337 Shares 2662 views

TU-134: Dane techniczne

Jednym z legendarnego radzieckiego samolotu lotnictwa odbyła się w powietrze w 1963 roku.

Tworzenie samolot

Na początku lat sześćdziesiątych cechował zmianą pokoleń samolotów. Przejście od tłoka odrzutowych samolotów pasażerskich wymagane do tworzenia nowych urządzeń, które zwiększają ruch powietrza. Ponadto, wzrost mobilności ludności i rozwoju gospodarczego stworzyli silny popyt na usługi transportu lotniczego.

Najpopularniejsze trasy zostały już opanowane samolotu tłokowego należącej do nowoczesnej klasyfikacji krótką metę. Jest to luka musiał podjąć odrzutowy samolot TU-134.

Ogólny układ

Projekt został opracowany w oparciu o projekt tupolewa wcześniej wdrożonych modeli. Bogate doświadczenie w projektowaniu dużych transportu wojskowego i cywilnego statku powietrznego pod warunkiem pomyślnego stosowania rozwiązań projektowych i inżynieryjnych. Użyliśmy zaległości uprzednio zaprojektowanych maszynach. Przywieźli płaszczyźnie TU-134 specyfikacji, które zapewniają szybką i skuteczną obsługę.

Jednocześnie samolot pojawił się przełomowy pod wieloma względami. Pojemność urządzenia wahała się od sześćdziesięciu do osiemdziesięciu osób, w zależności od układu. Stosowane na międzynarodowych trasach do wnętrza maszyny, dzieli się na klasy, które mogą pomieścić mniej pasażerów.

Dla krajowych miejsc prognozowanych salony pasażerski bez klas, co było pojemność osiemdziesiąt osób. Samolot Tu-134 w zależności od wagi zmieniane kilka modyfikacji w zakresie od czterdziestu siedmiu do czterdziestu dziewięciu ton.

silniki

Dwa silniki turboodrzutowe rozwoju krajowego umieszczony w pobliżu ogona. Sytuacja ta gondole idealnie dopasowany do początku nieutwardzonych i słabo wyposażonych lotnisk, zapobiegając przedostawaniu się ciał obcych do silników. Pchnięcie każdego silnika osiągnęła siedem ton, co pozwala rozpocząć z krótkich pasów startowych.

W przyszłości, ulepszone silniki i zastąpiono podczas remontu. Przelotową prędkość samolotu TU-134 osiągnął osiemset pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu pierwszych silników wersji. Z instalacją zmodyfikowanych bloków, to wzrosła do czterdziestu kilometrów na godzinę.

Osobliwy dźwięk silnika Tu-134, w pobliżu dźwięk gwizdania rising przyczyniła się wysoka rozpoznawalność popularnego samolotu. Ogólny poziom hałasu wytwarzanego przez silnik przy starcie i wznoszenia okazała się bardzo wysoka. Doprowadziło to do problemów z eksploatacji statków powietrznych w międzynarodowych portach lotniczych po zaostrzenie zasad zanieczyszczenia akustycznego.

opracowanie modelu

Samochód okazał się bardzo udany. Tu-134 wykazał najwyższy potencjał modernizacyjny i niezawodność. właściwości jezdne wydajność wykonany również wrażenie. Nałożone na samolot TU-134 z crosswinds i headwinds ograniczeń dotyczących startu i lądowania były jednymi z najmniejszych w tej klasie samolotów. Ta cecha maszyny uległ znacznej poprawie regularności lotu.

Dużą wadą Pierwsze modele Tu-134 był brak zwrotnego nacisku, co znacznie zwiększa odległość hamowania maszyny. Aby zrekompensować brak stosowanych spadochronów hamujących i airbrake. Rozwój urządzenia eliminując w ten sposób cechy, które spadły z początkowych etapach rozwoju samolotów odrzutowych.

