342 Shares 6734 views

Jak włączyć Aero

Każdy z nas, korzystając z systemu operacyjnego, stara się wszystko i wyregulować w taki sposób, aby był wygodny do pracy, ale w wyglądzie wszystko to powinno być dla oka. Twórcy również myślą o tym, co doprowadziło do pojawienia się takiej innowacji, jak tryb Aero w nowych wersjach systemu operacyjnego Windows.

W swoim podstawowym systemie Windows Aero jest interfejs użytkownika używany w systemach operacyjnych firmy Microsoft, począwszy od wersji Vista. Ten interfejs jest przedstawiony we wszystkich wersjach systemu Windows 7, a także w wersji beta systemu Windows 8. Następnie dowiesz się o głównych składnikach tego interfejsu i jak włączyć Aero.

Główne elementy:

– Aero Glass pozwala tworzyć nagłówki w oknach i panelach przezroczystych.

– Aktywne szkice umożliwiają użycie technologii Flip 3D i Windows Flip w celu wyświetlenia zawartości okien.

– Miniaturowe miniatury na pasku zadań to miniaturowe obrazy okien, które pojawiają się podczas przesuwania kursora myszy nad nimi .

– Windows Flip to nowy widok menu, przeznaczony do przełączania się między oknami.

– Aero Shake ma na celu zminimalizowanie wszystkich nieaktywnych okien.

– Aero Peek służy do wyświetlania zawartości pulpitu, dla których nie ma potrzeby minimalizacji okien.

– Aero Snap jest przeznaczony do przesuwania myszy na podłogę lub na cały ekran.

Jak włączyć Aero: sekwencja działań

Przed włączeniem tego trybu należy sprawdzić system wideo komputera w celu spełnienia określonych wymagań. Wymaga to następujących działań:

– adapter wideo, który obsługuje DirectX 9 i WDDM 1.0 lub nowszy. Na przykład w przypadku NVidia wszystkie karty graficzne, które pojawiają się w GeForce FX, mają takie parametry;

– komputer musi mieć co najmniej 128 MB dostępnej pamięci wideo;

– Potrzebujesz specjalnego sterownika wideo dla systemu Windows Vista / 7 z obsługą architektury WDDM.

Jeśli jesteś głęboko zaniepokojony tym, jak włączyć Windows Aero, możesz powiedzieć, że nie ma specjalnego przycisku do tego. Może być aktywowany za pomocą pewnego zestawu działań: przejdź do Start – Panel sterowania – System, w otwartym oknie konieczne jest określenie wydajności komputera. Jeśli wcześniej ocena nie została przeprowadzona, konieczne jest jej wykonanie. Po zakończeniu procesu oceny wyświetlany jest przed sobą opis ilu systemów operacyjnych ocenianych przez komputer. System Windows Aero wymaga oceny co najmniej 3,0 dla jego pracy. Jeśli ocena zostanie osiągnięta na minimalnym lub wyższym poziomie, możesz włączyć tryb Aero. Można to zrobić, wchodząc do Panelu sterowania Start – Personalizacja, gdzie można wybrać jeden z tematów trybu. Możliwe jest dostosowanie wyglądu interfejsu poprzez zmianę koloru okna. Tutaj możesz dostosować do kolorów Aero i zawierać nagłówki i panele z przezroczystością.

Jeśli jednak chodzi o nie tylko kwestię włączenia Aero, ale także jej skonfigurowania, może przydać się poniższa instrukcja. Aby otworzyć dodatkowe ustawienia, możesz przejść do dodatkowych parametrów systemu, teraz musisz wybrać efekty wizualne w ustawieniach prędkości. Tutaj można wybrać, czy włącza się lub wyłączać Aero, czy też wybrać zdolność do zapewnienia najlepszej wydajności.

Oczywiście możesz zakończyć ustawienia, jeśli jednak zależy Ci na włączeniu systemu Windows Aero, jeśli indeks wydajności nie osiągnie wymaganego poziomu, istnieją dwie alternatywy dla tego.

Pierwszym z nich jest oszukanie oceny skuteczności systemu. Ponieważ wyniki skanowania są zapisywane w zwykłym pliku xml, można je poprawić za pomocą edytora tekstu. Drugi sposób obejmuje wymuszenie tego trybu przez rejestr.

Ogólnie rzecz biorąc, teraz wiesz, jak włączyć Aero Windows 7, po prostu trzeba korzystać z nowych funkcji systemu i spodziewać się, że pojawi się coś nowego.