319 Shares 7540 views

Pasek szybkiego uruchamiania w Windows 7: elementu systemu operacyjnego zrozumienia predestynacji

Być może nie powinniśmy mówić o tym każdy użytkownik systemów komputerowych, mając najmniejszego pojęcia, Microsoft Windows, zna jego interfejs graficzny. Na ekranie głównym, w większości przypadków, na dole znajduje się specjalny element, na który przycisk „Start”, a ikona aplikacji. Teraz rozważmy system Windows 7. paska narzędzi Szybki dostęp w to ma swoje zalety i kilka ciekawych ustawień. Ale wszystko po kolei.


Pasek narzędzi Szybkie uruchamianie w Windows 7: co to jest?

To chyba nie nowość, że od Windows 95 (nie do porównania z Windows 3.1) pożądany panel jest stały i niezmienny atrybut każdego systemu. Spójrzmy na „Seven” przykład, co jest tworzone i jakie funkcje są wykonywane przez pasku szybkiego uruchamiania systemu Windows 7.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że graficzny interfejs elementu systemu operacyjnego sobie nie jest tylko do tego, że znajdował się osławiony przycisk „Start”. Jego głównym celem – aby wyświetlić wszystkie aktualnie aktywnych narzędzi i aplikacji, a co najważniejsze, skróty do programów placement, aby przyspieszyć dostęp do nich bez korzystania z menu głównego, wywołany ten sam przycisk „Start”, lub też fizycznej przeszukiwanie pliku wykonywalnego w taki sam "Explorer".

Dlaczego Pasek szybkiego uruchamiania w Windows 7?

Jak można zrozumieć, nawet na podstawie minimum powyższej informacji, samego panelu jakoś zbyt niezbędnym elementem systemu, w ogóle, a nie jest (zwłaszcza, że możliwości jego ukryć lub całkowicie wyłączyć się pod warunkiem, że OS Windows). Na właściwości i ustawienia panelu dyskutować trochę później.

W rzeczywistości, pasku szybkiego uruchamiania w Windows 7 (mamy na myśli to siódma wersja „poniekąd”) posiada kilka interesujących cech. Jak wynika może być oznaczona na etykiecie dowolnego (link do pliku), a także na „pulpicie”. Ale jeśli dużo ikon na tej samej „pulpicie” można utworzyć obciążenie karty graficznej, rozmieszczenie ikon na pulpicie nie ma wpływu na wydajność systemu w żaden sposób.

Niezwykły widok panelu

Jeśli spojrzeć na pasku szybkiego uruchamiania w Windows 7 przyjrzeć się bliżej, widać, że jest radykalnie różny od wszystkiego, co jesteśmy przyzwyczajeni wcześniej (lub później). Ona, w przeciwieństwie do wszystkich innych wersjach „wiatr”, domyślnie jest przejrzyste.

Można to osiągnąć jedynie poprzez wykorzystanie wbudowanego w Aero tematów, które ponownie, z początkowej instalacji system jest instalowany domyślnie. Ale, w zasadzie, jeśli przejść do ustawień w sekcji Personalizacja, prawie wszystkie efekty mogą być usunięte, a nawet doprowadzić system do postaci, która może nawet wizualnie przypominają systemu Windows '98 lub 2000.

Szybka konfiguracja

Co do zasady, konfigurowalny pasek szybkiego uruchamiania w Windows 7, podobnie jak w innych modyfikacji systemu.

Jednakże, jeśli wcześniej trzeba było utworzyć skrót, a następnie umieścić go na „pulpicie”, a następnie przeciągając w obszarze panelu, jest teraz dostępna funkcja ustalania programu. Innymi słowy, etykieta nie koniecznie utworzyć – wystarczy wybrać odpowiednie polecenie z menu kontekstowego.

Co do panelu, można naprawić lub vice versa. Podczas mocowania panelu w celu dodania do niego lub zmienić rozmiar ikon (zwykle poziomej), po prostu nie będzie działać. Ale (jak zwykle), można umieścić kursor na linii między panelem i „Pulpit”, aby zmienić ustawienia pionowe, zwiększając w Windows 7 paska narzędzi Szybki dostęp, jako takie, lub ukrywając go całkowicie przeciągając kursor w dół.

Jest rzeczą oczywistą, że po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na pulpicie, można wybrać, aby utworzyć nowe menu – z własnej listy programów, linki do plików, powiadomienia i tak dalej ..

Klawisze i ich kombinacje: Windows 7

Co do głównych skrótów klawiaturowych funkcjonalny w „Siedem”, mają praktycznie pozostawał (i nadal są) w stanie nienaruszonym.

Należy powiedzieć od razu, że pewnych poleceń, zapewniając bezpośredni dostęp do panelu sterowania tego typu, w dowolnym systemie Windows nie. klawisze skrótów systemu Windows 7 można interpretować jedynie jako środek do wykonywania określonego polecenia w oparciu o pliku wykonywalnego lub dynamicznego kodu serwisowego ogniwo biblioteki. Są one spowodowane przez lub za pośrednictwem menu „Uruchom” lub za pośrednictwem linii poleceń lub poprzez specjalny wbudowanych możliwości systemu.

Inną rzeczą, kiedy to jest możliwe dodanie na przykład wykonywalnego makra dla tego elementu trybie graficznym. W tym przypadku, połączenie się w skardze przeprowadzi konkretnego działania, ale kiedy automatycznie utworzyć Windows 7. Szybkie uruchamianie procesu ikona pasuje od pożądanego panelu Nie oznacza to, że użytkownik uzyskuje dostęp do samego panelu. Nie. To właśnie wyzwanie dla procesu wykonywalnego. Więc co o poleceniach dostępu dokładnie jest konieczne, aby ten element systemu bardzo niepewnie. Więc, wiesz, o jakieś środki dostępu do panelu sterowania bez korzystania z trybu graficznego i może być mowy.