850 Shares 3724 views

Sadzenia kapusty – to proste

Kapusta warzywo kultura jest uprawiana głównie przez sadzonki. Pomaga to nie tylko przybliżonym czasie żniw, ale także sprawia, że kapusta bardziej gęsta i dobrze dojrzewa. Są to bez żadnych problemów może leżeć przez kilka miesięcy w piwnicy.

odmiany kapusty jest wiele. Sadzonki hodowane w domu jest dość prosta. Najważniejsze jest to, aby nie opóźniać kapustę sadzenia. Eksperci twierdzą, że „prześwietlone” okres do dwóch liści tych sadzonek może prowadzić do wadliwego zbiorów.

kapusta sadzenia najlepiej prowadzić na gładkich gruntów ornych. Na mokrej ziemi w pobliżu przejścia z wody gruntowej i nawadnianych obszarów siewek są sadzone na grzbietach i grzbietów ręcznie.

Odmiany kultur vegetable są dwie kategorie: wczesne lub późne odmiany dojrzewania. Pomyślny dzień dla sadzenia kapusty, która ma zamiar zebrać wcześniej niż inne podgatunki – jest pierwszy maja. Sadzonki umieszcza się na ziemi schematów lekko sprasowane, tak że między rzędami było do czterdziestu centymetrów.

Sadzenie kapusta z późnych odmian przeprowadzone później: od połowy maja do połowy czerwca.

Niektóre sadzonki doświadczeni ogrodnicy moczone przez kilka minut w jednoprocentowym roztworze malation, a tym samym chroniąc je przed szkodnikami.

Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest, aby wybrać odpowiednie miejsce do sadzenia sadzonek w otwartym terenie. Powinno to z pewnością ze wszystkich stron przez otwartą przestrzeń z dość luźny, żyznej i wilgoci przepuszczalne gleby. Korzystnie każdy rok, aby zmienić stację. Najlepsze prekursorami tego warzywa są fasola, ogórki, niektóre warzywa korzeniowe. I jeśli w okolicy wcześniej, również wzrosła kapusty, a następnie umieścić go w tym samym miejscu jest najlepszy w ciągu trzech lat.

Sadzenia kapusty polega kopanie przez tych ostrzy rozminowywanie małych otworów. Głębokość otworów są wykonane w taki sposób, aby przedstawić pierwszy fragment papieru na sadzonkach posadzonych w stanie była co powierzchnią gleby.

Przed posadzeniem sadzonki trzeba uporządkować wszystko, odkładając słabych i niszczy chore. kapusta sadzenia powinny być przeprowadzane w miarę możliwości w pochmurny denok gdy plucie mżawka.

Po sali sadzonek lądować roślin pokryte ziemią, sprasowane. Następnie siewki podlewano i próchnicy ściółka lub suchej gleby, tak że utrzymuje się niezbędne wilgoci w glebie i zapobiec parowaniu.

Dla początkowych sadzonek ukorzenienia po przeszczepie podlewa się w ciągu tygodnia bardzo słabe, wspiera tylko górną warstwą gleby wilgotne. Młode rośliny są pożądane także w południe również pritenyat ciągu tygodnia.

sadzenia kapusty, które są uprawiane w doniczkach torf, kompost pierwsze, nie jest bardzo skomplikowane, ale prawie zawsze daje dobre rezultaty.

Prawie wszystkie odmiany tego warzywa kultury dobrze reagują na ekologiczne. Dlatego też, jeśli nawóz na kapuście sadzenia się wiosną, najlepiej jest użyć tego kompostu lub próchnicy w ilości dwóch lub trzech kilogramów na metr kwadratowy.