115 Shares 6063 views

B1 włosów: opinie. Jak stosować witaminy B1, B6, B12 włosy?

Ostatnio, witaminy z grupy B przyciągają szczególną uwagę lekarzy ze względu na swoje właściwości zdrowotne są nieograniczone. Są one wykorzystywane w różnych skóry i choroby serca, wrzody, choroby naczyń (miażdżyca), niedokrwistość, a także stosowane w profilaktyce wielu chorób. grupa witamin ma pozytywny wpływ na skórę, paznokcie, zęby, i, oczywiście, że włosy! Najpopularniejsze przedstawiciele są witaminy B1, B6, B12.

Stosowanie witaminy B1 (tiaminy)

Witamina ta odgrywa ważną rolę w metabolizmie węglowodanów. Jeśli węglowodanów przez organizm w ograniczonym zakresie ze względu na brak B1, następnie rozpoczyna się proces gromadzenia się kwasu mlekowego i kwasu pirogronowego. Z biegiem czasu doprowadzi to do rozpadu ośrodkowego układu nerwowego i zaburzenia funkcjonowania wszystkich komórek, co prowadzi do pogorszenia stanu skóry, włosów i paznokci.

Stosowanie witaminy B1 do włosów, który stracił blask i witalność, jest koniecznością. Produkt dostępny jest w kapsułkach w aptece i stosować na skórę głowy. Jego działanie polega na:

  • szybkiej regeneracji komórek skórnych;
  • wzmocnienie cebulek włosów;
  • stymulacja procesu wzrostu;
  • poprawia ogólną kondycję włosów.

Musisz również otrzymanie tiaminy w postaci dawkowania, oraz za stałe wsparcie naturalnych sił włosy muszą stale jeść jeść pokarmy bogate w witaminę B1. Włosy muszą być zasilane zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz.

Naturalne źródła tiaminy

Witamina ledwie syntetyzowane w organizmie, dlatego ważne jest, aby umieścić go w diecie. Jego dzienne zapotrzebowanie na maksymalnie trzy mg, a jej dużo żywności, takich jak:

  • Wieprzowina. To mięso jest największą ilość witaminy. Na przykład, wołowiny jest 10 razy mniejsze.
  • Orzeszki ziemne.
  • Gryki i owsa.
  • Zielony groszek.
  • Drożdże.

Istnieje również niewielka ilość mleka, jaja, kapusta, rośliny strączkowe, zboża, owoców suszonych, musztarda, soczewicy jadalnej.

Maska do włosów na bazie tiaminy (recepty)

Wzrost włosów wymaga nie tylko witaminę B1. Maska do włosów ma skład: 1 żółtko + 2 łyżki. łyżki olej lniany + 2 łyżki. łyżki olej migdałowy + 10 kropli tiaminy.

Wypadanie włosów jest popularne ten przepis: 4 łyżki. łyżki wstępnie ogrzane w oleju kąpielą łopianu + 10 + 1 tiaminy krople żółtka.

W przypadku zbyt suchy i kruchy włosów zaleca się awokado pół a usunięcie masy celulozowej z niego. Dzięki niemu, mix 10 kropli tiaminy i kilka kropli olejku z ylang-ylang.

Grubych włosów witaminy B1 (TSP) dodaje się do mieszaniny takich olejów, takie jak migdałowy, łopian morskiej (dwie łyżki stołowe). Tutaj konieczne jest dodać 1 żółtko.

Jak można zauważyć, w maskach nie służy tylko do włosów witaminy B1. Rub to musi być przedstawione w wszystkich masek, a następnie umieścić na plastikowej pokrywie i głowę owija ciepłym ręcznikiem. Czas obróbki wynosi 15-20 minut, przerwa między malowania na ograniczonej powierzchni – 7 dni.

Inne witaminy z grupy B, ma pozytywny wpływ na zdrowie włosów

Jest oczywiste, że B1 włosy przynosi korzyści niezaprzeczalne. Po czasie jego stosowania, nie mają naturalnego koloru, jest elastyczna, gładkie, miękkie i trwałe. Ale grupa bogatych i innych rodzajów witamin (B6, B12), które mają również wpływ na strukturę włosów i skóry głowy charytatywnej.

