415 Shares 3501 views

Gazowe elektrownie: Zalety i perspektywy

Zapotrzebowanie na energię elektryczną i ciepło w Rosji z roku na rok wzrasta w skali wykładniczo. Dane te sugerują, że zużycie energii elektrycznej w okresie od stycznia do września tego roku, zakorzenione w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku o 1,6% i wyniosły 754,1 miliardów kW / h, a do roku 2020 zapotrzebowanie na energię wzrośnie o jedną czwartą. Jednak ludności rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną i ciepło nie może być w pełni zadowolony, a przyczyny tego są liczne: amortyzacja aktywów trwałych narzędzi stale rosną ceny, niedostatek i wysokie koszty energii, brak środków finansowych i innych. Z różnych powodów, ale w sercu wszystkiego zawsze są pieniądze, a raczej ich brak.


Jeśli weźmiemy pod uwagę typową sytuację, takie jak scentralizowanego zasilania osadzie z domkami, obraz staje się bardzo jasne. ogrzewania domów typu wiejskiego występuje głównie kosztem generatorów oleju napędowego lub oleju napędowego. Piec olej opałowy używany do ogrzewania mieszkań negazifitsirovannyh budynków i obiektów przemysłowych, najczęściej jest on powszechnie stosowany na Syberii i na Dalekim Wschodzie. Według Ministerstwa Energetyki, w 2010 roku 1,34 mln ton oleju opałowego zostały wyprodukowane w Rosji, aw 2012 – 2,73 mln ton. Do 2015 roku przychody z podatków akcyzowych od ropy naftowej, które może osiągnąć 21,1 mld rubli rocznie.

Rosyjski rząd zamierza nałożyć akcyzę oleju opałowego w 5,86 tysięcy rubli za tonę w 2013 roku, 6,45 tysięcy rubli – w 2014 i 7,73 tysięcy rubli – w 2015 roku. Urzędnicy sugerują, że w przyszłym roku akcyza na paliwo klasy ekologicznej „Euro-4” wzrośnie do 8960 rubli za tonę, w „Euro 5” – do 5.750 rubli za tonę, oleju napędowego – do 5100 i 4500 (w zależności od klasy środowiskowej rubli) za tonę. To przede wszystkim boli kieszeni konsumentów. Jednocześnie, regionalny program gazyfikacji nabiera tempa. Gaz ziemny może być opłacalna alternatywa dla oleju napędowego. Elektrownie gazowe może rozwiązać problem niedoboru i wysokie koszty energii. Jest to stosunkowo tani i bardzo skuteczny sposób energię.

Na przykład, firma ZAO „Roltom Inżynieria” oferuje naturalne gazowe elektrownię na podstawie europejskiego urządzeń wytwórczych. Głównym składnikiem takiego elektrowni jest generator gazu. Jest to silnik, który wykorzystuje gaz ziemny jako paliwo. Taki elektryczny roślin pozwala na wytwarzania energii elektrycznej w miejscu jego zużycia, bez konieczności wypełnia paliwo, takie jak agregatu napędowego.

Firma oferuje zakłady konsumenci kogeneracji w oparciu o generatory tłokowych gazu. Kogeneracji – jednoczesnego wytwarzania energii cieplnej i energii elektrycznej. Takie rośliny mogą działać w trybie autonomicznym lub równolegle z siecią zewnętrzną i ma dużą pojemność elektryczną i niskiego zużycia paliwa. Wykorzystanie gazu ziemnego jako paliwa może zmniejszyć dużo produkcję szkodliwych substancji, na przykład, niż przy użyciu benzyny lub oleju napędowego urządzenia.

ZSA „Roltom Inżynieria” produkuje głównie blokowe modułowe, które są zapakowane w specjalnym pojemniku, CHP. Takie rośliny mają wiele zalet w porównaniu z ich odpowiednikami stacjonarnych, na przykład, pojemnik opakowania przedłuża żywotność, zwłaszcza w ekstremalnych warunkach klimatycznych, takich jak na Syberii lub na dalekiej północy. Ponadto, te stacje są ruchome i nie wymagają specjalnej konstrukcji budynku kapitału, a moduł zasilania jest wyposażony we wszystkie systemy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania urządzeń wytwórczych.

Jednakże, pomimo wszystkich zalet bloku modularne CHP silników gazowych, konsumenci nadal korzystać z usług firm dystrybucyjnych lub generatorów diesla. Cały sens pierwotnej inwestycji. Po pierwsze, koszt energii przeraża liczbę zer na końcu. Jednak najbardziej podstawowe obliczenia pokazują średni roczny spółki produkcyjne wydać na zakup energii elektrycznej i ciepła z lokalnej firmy dostaw o tę samą kwotę. Teraz wyobraź sobie, ile konsumenci są wydatki na energię elektryczną nie jest rok, a na 10-20 lat! Jego własna elektrownia może obniżyć koszty energii nawet o 1,5 RUB kW, a opłaca się po około 1,5-2 lat. Blok gazowy modularne elektrownia może dostarczyć moc bez przerwy obszarach mieszkalnych, przemysłowych, obiektów wojskowych i przemysłowych, szpitalach, szkołach, itp Nawet cena takiej mocy jest znacznie niższy niż w przypadku oleju napędowego, turbiny gazowo-cykl lub zakup energii z firm dystrybucyjnych.

Rozwój sektora paliwowo-energetycznego wymaga inwestycji długoterminowej. Nadciągającego kryzysu gospodarczego z pewnością wpływają na FEC, więc w niedalekiej przyszłości, eksperci przewidują tempo wzrostu, a następnie przez deficyt energii. Aby zapewnić niezawodną „energia” w przyszłości, konieczne jest teraz podjąć działania, aby przejść do własnej energii poprzez instalację własnego napędu.