667 Shares 4761 views

Muzeum Metro: Historia podboju królestwa Hadesu

Powstała pierwsza stacja metra, człowiek starał się podporządkować podziemia. Ale od czasów starożytności świat był tabu, niebezpieczne, niedostępne dla zwykłych śmiertelników świata bogów – królestwa Hadesu. Pierwszy metro tam, jak wiadomo, w Londynie w 1863 roku. Jego wyjście pasażerów z samochodów, pokryte warstwą sadzy. Zejście w Londynie „rurki” po angielsku szybko nazwany „droga do piekła”.


Obecnie na świecie ponad sto milionów metro które przewozu pasażerów codziennie, ale postawa metrze jako mistycznego transportu nadal żyje w podświadomości ludzi na świecie. Większość ludzi jest przekonana, że metro – to szczególny świat, żyjący własnym życiem, które ma bogatą historię i porośnięte mitów i legend. Dlatego też, prawdopodobnie, wiodących metro świata mają swoje własne muzeum podziemnego. Moskwa – nie jest wyjątkiem.

Muzeum metro w stolicy działa już od ponad czterdziestu lat. Co dziwne, wiele Moskale nie tylko nigdy nie był tam, ale nawet nie mają pojęcia o istnieniu tej instytucji. Muzeum Metro w Moskwie znajduje się … w metrze. Aby spełnić swoją ekspozycję, konieczne jest, aby dostać się do stacji „Sport” oraz w południowym holu obok sali policja znalezienia niepozorny wejście ze złotym napisem „Muzeum Narodowe”.

Muzeum powstało w 1967 roku dzięki staraniom metrostroevtsev-weteranów. W małym obszarze ponad 8000 eksponatów, z czego prawie 2500 – oryginał. Wśród muzealiów – archiwalne dokumenty, fotografie, modele samochodów, pierwszych konstruktorów narzędzi, stoisko z biletami i żetonów używanych w metrze w różnych okresach czasowych, kolekcja minerałów stacji ukamienowanie.

Wiele eksponatów są interaktywne. Dla uczonych, takich jak model schodkowych pracy, możliwość przejść przez stare kołowrotki, pozostawiając radziecki „grosz”, znajomość z prysznicem elektrycznym. Komputer obwodu można oglądać online ruch pociągu, jego wyprzedzać bocznicy i ruch w przeciwnym kierunku. Pracownicy wykazać tematycznie kreskówki i filmy.

Odwiedzający będą powiedzieć, jak zbudować metro i dlaczego pojawił się znacznie później metro europejskie do zapoznania się z systemem sygnalizacji świetlnej, szyny urządzeń i wagonów. Goście, którzy przyjechali do Muzeum metra, będzie zainteresowany, aby wiedzieć, że w początku Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w Moskwie metro planował wysadzić, ale to jest aktywnie wykorzystywany jako schronów i budowniczych metra kontynuował swoją pracę poprzez budowę nowych stacji.

Muzeum Metro – miejsce, gdzie goście będą mogli poprosić ich pytania. Dlaczego zmniejszyła przepływ pasażerów w ostatnich latach? Czy podziemny zaludniony przez duchy? Który rzeźby podziemny pomóc zdać egzamin lub stać się bogatym?

Odwiedź muzeum pod ziemią może być wolny, ale wycieczki należy zarezerwować z wyprzedzeniem, a nie być późno. Niestety, urzędy są zamknięte w weekendy, ale w jednym z dni roboczych należy przeznaczyć 2-3 godzin, aby dogadać się z dziećmi, aby nauczyć się podbić podziemia.