246 Shares 1695 views

Restauracja "Kompot" – restauracja czy nadal "kompot"?

W Odessie restauracja "Kompot" od dawna potrzebuje mieszkańców i gości. Ma specjalny kolor i atmosferę, która lubi wiele. Na szczęście otworzyła się w Moskwie ta sama nazwa.

Kto odkrył i dlaczego

Restauracja "Kompot" na Arbacie została otwarta w grudniu 2015 roku. Inicjatorem był słynny restaurator Saveliy Libkin. Ten, który jest właścicielem sieci Odessa w tych samych restauracjach. Właściciele innych dobrze znanych zakładów w stolicy Rosji zapewnili niezbędną pomoc. Teraz restauracja "Kompot" cieszy się dużym powodzeniem, ale wielu zwiedzających jest zaskoczonych tym, dlaczego otrzymał taki tytuł. Przecież we wnętrzu i kuchni jest to raczej miła i prawie domowej roboty kawiarnia.

Adres i lokalizacja

Instytucję można znaleźć na Arbat Street, w domu nr 25. Warto zauważyć, że w menu i cenniku cen można zapoznać się z możliwością bez konieczności udawania się do restauracji. "Compote" w Odessie działa na tej samej zasadzie. Stół z kredą napisany w menu jest wyrzucony na ulicę, aby ludzie chodzący po starym Arbacie mogą być pokusie od razu na niektóre potrawy. Jeśli pójdziesz z stacji metra "Arbatskaya", możesz znaleźć instytucję po prawej stronie, z "Smolenskaya" – po lewej stronie.

Godziny pracy i siedzenia

Restauracja "Kompot" na Arbacie przeznaczona jest dla 120 osób. Zajmuje dwie przytulne podłogi, w których wnętrze jest zaprojektowane w tym samym stylu. Restauracja czynna jest od 08:00 do 00:00. To bardzo udany reżim zakładania Arbatu – ci, którzy spieszą się z pracą, mogą zjeść po drodze, a ci, którzy chcą jeść pyszne, a nie w domu później, będą mogli cieszyć się kuchnią Odessa. Obciążenie "Compote" w ciągu dnia nie jest zbyt duże (z wyjątkiem – lunchu), ale wieczorem często jest dom pełen.

Projekt wnętrza

Restauracja "Kompot" została zaprojektowana w dość interesującym stylu: drewniane stoliki i przytulne miękkie sofy, zdjęcia na ścianach, kreda napisane w menu, zabytkowe lustra w halach. Dla fanów czytania prasy jest nawet stylizowana skrzynka pocztowa, w której znajduje się wiele świeżych gazet. Jest też stół z książkami. Można je również czytać w porze lunchu lub kolacji o dyskretną muzykę, która nie gra zbyt głośno. Ale nawet bez czytania nie będzie nudno. Dla wygody gości jest prezentacja z deserami przygotowanymi tak, aby można było wizualnie ocenić, co można zamówić na kawę lub herbatę. To samo dotyczy świeżego pieczywa, pięknie układanego w drewnianych pudełkach z jasnymi serwetkami. Ślina i przepływ na widok pachnącej muffiny lub bułki z makiem. "Chip" został umieszczony na stołach, bankietów i parapetów banków z kompotami – marką instytucji. Nawiasem mówiąc, są szczęśliwie fotografowani, a goście – Rosjanie, a cudzoziemcy, którzy odwiedzili restaurację. Są też "rzadkie" słoiki z łańcucha Odessa w stolicy, które można wyróżnić znakami z lat – "2012", "2013", "2014".

Menu i ceny

I oto wszystko jest zwyczajowo dla tych, którzy udało się odwiedzić sieć Odessa. Restauracja "Kompot" menu oferuje bardzo standardowe, ale z tego nie mniej smaczne. Kilka nazw zup, z których barszcz z kwaśną śmietaną i zupą grochu są szczególnie popularne. Ogromny wybór gorąca. Ale większość odwiedzających lubiła kurczaki z sosem grzybowym i boczne potrawy puree ziemniaczanym i rapana z Morza Czarnego w sosie kremowym. Ceny dla wszystkich bardzo demokratyczne dla stolicy – przeciętny rachunek na osobę nie przekracza 1000 rubli, za które można sobie pozwolić nawet zbędny. Nawiasem mówiąc, należy zwrócić szczególną uwagę na potrawy pochodzące od ryb z regionu Morza Czarnego, które są tu zawsze przygotowywane wyłącznie z lodów i świeżo mrożonych produktów spożywczych.

Deser menu jest dość obszerny, ale aby wiedzieć, co dokładnie przyniesie do herbaty lub kawy, warto spojrzeć na wyświetlaczu przypadku, aby nie być rozczarowany. Nawiasem mówiąc, zwykli goście zwykle najpierw idą do niej, a potem patrzą na menu. Zaktualizuj ją w restauracji dość często, wprowadzając nowe nazwy o atrakcyjnych nazwach i opisach. Ceny są demokratyczne.

Dla tych, którzy wolą obfite obiady (nie obfite obiady biznesowe, a mianowicie obiady), istnieją dwie sugestie:

  • 2 potrawy + kompot (koszt – 325 rubli);
  • 3 potrawy + kompot (koszt – 395 rubli).

I oczywiście można wybierać spośród zup, sałatek, gorących napojów. Można znaleźć danie, które lubisz, zjeść kolację pyszne, satysfakcjonujące i niedrogie. Porcje są bardzo duże, więc przed kolacją nie chcesz jeść, a dzień roboczy w biurze będzie o wiele bardziej zabawy dla pełnego żołądka.

Opinie gości

Lepiej niż ludzie, nikt nie powie o restauracji. A goście stolicy i mieszkańcy instytucji byli zadowoleni. Są tacy, którym restauracja "Kompot" (Moskwa) wydawała się trochę zwyczajna, bez "chudinki" i "żetonów", ale jest ich niewiele. Najczęściej jest to kuchnia i wnętrze, które są oceniane. Lubili większość gości "Compote". Są nawet regularni, którzy przychodzą znowu i znowu, a następnie przekazują imiona swoich wizytówek. Choć przyznać, że dopóki nazwa restauracji "Kompot" nie dotrze jeszcze, to raczej przyjemna i przytulna kawiarnia.