767 Shares 2431 views

Metody biomicroscopy oczy

Biomicroscopy oka – nowoczesna metoda diagnostyczna badań, które prowadzi się za pomocą specjalnego urządzenia – lampę szczelinową. Specjalna lampa składa się ze źródła światła, które mogą zmienić jasność i mikroskopem stereoskopowym. Stosując metodę przeprowadzania studium biomicroscopy z przedniego odcinka oka.


świadectwo

Sposób ten jest używany w połączeniu z okulisty standardowego badania wzroku i diagnozowania dna. Biomicroscopy zastosowanie również wtedy, gdy dana osoba podejrzewa się obecność patologii oka. Odchylenia w których lekarz przepisuje badanie obejmują: zapalenie spojówek, zapalenie, ciała obce w oku, nowotwory, zapalenie rogówki, zapalenie błony naczyniowej oka, dystrofii, zmętnienia, zaćma i inne. Biomicroscopy oka jest wskazany do badania przed- i pooperacyjnego leczenia oka. Ponadto, procedura zostaje wyznaczony jako dodatkowy środek do leczenia chorób układu hormonalnego.

Jak wygląda procedura?

Proces nośnik oka biomicroscopy nie powoduje ból u pacjenta. Osoba zauważa tylko wiązkę światła i niesie żądania lekarza. Procedura nie wymaga specjalnego przeszkolenia i jest szybki. Biomicroscopy odbywa się w zaciemnionym pomieszczeniu. Okulista dba o to, że dana osoba podjęła właściwą pozycję: broda jest na specjalne wsparcie dla głowy i opierając czoło o miejscu na pasku. Gdy pacjent jest prawidłowo umieszczony na głowie cokole, okulista zaczyna badać proces. Lekarz zmienia kierunek i jaskrawość strumienia świetlnego, z zachowaniem reakcji tkanki oczu na zmiany oświetlenia. Proces przedniego odcinka biomicroscopy pozwala dowiedzieć się o stan obiektywu i przedniej części ciała szklistego. Ponadto, lekarz bada filmu łzowego, krawędzie powiek i rzęs. Zabieg trwa około 10 minut. Zwykle ten czas wystarczy, aby zdiagnozować chorobę.

badanie USG

Zastosowanie ultradźwięków jako narzędzie diagnostyczne w nowoczesnej okulistyki oparte jest na właściwościach fal ultradźwiękowych. Wave, penetrując miękkie tkanki oka, zmienia swój kształt w zależności od struktury wewnętrznej części oka. Na podstawie danych dotyczących podziału fal ultradźwiękowych w oku, okulista może ocenić jego strukturę. Gałka oczna składa się z odcinków o inną strukturę pod względem akustycznym. Gdy fala ultradźwiękowa uderza granicę między dwoma obszarami, jest procesem odbicia i załamania. Na podstawie danych o refleksji okulista stwierdzi patologiczne zmiany w strukturze gałki ocznej.

Wskazania do ultradźwięków

Badanie oczu ultradźwięków – Tech metoda diagnostyczna uzupełnia klasycznych metod wykrywania patologii gałki ocznej. USG zwykle następuje klasyczne metody badania pacjenta. W przypadku podejrzenia ciała obcego w oku pacjenta po raz pierwszy przedstawiono rentgenowskie; w obecności nowotworu – przechodzącym.

Ultrasonografia gałki ocznej w następujących przypadkach:

  • do badania kąt przedniej komory oka, w szczególności w jego topografii oraz budynków;
  • zbadanie sytuacji soczewki wewnątrzgałkowej ;
  • pomiar tkankowej pozagałkowe i badanie tarczy nerwu wzrokowego;
  • podczas badania ciała rzęskowego. Badanie oka (naczyniowej i saldowa) w sytuacjach mających trudności podczas oftalmoskopii;
  • w określaniu miejsca docelowe ciał obcych w gałce ocznej; oceny stopnia penetracji i przemieszczania się; uzyskaniu danych dotyczących właściwości magnetycznych ciała obcego.

USG biomicroscopy oka

Wraz z pojawieniem się wysokiej precyzji sprzętu cyfrowego w stanie osiągnąć wysoką jakość przetwarzania sygnałów echa otrzymanych podczas biomicroscopy oczach. Ulepszenia zostały osiągnięte dzięki wykorzystaniu profesjonalnego oprogramowania. W specjalnym okulisty Program jest w stanie analizować informacje uzyskane w trakcie badania, i po niej. Metoda USG biomicroscopy zawdzięcza swój wygląd do technologii cyfrowej, ponieważ opiera się na analizie informacji z elementu piezoelektrycznego sondy cyfrowej. Do badań wykorzystywane są czujniki o częstotliwości 50 MHz.

Metody kontroli ultradźwiękowej

Gdy stosuje się ultradźwięki pin i zanurzanie metod.

metoda kontaktu jest bardziej proste. W sposobie tym, płytę sonda styka się z powierzchnią oka. Pacjent zrobić Wkroplenie znieczulającego na gałce ocznej, a następnie umieszczona w fotelu. Jedna ręka okulista kontroluje sondę, prowadzenie badań, a drugi zestawy urządzenia. W roli medium łączącego oderwać aktów płynów w tego typu badaniach.

Zanurzenie oka biomicroscopy metoda polega na umieszczeniu pomiędzy sondą i warstwą powierzchni rogówki specjalnego płynu. W oku pacjenta jest specjalną dyszę, która powoduje przemieszczenie czujnika sondy. Znieczulenie w sposobie zanurzeniowym nie jest używany.