866 Shares 4448 views

LLC "PC" Bezhitsky Steel Plant ": historia, produkcja, produkty

Przez ponad 80 lat LLC "PC" Bezhitsky Steel Plant "dostarcza wysokiej jakości odlewy stalowe do krajowej techniki kolejowej. Bez swoich produktów nie można wytworzyć pasażerów, frachtów, specjalistycznych samochodów, pociągów i pociągów metra. Produkty są dostarczane pod marką Bezhitskaya Stal.


Fundacja

Decyzją rządu w 1931 roku w mieście Bezhitsa w rejonie Bryansk nad bagnistym terenem rozpoczęto budowę hutniczej fabryki "Czerwonego Profesora" w Bryansk. Pod koniec 1934 r. Odbudowano budynek mieszkalny, kominek przeciwpożarowy, kotłownię i pomieszczenia pomocnicze. 28 września 1935 roku brygady Borysa Lakczukowa i Piotra Gavrilowa przeprowadziły pierwsze eksperymentalne topienie. Po dwóch miesiącach metal został ugotowany już w 3 otwartych paleniskach. W fabryce stali w Bezhitsa wybudowano unikatowy piec elektryczny do wytwarzania stali. Z pierwszej części popiersie I.V. Stalina i tablicy pamiątkowej.

W 1938 r. Oddział został zreorganizowany do produkcji niezależnej – zakładu hutniczego Ordzhonikidzegradsky. Wraz z wybuchem działań wojennych rząd zdecydował o pilnej ewakuacji głównych zdolności technologicznych i części specjalistów do Uralu w Nizhny Tagil. Na nowej stronie rozpoczęto produkcję zbiorników serii T-34 i ich modyfikacje.

Powojenny rozwój

Miesiąc po wyzwoleniu pracowników fabryki Bezhitsa zaczęto przywracać zniszczone sklepy i zainstalować sprzęt. Pierwsza wojenna stal została spawana 25 grudnia 1945 r. W 1948 roku utalentowany lider A.F. Averin. Pod jego kierownictwem, półtora roku później fabryka stali w Bezhitsky osiągnęła przedwojenny poziom produkcji.

Poza rozwojem części technologicznej dużą uwagę przywiązano do codziennego życia pracowników. Dla nich budowano mieszkania, obiekty społeczne i kulturalne, imprezy kulturalne i rozrywkowe. W ciągu zaledwie 3 lat na obrzeżach Bezhitsy wzrosła nowa mikro-dzielnica niskich budynków.

W 1966 miejsce dyrektora zajmowało imię poprzedniego lidera, E.K. Averin. Podobnie jak jego poprzednik zrobił wiele do technicznego wyposażenia fabryki stali w Bezhitsa. Nagrody rządu za osiągnięcia w pracy są zaznaczone przez wielu producentów stali. W okresie radzieckim firma pracowała w granicach pojemności. Z początkiem perestroika i zerwaniem więzi gospodarczych zmniejszyła się ilość pracy. W latach dziewięćdziesiątych BSZ został zcentralizowany.

Nowy etap

W 2002 roku PC "Bezhitsky Steel Mill" stał się częścią Transmashholding. Ten krok pozwolił na uzyskanie dostępu do inwestycji, wchodzenie na nowe rynki zbytu, we współpracy z przedsiębiorstwami profilistycznymi kolejnictwa.

W 2005 r. BSZ kierował V.V. Voronin. W ciągu najbliższych kilku lat wprowadzono kolejny techniczny sprzęt do ponownego wyposażenia. Stary sprzęt częściowo zastępowany jest przez nowe zautomatyzowane skomputeryzowane kompleksy.

Ważnym osiągnięciem było wyposażenie sekcji odlewania na małą skalę w formach z mieszanek na zimno utwardzających. Następnie rozpoczęto kompleksową rekonstrukcję odlewni nr 3, a następnie uruchomiono najnowszą linię obróbki dużych odlewów. Zostały wybudowane nowe obiekty infrastruktury.

Dziś struktura produkcji obejmuje sklepy:

 • Odlewnia;
 • Specjalistyczne;
 • Maszyna-montaż;
 • Obróbka.

W zakładzie znajduje się 11 miejsc pomocniczych i warsztatów. Jakość produktów jest kontrolowana przez pracowników certyfikowanego laboratorium fabrycznego. Podczas projektowania nowych węzłów stosuje się technologię projektowania trójwymiarowego. Urządzenia Kunkel-Wagner są instalowane na linii formowania. Automatyczne systemy pozwalają pracować nad określonymi parametrami. Zatem wyłącza się wpływ tak zwanego "czynnika ludzkiego".

Zakład Stalowy Bezhitsky: produkty

Od wielu lat BSZ pozostaje niekwestionowanym liderem w produkcji odlewów stalowych dla przemysłu kolejowego. Asortyment firmy obejmuje około 300 rodzajów odlewów stalowych o zwiększonej niezawodności w produkcji i naprawie wagonów wszystkich typów.

W sklepach produkuje się produkty końcowe:

 • Ramy siatkowe;
 • Belki suwakowe;
 • Wyśrodkowanie zatok;
 • Kołyski;
 • Buty;
 • Wałki podnoszące;
 • Uchwyty do zamków;
 • Skrzynki do skorup;
 • Automatyczne łączniki;
 • Wsporniki;
 • Przód, tył;
 • Aparaty pochłaniające;
 • Centrum koła;
 • Zaciski trakcyjne i wiele innych.

Ponad 80 lat działalności, Bezhitsky Steel Mill wyprodukował 6,47 mln ton stali. Opanowano i potwierdzono produkcję belek nośnych do ciężarówek Barber o nośności osiowej wynoszącej 25 ton.