471 Shares 3158 views

Rezonator tłumik – ważnym elementem układu odprowadzania gazów spalinowych

Każdy kierowca wie, że spaliny samochodowe – niezbędną i ważną częścią każdego rodzaju pojazdów. W czasie pracy silnika odbywa się spalanie paliwa i gazu spalinowego. W tym celu, samochód używa specjalnego systemu rur, który idzie od silnika do końca ciała. Ważnym elementem takiej struktury jest tłumik rezonator.


Elementy, które tworzą tłumik samochodowy

Konstrukcja przedstawiona w postaci następujących elementów:

  • kolektor wydechowy ,
  • otrzymania rury,
  • katalizator dopalania spalin,
  • Rezonator tłumik,
  • tłumik.

Gdy nieprzyjemny właściciel „growl” samochód sprawdzić serwisowanie każdej części składowej systemu. Należy również zauważyć, że z dużym burn-out dźwięku wydechowym tłumik również wzrasta.

Tak więc, tłumik jest odpowiedzialna za redukcję dźwięku spalin i zapobiega tworzeniu się wysoką odpornością w stosunku do wyjścia spalin. W przeciwnym wypadku cylindry zostanie wypełniona, co w konsekwencji prowadzi do spadku wydajności i niecałkowitego spalania.

typy tłumik

  1. Tłumik typu rezonator. Urządzenie korzysta z zamkniętą przestrzeń znajduje się w pobliżu rury i połączony z nim za pomocą istniejących otworów. Ogólnie, w jednym takim przypadku koncentruje się na dwukomorowe różnej objętości. Te przestrzenie są oddzielone od siebie. Tak więc, każdy taki otwór – tłumik rezonator, który przyczynia się do wzbudzania drgań jego częstotliwości. Stopa ta jest spłacane szybko, jak się rozprzestrzenia. Dlatego takie urządzenie tłumik jest stosowany jako wstępny elementu, który zajmuje pierwszą pozycję w całym układzie wydechowym. Dodatkowo komora tłumika nie wykazują dużą wytrzymałość na powstały strumień, przy czym przekrój poprzeczny nie jest ograniczony.
  2. Reflektory. Obudowa tłumika akustycznego pomieścić lustro, odbijające fale dźwiękowe. W przypadku korzystania z danych, aby stworzyć pewien labirynt luster, to wyjście będzie słaby dźwięk.
  3. Pistolet tłumik umieszczony w podobny sposób. Jednak taka konstrukcja tłumika jest uważana za bardziej doskonały. Zazwyczaj jest to element stosowany w terminalu.
  4. Absorber. To urządzenie absorbuje drgania akustyczne przy użyciu dowolnego porowatego materiału. Na przykład, w przypadku bezpośredniego dźwięku z wełny mineralnej, to obróci włókien. Podczas pocierania fal dźwiękowych jest przekształcana w ciepło. Taki sposób działania pozwala, bez zmniejszania przekroju poprzecznego rurociągu wykonać całą konstrukcję systemu kaptur. I pomimo tego, że wnęka tłumika nie jest używana, opór przepływu i redukcji szumów będzie minimalny. To z tego powodu, w fabryce tłumików samochodowych są wykorzystywane najczęściej w połączeniu systemów, dzięki którym istnieje znaczna redukcja hałasu przy minimalnym oporze przepływu.