wiele kwasy organiczne, enzymy i cukrów. Jest bogaty w sole wapnia, magnezu, żelaza i pierwiastków śladowych.

Ponadto, brzoza SAP ma unikalną zdolność do aktualizacji krew, przywracania ludzkie ciało po długiej zimie, oczyszczając go wszystkim niepotrzebne. Smaczne i pożywne napój będzie przydatna dla każdego. Aby to smakuje bardziej zróżnicowana, to nalegać na róży i kwiat lipy, ziele dziurawca i liści mięty, mieszane z różnych soków owocowych, tworząc koktajle.

Starając się lecznicze właściwości soku brzozowym, ludzie nauczyli się zachować napój i zapisać go bez zachowania przez długi czas.

Kwas z soku brzozowego jest prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych napojów, które przyjemnie odświeża i gasi pragnienie. Przydatne balsam z soku brzozowego i różnych koktajli, mają działanie lecznicze. Jak gotować niektóre z nich omówimy w tym artykule. Najbardziej znany napój z soku brzozy, jak już wspomniano – jest napar.

Ale zanim nauczysz się jak tworzyć kwas chlebowy z soku brzozowym, musisz nauczyć się jak prawidłowo zbierać.

Zbierz Oskoła

Po pierwsze, należy pamiętać, że najważniejszą rzeczą jest zebranie soku w żadnym wypadku nie należy wybierać młode drzewo! W kampanii dla soku konieczne jest iść rano, w czasie których przepływa silniej niż wieczorem. Na noc zatrzymuje przepływ soku do następnego ranka. Spróbuj wybrać miejsce, położony z dala od ruchu i dużych osiedli, gdzie powietrze jest zatrute przez smog, szkodliwymi substancjami , które mogą wejść w ciało drzewa.

Najlepiej jest wybrać brzozowego drzewa, którego obwód pnia wynosi około dwudziestu pięciu centymetrów. Jeśli zdecydujesz drewno grubsze, mogą mieć trudności z wycięciem.

Po stwierdzeniu odpowiedniego drzewa, mierzony około dwóch stóp nad ziemią i co wgłębienie, wkładania jej do rowka. Wybieranie cenny napój osadzone dziura mech, brud lub pitch ogród.

Teraz można gotować kwas chlebowy z soku brzozowym. Oferujemy kilka opcji do wyboru.

Kwas z soku brzozy (bez konserwacji)

Podgrzać sok brzozowy do trzydziestu pięciu stopni, a następnie dodaj do niego (na litr) Dwadzieścia gramów drożdży (świeże jest najlepsze), trzy rodzynki i trochę skórkę z cytryny do smaku. Gęsto pojemnik korek i pozostawić w chłodnym, ciemnym miejscu. Po czternastu dniach, napój jest gotowy.

Sok z brzozy Kwas z miodem (bez konserwacji)

Przepis jest przeznaczony do dziesięciu litrów soku, do którego dodamy pięćdziesiąt gramów drożdży (najlepiej świeże), trzydzieści gramów miodu (można zmieszać z cukrem), oraz kilka rodzynek (trzy rzeczy na litr). Stoimy napój dla około dwóch tygodni w ciemnym i chłodnym piwnicy lub w piwnicy. Po tym może być stosowany prawie całe lato, nie obawiając się, że kwas pogorszeniu.

Kwas z soku brzozy z miodem i cytryną

Dziesięć litrów soku wziąć cztery brzozy cytryny (można mieszać z pomarańczy, limonki) i pięćdziesiąt gramów drożdży, kilka rodzynek dwadzieścia gramów miodu. Trzymamy za około dwa tygodnie w ciemnej piwnicy lub piwnicy. Ten napar będzie na biurku aż do następnego „kropli” brzozy.

Brzoza sok z owoców suszonych

Suszone owoce są pełne soku brzozowym i zaparzać przez dwa tygodnie. Ale w tym przypadku nie są zatkane naczynia i pokryte płótnie bawełnianym lub gazą.

Birch kvass nabyć pikantny smak, jeśli dodać do niego kilka słodycze „barbarisok”.

Przygotuj napar z soku brzozy można, dodając wiele soku z jagód lub ziół. Otrzymasz nie tylko smaczny, orzeźwiający napój, ale także eliksir, oczyszczanie ciała i obdarza pięknem.