837 Shares 6477 views

Łożysko słupka: opis i właściwości wymiany

Pojazd składa się z wielu części i złożeń. W nowoczesnych pojazdach z napędem na przednie koła jest używany dźwignia zawieszenie typu MacPherson. Obejmuje on dźwignie, a także stojak amortyzacji. To przychodzi wraz ze sprężyną i obraca się wraz z kołem. Stać ruch zwykle używane w konstrukcji wspornika łożyska recepcji. VAZ-2110 wyposażony jest także w nich. Co to jest ten element? Spójrzmy.

cecha

Łożysko oporowe -pillar jest integralną częścią przednią sprężynę, która jest odpowiedzialna za zębatki wokół osi obrotu. Mechanizm stosowany na wielu krajowych samochodów z układem napędu na przednie koła. Przedni usytuowany wspornik łożyska amortyzatora w górnej części korpusu. Element mocowany do błotnika silnika. W nowoczesnym stelażu typu McPherson stosowane łożyska toczne. Mają wysoką wydajność, wszechstronny i łatwy do wymiany. Działanie tego łożyska ma bezpośredni wpływ na dokładność kątów kół. Dlatego ważne jest, aby utrzymać go w dobrym stanie.

gatunek

Łożysko oporowe ma przedni słupek wewnątrz cylindrycznych rolek typu. Każdy z nich jest zamocowana prostopadle do poprzedniego. Rolki są rozdzielane przez specjalne przekładki. Takie urządzenie pozwala dostrzec wysokie obciążenia udarowe. Obecnie stosowane kilka rodzajów mechanizmów:

  • Przednie wsparcie amortyzatora łożysko z zewnętrznym lub wewnętrznym pierścieniu. Jego konstrukcja nie przewiduje kołnierzy zaciskowych. Zamiast tego, istnieją otwory montażowe. Ponadto, konstrukcja nośna z pierścienia wewnętrznego zawiera wkładkę ochronną.
  • Ze zdejmowanym pierścieniem. W takim łożysku zewnętrznym pierścieniem połączonym z obudową i wewnętrzną oddziela się od niego. Konstrukcja ta sprzyja wysokiej dokładności obrotowej.
  • typu single-split. W tym przypadku pierścień zewnętrzny jest podzielony w jednym punkcie. To zwiększa sztywność łożyska i korzystny wpływ na jego życie.

wina

Pomoc mając recepcji – to szczegół, który powierza się ogromnym szoku. Wszelkie nieprawidłowości, które nie miały czasu na „wypracowania” wstrząs jest przenoszony do mechanizmu. W rezultacie, to zaczyna się załamać.
Tak, łożysko podporowe recepcji ma pewien margines bezpieczeństwa. Jednakże, w ciągłej eksploatacji na nierównych drogach chodzi w ruinę. Tak więc, jego życie jest około sto tysięcy km.

Co wpływa na zasób?

Należy zauważyć, że łożysko przednie wsparcie rozporka ma dobre urządzeń zabezpieczających. On jest pod stałym wpływem czynników zewnętrznych. Pył, wody, brudu, zmiany temperatury i innych. A jak wiadomo, zębatka jest w brudnym miejscu – w skrzydle przy przednich kołach. Nie zapisuj szafki nawet tworzyw sztucznych. Ponieważ rolki zanieczyszczenia będą emitować charakterystyczny wsparcia Crunching łożysko recepcji. „Kalina” jest albo samochód zagraniczny, to nie ma znaczenia – pozycja zostanie zastąpiony. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Serwisowanie tego mechanizmu wpływa na dokładność kątów obrotu koła i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nawiasem mówiąc, najpierw ustalić, że kryzys jest bardzo trudne. Ale z czasem, będzie nasilać. Jeśli wskazania usterek zostały potwierdzone, nie warto czas na wymianę. Nawiasem mówiąc, poniżej zdjęcie pokazuje sprężyn striptizerkę. Dzięki niemu można wyciągnąć zakrętach parę centymetrów, uwalniając dostęp do elementu. Również ściśle kontrolować stan klocków gumowo-łożyskowych. Ona też się zużyje. Jeśli pozycja jest pęknięta lub ślady oleju, miękka część elementu chcesz zastąpić. W przeciwnym razie może to spowodować zakłócenia w system ABS i nadmierne wibracje w rogach, które będą wyraźnie przenoszonych na kierownicę. Ponadto, przedni stojak łożysko oporowe (2110-ty VAZ włącznie) wpływa na dokładność kątów ustawienia. Kiedy działa wadliwie, można „zjeść” gumę. Przywrócić taką oponę nie jest już możliwe – tylko zmienić. Gdy wymiana łożysk jest wymagana, aby renominacja nadmiernego pochylenia kół przednich i głów. Ale jest sposób, w jaki narażać rogi opcjonalny (zostanie omówiony w trakcie artykułu).

