868 Shares 8714 views

Dieta z cytryny do odchudzania

Wszyscy często słyszeliśmy o zaletach cytryny, w tym o unikalnych właściwościach czyszczących. Cytryna jest dobrym absorbentem, który szybko usuwa substancje toksyczne z organizmu. Ponadto kwas cytrynowy zapobiega akumulacji komórek tłuszczowych, a także sprzyja szybkiemu rozszczepieniu już dostępnych, tak że wiele kobiet coraz częściej stosuje się w walce z nadmiarową dietą cytrynową. Niemniej jednak zbyt wiele wysiłku z taką dietą nie może, ponieważ stosowanie cytrusów w dużych ilościach może powodować wiele problemów zdrowotnych.


Dieta z cytryny dla utraty wagi i jej zasad

Aby zainteresować się dietą cytrynową, nie zaleca się, maksymalnie – jednego tygodnia i że w pełnej zgodności z jej zasadami. Rano na pusty żołądek (nie mniej niż 30 minut przed śniadaniem), a także po posiłku i na 2 godziny przed snem trzeba wypić szklankę ciepłej wody z cytryny (zwykła gotowana woda z dodatkiem plasterek cytryny).

Pierwszy dzień oczyszcza, gdy tylko owoce z warzywami są używane jako żywność – podstawy diety, a ryby gotowane na grillu. W następnych dniach diety uzupełnia się orzechy (orzeszki ziemne lub migdały), jaja, płatki owsiane, mięso z kurczaka i chleb pełnoziarnisty. W tym przypadku wszystkie naczynia przygotowane z tych produktów (mięso pieczone, sałatki itp.) Przyprawia się sokiem cytrynowym.

Główna dieta powinna być wyjątkowo zdrową żywnością, a cytrynowy olej wyszczuplający, sok z cytryny, zboża lub miąższ owoców, spożyty nie częściej niż kilka razy dziennie w małych ilościach, są istotnymi składnikami diety.

Dieta z cytryny dla utraty wagi, z jednej strony, jest dobra dla zdrowia, ponieważ dostarcza dużą ilość witamin, węglowodanów i błonnika, co z kolei czyści jelita i ma niski poziom kalorii. Ale z drugiej strony, przylegając do takiej diety, musisz monitorować swoje zdrowie, ponieważ nadmierne nasycenie kwasem cytrynowym może mieć negatywne konsekwencje. Tak więc na przykład długotrwała dieta z cytryny przy odchudzaniu może powodować zaburzenia trawienne, aw konsekwencji zgaga.

Właściwości cytryn

Przede wszystkim należy zauważyć, że cytryna zawiera dużą ilość witaminy C, która określa właściwości przeciwutleniające owoce. Ponadto, ta witamina zwiększa metabolizm, aktywuje produkcję neuroprzekaźników, hormonów mózgu odpowiedzialnych za przekazywanie informacji między neuronami i pomaga wzmocnić odporność.

Jeśli chodzi o właściwości dietetyczne cytryny, nie należy ich przecenić. Wielu ludzi uważa, że kwas cytrynowy, jak grapefruit lub ocet, może zniszczyć komórki tłuszczowe. Jednak w rzeczywistości, dostając się do żołądka, cytryna zaczyna "przetwarzać" nie tylko tłuszcze, ale także zdrowe białka. Ponadto, sok żołądkowy, który znajduje się w żołądku jest również kwasem, a zatem nie potrzebuje dodatkowej kwasowości. Dlatego też trzeba zrozumieć, że ludzkie ciało jest dobrze ugruntowanym systemem, które samodzielnie reguluje jego pracę.

Nie musisz jednak wykluczać cytryny z diety, ponieważ mają doskonały smak i aromatyczne właściwości i mogą doskonale uzupełnić smak różnych potraw, słodkich deserów i napojów.

Odchudzanie cytryny: recenzje i wyniki

Zdaniem kobiet, które próbowały skutecznie stosować tę metodę, aby bezpiecznie oczyścić ciało i pozbyć się zbędnych kilogramów, konieczne jest poznanie podstawowych zasad diety i ich ścisłe przestrzeganie. Ogólnie rzecz ujmując, dieta z cytryny przeznaczona do utraty wagi ma na celu normalizację pracy przewodu żołądkowo-jelitowego i poprawę trawienia.

W większości przypadków, w wieku 25-30 lat, wielu z nas cierpi na zaburzenia metaboliczne, gdy brak trawienia jakichkolwiek składników odżywczych przez organizm prowadzi do przedwczesnego oczyszczania wraz ze zwiększonym poczuciem głodu. I w rozwiązaniu tego problemu, cytryna może stać się asystentem №1. Mając zaledwie 7,5 procent stężenia kwasu, zwiększa ona wypłodzenie i produkcję soku żołądkowego, co z kolei przyczynia się do szybkiego trawienia żywności. Ponadto kwas cytrynowy (w niewielkiej ilości) ma korzystny wpływ na wątrobę, co jest również odpowiedzialne za prawidłowe trawienie.