854 Shares 9286 views

Spasskaya Wieża Kreml: To, co dokładnie jest warte zobaczenia

Spasskaya Wieża Kreml jest uważany za jeden z najpiękniejszych budynków w całym zespole, a turyści z całego świata, nie męczą, aby podziwiać jej piękno i uchwycić na miliony obrazów.


Spasskaya Tower, którego historia zaczyna się pod koniec 15 wieku, został zbudowany jednocześnie z wieży św Mikołaja. Początkowo nazywano Frolovskaya. potrzebne były te dwie twierdze na północno-zachodniej stronie Kremla z tej prostej przyczyny, że naturalne przeszkody nie było. Muszę powiedzieć, że przed tym miejscu była główną bramą całego zespołu.

W ubiegłym wieku wieży nad bramą główną serca miasta zdumiony odwiedzającym ich proporcji, harmonii, elegancji i eleganckich białych dekoracji Kamień elewacyjny – wieżyczki, rzeźbione kolumny, kolumny, figury wyimaginowanych zwierząt. W narożach czworokątnego ostrosłupa umieszczonej zwieńczona pozłacaną weathervane.

Muszę powiedzieć, że do wieży Kremla Spasskaya 17 wieku został ozdobiony białymi kamiennymi płaskorzeźbami, miał podwójne ścianki, zbudowany z cegły bolshemernogo wyjątkowy. Między tymi ścianami była klatka schodowa, która łączy wszystkie pięć poziomów wieży. Co do bram warowni, bronili z pomocą strelnitsa branży, łączy się z wieżą drewniany most i dwa bastiony ubocznych.

Nikolskaya Wieża ludzi Kremla i Frolovskaya nawet uważane nie tylko ważne, a prawie święte. Tak więc, na przykład, przez nich, nie można było jeździć konno lub pieszo gołą głową. To przez te struktury opuścił miasto i wszedł mu królów, ambasadorów, jak i półki, które są wysyłane do kampanii. Powyżej samych bram – wewnątrz i na zewnątrz – biały kamienne inskrypcje zostały wykonane przedstawiając historię budynków, każda etykieta powielony również w języku łacińskim.

Od połowy 17 wieku rozpoczęła się nadbudowa wież Kremla. Kreml – główną atrakcją Moskwie – stał się bardziej harmonijny i efektowny. wieża Frolovskaya zwłaszcza w harmonii z St. Vasiliya Blazhennogo, który został zbudowany w połowie 16. wieku – na pamiątkę wspaniałe zwycięstwo nad Ivana Groznogo Kazan chanatu. Z biegiem czasu, namiot Frolovskaya wieży zainstalowano cesarskiej herb – dwugłowego orła, a następnie samych emblematów przymocowanymi Nikolska, Borovitskaya i Troitskaya Tower.

Jego nazwa Spasskaya Wieża Kreml otrzymał w kwietniu 1658, kiedy to został podpisany dekret królewski, zmień wszystkie twierdze Kremla. To wieża Frolovskaya stał się Zbawicielem. Nazwa pochodzi z powodu smoleńskiej ikona Zbawiciela, który jest umieszczony nad bramą wieży, wejście do Placu Czerwonego, a także ikony Zbawiciela, zakotwiczonych powyżej fragmencie z Kremlem.

Na szczycie wieży – w jego części namiotu, który zaprojektował i zbudował rzemieślnik Bazhenov Ogurtsov, – umieścić główny zegar całego państwa. Później, kiedy Piotr Wielki, zostały one zastąpione przez ogromny zegar holenderskiej, wyposażony w muzyce i ozdobione dwanaście-godzinnej tarczy. Jednak one zepsute pożar w 1737 roku. Nowoczesne kuranty, które są tak znane dzisiaj Spasskaya Wieża Kremla, zostały ustanowione w 1851 roku przez braci Butenop. Później zostały one zmodernizowane i przywrócone.

Piękno i wyjątkowość wieży Spasskaya sprawiają, że główną ozdobą całego zespołu Kremla.