863 Shares 6761 views

Naprawa skrzyni biegów, sprzęgło tarcza sprzęgła wymiana i naprawa

biegów samochodu – precyzyjnym, które obejmowały dostępną sprzęgło, przekładnię, różnicowego przegubowy transmisji, wały napędowe. Jest w dobrym stanie (a także z zastosowaniem tylko wysokiej jakości olej silnikowy), wszystkie te składniki zapewniają płynne i stałe funkcjonowanie pojazdu.

Powody, dla których konieczna naprawa biegów, może kilka, najczęściej jest to porażka z przekładnią mechaniczną, polegającą na kontroli przełączania w ruchu, w późnych wymiany filtrów i oleju. Lub w pudełku było słychać odgłosy pukania, spontanicznie rozłączyć.

Naprawa skrzyni biegów – dość czasochłonny i skomplikowany proces, ponieważ jest główną jednostką mechanizmu, który implementuje wolę prędkości, mocy kierowcy i zapewnia komfort jazdy. Naprawa polega na usunięciu skrzyni biegów i jej demontażu, przeprowadzanie rozwiązywania problemów, wymiany części i przebudowę. Dlatego też, wymiana i naprawa skrzyń biegów, naprawa sprzęgła i wymiana tarcz sprzęgłowych wymaga profesjonalnego podejścia i wymagający.

Przy prawidłowej konserwacji, regulacji i w odpowiedni sposób do napędzania samochodu sprzęgło działa prawidłowo. Naprawa lub wymiana sprzęgła jest konieczne ze względu na znaczną zużycia lub uszkodzenia. Jednym z powodów, dla naprawy sprzęgła defekt w postaci szarpnięć, niepełne lub zsunięciem sprzęgła, puk czy hałasu. Aby rozwiązać te problemy wymagają naprawy sprzęgła jakość.

Kiedy występuje poślizg funkcjonalnego zastąpienia zużytych okładzin tarczy sprzęgła lub samej płyty. otrzymuje również za pomocą sprężyn ściskanych, które utraciły sprężystość i podkładek izolacyjnych.

Wymiana tarczę sprzęgła jest następująca:

Najpierw trzeba odłączyć biegun ujemny ciała, aby zapobiec zwarciom.

Następnie trzeba odłączyć siłownik hydrauliczny mechanizmu sprzęgła, a następnie dokonać podnośnika samochodu. Spuszczania oleju przekładniowego. Wyjąć rozrusznik. Następnie konieczne jest odkręcić i wyjąć skrzynię biegów od silnika.

Dalsze sprzęgło odwróconej od koła zamachowego silnika. Po zdjęciu pokrywy sprzęgła i niewolnik dysk, aby sprawdzić stan wszystkich podzespołów. Głowice nitowania musi być pogłębiony o 1,1 mm, jeżeli ta liczba jest mniejsza, tarcza musi być wymieniona.

Kiedy podrzędny napęd zainstalowany w pokrywie do części, która wystaje z piasty w stosunku do bezpośrednio w kierunku sprężyny.

Umieszczanie dysku na pokrętle, natomiast mocno dokręcając śruby.

Jeśli naprawa sprzęgła odbywa się na podstawie niekompletny go włączyć, a następnie prostowanie tarczy sprzęgła. Po wyeliminowaniu zakleszczeniu która występuje Kit. Dalsze przeprowadzona wymiana zepsutych lub luźnych okładzin ciernych nity.

Jeżeli dławiący Talerz sprzęgło sprzęgło jest wykonane, jako elastyczność płytek sprężynowych utracone lub nie pęknięcia sprężyny tłumik drgań skrętnych. Następnie przeprowadza się czyszczenie powierzchni koła zamachowego i tarczę sprzęgła, lub oczyszczone tłustej powierzchni tarczy sprzęgła pracy. Następnie trzeba wymienić łożyska skrzyni biegów.

Przeprowadzenie naprawy sprzęganie następuje kiedy szum, przewracając i wibracji obejmuje wymianę złamanego przepustnicy tarczy sprzęgła tłumik (- skręcanie tłumika drgań). Ponadto, łożysko oporowe otrzymuje oraz części wielowypustowe połączenie, a także wpływ na przednim końcu wału napędowego przekładni. Następnie wymaga wymiany obudowy sprzęgła za pomocą słabej sprężyny membranowej.