B6 (pirydoksyna) bierze udział w procesach metabolicznych, takich jak tłuszcz z aminokwasem, białka, jej średnia dzienna dawka dla osoby dorosłej wynosi 1,5-3 mg. Gdy pojawia się matowa niedobór keratyny białkowej jest element budowlany, struktury włosów i pogarsza się. Jeśli masz problemy z głowy, a mianowicie, suchość, swędzenie, zalecamy korzystanie z kompleksu pirydoksyny: wewnątrz ciała i jako maska do włosów. Nawiasem mówiąc, brak witaminy B6 może powodować łupież.

B12 (cyjanokobalamina) – Witamina udział w procesach metabolicznych, takich jak krew, podziału komórek, regulacji ilości aminokwasów i tłuszczu w organizmie. Dzienna norma dla osoby dorosłej wynosi 3,2 g. Gdy brak cyjanokobalamina zakłócony proces dostarczania tlenu do włosów (mieszki nie dostają wystarczającej ilości kapilar erytrocyty).

Witaminy B1, B6, B12 włosy. Jak aplikować?

witaminy z grupy B nie są zwykle mieszane ze sobą, ponieważ jedną może zahamować lub zwiększyć działania innych reakcji alergicznych, oraz dotyczy B1 i B6. Jak dla cyjanokobalamina, po zmieszaniu z innymi „braci” w grupie to wytrąca.

Zazwyczaj, witaminy B1, B6, B12 są używane jako maski dla domowych włosów. To jest bardziej skuteczny niż kosmetyków z półek sklepowych. Do szybkiego działania masek witaminowych stosowanych dimexide – przeciwzapalne, antyseptyczne, znieczulenia, zdolność do poprawy procesów metabolicznych i wnikają głęboko do wnętrza komórki, zapewniając tym samym penetrację i witamin.

Po otwarciu ampułki z tiaminy, pirydoksyny i cyjanokobalamina nie jest zalecany do opuszczenia obiektu do następnego razu. Przy przechowywaniu w otwartych fiolkach jako lek traci swoje właściwości i staje się nieskuteczne. Lepiej jest go używać od razu.

Dodanie witaminy w kosmetykach

Prawie wszystkich witamin z grupy B mają skuteczny wpływ na skórę głowy, w tym B6, B12, B1. Włosy przynosi połysk, miękkość, silną strukturę i elastyczność. Fakt, że te witaminy są odpowiedzialne za syntezę wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Dlaczego jako celach profilaktycznych nie dodać je do kosmetyków?

W celu dokonania zaleca się dodawać do szamponu (250 ml) w 3-5 kapsułek lub inne witaminy B12 z tej grupy. Kiedy jednak długi kontakt ze skórą straci swoje właściwości witaminy, więc trzeba obliczyć dawkę do wielu zastosowań. Lepiej wtedy zrobić więcej. Nawiasem mówiąc, po pierwszym praniu szampon do włosów zostać wypłukane, a następnie umieścić go ponownie i przytrzymaj go przez 5-7 minut, aby zaradzić miał czas do działania.

Tiamina, pirydoksyna i cyjanokobalamina mogą być dodawane do płynów, maski, mydła w płynie i tym podobne. D.

Witamina B6, B12, B1 włosy. opinie

Sądząc po licznych opinii, korzyści z witamin oczywistych. Niektóre piękne panie nie zobaczyć wynik działania witamin, ale po prostu wyrzucić je natychmiast wykorzystać zacznie spadać i stracił włosy naturalny połysk włosów. Bardzo popularna maska do włosów, która nie tylko dodaje tiamina, pirydoksyna i cyjanokobalamina, ale olejek ylang-ylang, drzewa herbacianego, rozmarynu i innych. Wszystko zależy od tego, co jest potrzebne rodzaju efekt.

Witaminy B1, B6, B12 włosy, które opinie są pozytywne, powinny być spożywane w dużych ilościach żywności, w stanie krytycznym zalecany przebieg Dożylne podawanie preparatów zawierających te witaminy. Zwykle włosy traci swoją objętość i połysk po zastosowaniu antybiotyków lub przedłużających się chorób.

Przeciwwskazania do stosowania masek do włosów z witamin z grupy B

Jedynym przeciwwskazaniem – reakcja alergiczna na jednej z witamin grupy B. Przy pierwszym użyciu konieczne jest przeprowadzenie testu: umieścić na środki ramion i poczekać 5-10 minut. W przypadku braku reakcji (zaczerwienienie, swędzenie, podrażnienie), to można bezpiecznie przystąpić do procedury kosmetycznej.

I nie mieszać wszystkie witaminy w kupie, to zwykle przynosi niewielki wpływ, aw najgorszym – alergii.