460 Shares 9501 views

Co to jest dieta nr 5?

Kiedy słyszymy słowo "Dieta", pierwszą rzeczą, którą pamiętamy, jest proces utraty wagi, porzucanie jedzenia, aby stracić dodatkowe kilogramy: pamiętamy różne diety Kreml i Jedno, dietę przez 5 dni itd. Jednakże istnieje wiele diet, których celem nie ma nic wspólnego z utratą wagi. Ich celem jest utrzymanie zdrowia w ciele lub tej chorobie. Do takich diety stosuje się dietę nr 5.

Został opracowany w Związku Sowieckim przez dietetyka Michaiła Pevsnera u osób z chorobami układu żółciowego, wątroby i pęcherza żółciowego. Mogą one obejmować choroby, takie jak zapalenie pęcherzyka żółciowego, przewlekłe zapalenie wątroby, ostre zapalenie wątroby w fazie leczy, kamica żółciowa, marskość wątroby i tym podobne. Jednocześnie pacjent nie powinien cierpieć na zaburzenia czynności jelit.

Dieta nr 5 ma na celu ochronę wątroby przed atakiem chemicznym, podczas gdy jedzenie pozostaje pełne. Ta sama dieta normalizuje dróg żółciowych. Jego wysoką sprawność zapewnia sztywne ograniczanie produktów zawierających tłuszcze, olejki eteryczne i kwasy organiczne, ale w dużych ilościach błonnika. Większość błonnika znajduje się w warzywach i owocach, a także w różnych nasionach. Dlatego w tej diecie przeważają potrawy warzywne, a ponadto menu diety nr 5 obejmuje produkty mleczarskie.

Na dzień osoba w tej diecie zjada około 60 gramów tłuszczu, 100 g białka i 500 g węglowodanów. Podczas przeliczania na kalorie będzie to około 3000.

Dla organizmu cierpiącego z wyżej wymienionych chorób bardzo przydatne będą różne zupy wegetariańskie, zupa z kapusty, borszcz, zupa buraczana na bulionach warzywnych. Najważniejszą rzeczą nie jest dodawanie smażonych warzyw do zup. Lepiej zetrzeć warzywa z wyprzedzeniem i lekko wyschnie. Jego szczególne cechy dieta nr 5 ma w chlebie. Powinna być przygotowana z obrane i zasiewane mąki. Ponadto pożądane jest, aby chleb był wczoraj. Nie wolno używać suchych herbatników ani herbatników.

Mięso jest również zawarte w menu diety № 5. Tylko koniecznie nie tłuste: młody jagnięcina, królik, cielęcina, wołowina, indyk, kurczak. Pre-mięso powinno być gotowane, można piec w piecu. Niskie tłuste ryby są również mile widziane, można z niego przygotować suwak, albo może być klopsikami.

Inną grupą produktów, które mają duże znaczenie dla menu diety nr 5, są produkty mleczarskie. W różnych potrawach można dodawać niskotłuszczowe, a nie ostre sery, a przed pójściem spać, pić mleko, zsiadłe mleko lub kefir.

Oczywiście ograniczenia diety nr 5 mają ogromną ilość, ale nie znaczy to, że nie dostarczy ona żadnej przyjemności. Spośród wszystkich tych produktów można łatwo przygotować ogromną ilość smacznych i zdrowych potraw.

Ale nie zapominaj o tych produktach, które są osobą, która przestrzega tej diety, po prostu nie. I jest ich też wiele. Nie możesz jeść, na przykład, kvass, a więc okroshku.

Poza tym zabronione jest spożywanie bulionów mięsnych, rybnych i grzybowych, a także zielonej kapusty, świeżego chleba, bułek, ciasta francuskiego i smażonych patelni. Naturalnie należy wykluczyć z racji mięsa wędzonego, większości kiełbasek, solonej ryby, mięsa tłuszczowego. Gęsi i kaczka z tą dietą również nie są mile widziane. Produkty tłuszczowe tłuste nie są też warte jedzenia u osób, które wykazują tę dietę. Sorrel, zielona cebula, warzywa marynowane, rzodkiewka, czekolada, kawior, lód musztardy, chrzan i inne ostre sosy – wszystkie te produkty powinny być wyłączone z menu z dietą nr 5. Przeciwciało, oczywiście, i alkohol.

Dieta 5: Menu.

Śniadanie: owsianka na mleko, niskotłuszczowy twaróg z śmietaną i cukrem, herbata.

Drugie śniadanie: pieczone jabłka.

Lunch: zupa jarzynowa, kurczak pieczony, gotowany ryż, kompot.

Popołudniowa przekąska: wlew do róży.

Wieczerza: puree puree, gotowane ryby, herbata z serami.

I kieliszek przetargu jogurtu przed pójściem spać.