214 Shares 2128 views

piec hutniczy

Piec jest przeznaczony do wytwarzania surówki żelaza. Pierwszy pojawił się w XV wieku. w Europie. W Rosji, pierwszy wielki piec został zbudowany w 1620 roku w pobliżu Tula. Następnie paliwo dla takich pieców służył węgiel. Dopiero sto lat później (1709), angielski wynalazca Abraham Derby zdołał utrzymać wytopu wielkopiecowego zastąpienie węgla na koks, kamień i węgiel.

Stare urządzenie zmiana doświadczenie wielkiego pieca, a jego wygląd sam schemat surówki. Ale podstawy pozostają takie same. Obecnie wielkopiecowy – konstrukcję w przybliżeniu 30 m (wysokość zmienia ± 5 m). Wysokość całej struktury może przekraczać 80 m.

Jak wielkiego pieca?

Przez górną część (gardła) za załadowczej (granulat, peletki, rudy żelaza, ruda manganu, paliwo i topników). Poniżej kopalni, największa część pieca, który jest kielichowa stożka. W związku z tym ekspansja jest łatwiej zejść materiały stałe zwiększyć głośność po podgrzaniu. Do dolnej części wału sąsiedniej spadków (szeroki, cylindryczne). To stopiony ładunek. Dla parze, poniżej, są usytuowane występy wykonane w kształcie ściętego stożka o zmniejszonej dołu podstawy. Taki przekrój poprzeczny jest najbardziej odpowiedni do zmniejszania objętości na skutek topienia materiałów.

Cylindryczna palenisko, dolny profil, a spalanie koksu zbiera się ciecz stopienie produktu.

Róg podzielona na dwie części: strefę górną (dyszy) i dolny (metalopriemschik, w którym zebrane produkty fuzji). Palenisko zwana dolną część pieca.

Strefa dysza umieszczona dysza zespoły, które są wprowadzane do dmuchu wielkiego pieca (wstępnie ogrzanego powietrza). Jest to obszar ten jest odpowiedzialny za spalanie koksu, temperatura rośnie tu do swoich maksymalnych wartości – 2000 stopni. Powyżej temperatury pieca jest niższa góry (do 350 stopni).

W dolnej części góry jest zbudowany żelaza wycięcie, omijając produkty topnienia – żużel i samego żelaza.

Wcześniej stosowane otwór żużel, ale w praktyce ostatnich dziesięcioleci wykazały, że jest to bardziej praktyczne, aby przejść przez żużla i żelaza karbu żeliwa z dalszym podziale w głównym rowie sąsiadującym z piecem.

Przez piecu opiera się o tzw lejniczej w którym urządzenie znajduje ujawniających otworu spustowego i zamknięcie go po wydaniu żużla i żelaza. Tutaj są rynny z rowów, prowadnice topienia produkt w wiadrach.

Uwalniane z pieca produkt jest wysyłany do szyny głównej, w którym żelazo jest oddzielona od żużla (różnica gęstości). Z rynny odchodzą dwa rowy. Jeden wysłany do żużla, z drugiej – żelazo. Żeliwo wlewa się do formy ciągłego ruchu przenośnika (Type), po ochłodzeniu i dalsze formy wywrócony żelaza wysłane już w samochodach. Żużel wylano do basenu, chłodzone wodą i granuluje.

Każdy piec odpowiada wysokości określonej temperatury, właśnie ze względu na ten metal przejściowy z rud w i przepływów.

W dolnej części pieca do spalania jest dostarczany w wystarczającej ilości koksu tlenem. Koks wypala, przekształcając się w dwutlenek węgla, który reaguje z koksem, przeprowadza się już w tlenek węgla. Ponadto jest reakcja między tlenkiem węgla i tlenki żelaza. Odzyskiwanie występuje do metalu. Żelaza nasyconego węglem i żelaza uzyskuje się. Oprócz trzech do czterech procent węgla w stopie występują w niewielkich ilościach manganu i krzemu, siarki i fosforu.

Faktycznie, piec, którego zasada została opisana tutaj, można uznać za produkcję bez odpadów. które występują w procesie wytwarzania produktów ubocznych, to jest są wykorzystywane do ścian zakładach do produkcji surówki. Żużel dodaje się do cementu, nadające się do struktur (jak jest obecnie szeroko rozpowszechnione blok żużel), a gaz jest dobrym paliwa wstępnie podgrzanego powietrza dostarczanego do pieca.