cena

Ile nowe łożysko oporowe recepcji? Cena tego produktu wynosi około tysiąca rubli dla „Priora” samochody i pół tysiąca dla „Ford Focus” trzeciego pokolenia. Na poprzednich wersjach tej pozycji jest wart aż do tysiąca. Należy zauważyć, że trudność w znalezieniu części do samochodów nie, ani rosyjskiego VAZ. Element można kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym lub rynku. Poniżej przyjrzymy się, jak zmienić element samodzielnie.

Wymiana łożysk wsparciu przednich słupków z rękami

Najpierw musimy otworzyć maskę i znaleźć kubek filaru. Należy odkręcić podwójną głową „22”. Jeśli masz „spacer”, konieczne jest również, aby usunąć. Dlaczego podwójnego głowy? Podczas obracania śruby amortyzator wstrząsu pręt również przewijania. To musi być dobrze zamocowany. W niektórych pojazdach, można to zrobić za pomocą klucza imbusowego (zainstalowany w gnieździe, jak na zdjęciu poniżej). Wewnętrzna głowa zostaje schwytany zwykły „zielonego”. Dalsza część przedniego podnośnika, zdjąć koło i pójść na dno szafy. Cieszący miejsca zamocowania krzywki obracającego. Dla wygody, to proces demontażu uniwersalny smar WD-40. Także część posypki na pręt śruby.
Wyłącz końcówkę piłki. Następnie ostrożnie wybić ją młotkiem. Ważne jest, aby nie uszkodzić elementu – użyj desce jako amortyzator. Teraz do tajnego sposób. Że po wymianie nie jest ponownie wyrównania, aby zrozumieć mechanizm bez zdejmowania zębatki od krzywki. Po demontażu urządzeń, ciągnąc samego węzła. Rozłączyć złączkę. Nie zapomnij o środkach bezpieczeństwa. Od górnej części pozostawieniem wody odpadów w miejscu na dół kładziemy twardy stop (np kołem). Teraz możemy przejść do górnej części elementu demontażu. Odkręcić trzy śruby i wyjąć stojak na zewnątrz. Lepiej zrobić to od góry do dołu.

instalacja

Aby usunąć stary i zainstalować nowe łożysko, za pomocą specjalnych sprzęgieł sprężynowych. Ściskając cewki do pożądanego poziomu, wykręcić drążek nakrętkę blokującą. Upewnij się, że ten ostatni nie został włączony. Lepiej jest ustalić klucza sześciokątnego lub klucza. Po tym, podnieś pokrywę i zmienić łożysko. Ważnym punktem – sprawdzić stan uszczelek gumowych. Jeśli izolatory drgań noszone są też zastąpić je nowymi. W tym procesie zastępczej jest zakończona. Element montaż w odwrotnej kolejności. Zauważ, że Sprzęgła sprężynowe są usuwane dopiero po całkowitym montażu górnej i dolnej części stojaka. Po 50 kilometrów wykonanych przez wielokrotne pociągnięcie łączników.

wniosek

Tak więc okazało się, że takie wsparcie łożyska recepcji i jak wymienić element własnymi rękami. Podczas jazdy na oku nie tylko dla jego przebieg, ale także uważnie słuchać uzgodnień. Jeśli zaczną trzeszczeć, walenie lub luz, wzrokowo i wymienić uszkodzone elementy. Mamy nadzieję, że ten poradnik pomoże Ci zamienić swoje własne wsparcie łożyska recepcji.