Air Lider Eksportu

Samolot TU-134 jest bardzo popularny, nie tylko na trasach Związku Radzieckiego, ale również w innych krajach. Niemal od początku produkcji, zaczął tworzyć trasy z zagranicznymi lotniskami. Poszerzyć świadomość samochodu i pomógł do udziału TU-134 w International Air Show 1969 w Le Bourget. Samolot wykazał się nie tylko poziom rozwoju radzieckiego przemysłu lotniczego, ale także nowoczesne podejście do tworzenia Floty Powietrznej Cywilnego.

Oprócz państw bloku sowieckiego, urządzenie pracuje w wielu krajach Afryki, Azji i Ameryce Łacińskiej. W wielu przypadkach samoloty były częścią Sił Powietrznych krajów importujących. Po rozpadzie ZSRR samochód nadal utrzymuje CIS powietrza.

długi lotnictwo

Pierwsze samochody przybył do linii lotniczych w 1966 roku. Ponieważ samolot jest w powietrzu. Teraz ta maszyna była tylko w prywatnych przewoźników obsługujących loty czarterowe. Ale przed rokiem 2007, to była część personelu rosyjskich i WNP linie składających regularne loty pasażerskie. Tak więc, maszyna została wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem przez ponad czterdzieści lat.

W uzupełnieniu do przewozu pasażerów w usługach regularnych, wydany modyfikacji służbie funkcjonariuszy publicznych wyższego poziomu. Płyty te są wyposażone w dodatkowe elementy komfortu i bezpieczeństwa dodanych. Założyli specjalny system łączności rządowej.

Były też modyfikacje wojskowe TU-134, przeznaczony do szkolenia pilotów i nawigatorów lotnictwa wojskowego. Jedna z wersji wyposażone w charakterystyczny dziobowa użyto do szkolenia pilotów dalekosiężnej bombowca.

W ciągu historii produkcji, która trwała ponad dwadzieścia lat, została wydana prawie dziewięćset egzemplarzy samochodów o różnych modyfikacjach. Tego wskaźnika Tu-134 należy do najbardziej rozpowszechnionych przykłady radzieckiego samolotu pasażerskiego.

likwidacja

Oprócz starzenie technicznego i technologicznego maszyny, dużą rolę w zakończeniu jego użytkowania odegrał zwiększony poziom hałasu elektrowni. Nowe przepisy ICAO położyć kres wielu międzynarodowych portów, które są obsługiwane przez Tu-134. Pozostałe obszary nie mógłby stanowić model pracy rentowności i konkurencyjnej z bardziej nowoczesnych samolotów dla producentów krajowych i zagranicznych.

Mimo, że samolot był produkowany do 1987 roku, na regularnych lotów przestał go używać w 2008 roku, zastępując maszyny innych marek. Obecnie kontynuuje produkcję samochodów tego modelu z innymi strukturami transportu lotniczego. Jednak czas czerpie, a najmłodszy z samolotów tej marki od ponad dwudziestu pięciu lat. Ponad sto samolotów nadal pozostaje częścią linii lotniczych, ale koniec chwalebnej historii pierworodnych radzieckiego samolotu pasażerskiego nie jest daleko.

Wypadki i incydenty

Przez wiele lat, że Tu-134 prowadzone w powietrzu, nie bez wypadków. Ale samolot nadal być uważane za bezpieczne i niezawodne maszyny. Samolot katastrofa Tu-134 były rzadko wiąże się z konstrukcją maszyny, jej części i złożeń.

Główną część tragedii była wynikiem przypadku lub czynnika ludzkiego. Samolot był eksploatowany w warunkach, które nie zawsze przestrzegają wymaganego poziomu bezpieczeństwa lotu, nie tylko w ZSRR, ale także w krajach rozwijających się. Maszyny narzędziowe spełnił standardów epoki, w której został utworzony, i wymaganych kwalifikacji i odpowiedzialności załogi i obsługi naziemnej.

We wszystkich latach eksploatacji Tu-134 z powodów nie związanych z działaniami wojskowymi, że zaginął ponad sześćdziesiąt pięć samolotów, który zabił się do półtora tysiąca osób.