782 Shares 8718 views

Pęcherzyk – A … Przyczyny objawów, diagnozowania, leczenia

Pęcherzyków – mała, worek wypełniony cieczą, że w pewnych warunkach, pojawiają się na powierzchni skóry. Płyn wewnątrz tych pęcherzyków jest przezroczysty, biały, żółty lub zmieszane z krwią. Worki te mogą być bardzo małe, a czasem osiągnąć więcej niż jednego centymetra średnicy. Pęcherzyki na skórze, zwany także pęcherzyki lub pęcherze.

przyczyny

wodny płyn o nazwie surowicy w blistrze. przedostaje się on od sąsiadujących tkanek, w odpowiedzi na uszkodzenie skóry. Jeśli blister jest zamknięty, surowica może zapewnić naturalne ochrony powierzchni pod nim. Małe pęcherze nazywane są pęcherzyki. Pęcherzyków zaczyna się rozwijać, gdy płyn wchodzi w górnej warstwie skóry, zwanych naskórka. Wiele różnych chorób staje się przyczyną. Niektóre z warunków pojawienia się nowotworów są małe – w tym przypadku, nie można iść do lekarza. Inne – bardziej poważne i mogą być sygnałem złożonych problemów medycznych, które wymagają długotrwałego leczenia. Drobne pęcherzyki przyczyny obejmują reakcje alergiczne na substancje, które powodują podrażnienie skóry, zapalenie skóry, egzema, opryszczka. Ale powinny skonsultować się z lekarzem, jeśli pęcherzyki pęcherzyki są wynikiem choroby autoimmunologicznej, ospa wietrzna, półpasiec, choroby skóry, które powodują pęcherze i chorób skóry wywołanych przez zakażenie gronkowcowe lub paciorkowcowe.

Jakie są objawy vezikulita?

Istnieje wiele przyczyn blistry, w tym podrażnienia spowodowanego przez tarcie, wpływ podrażniających środków chemicznych, skrajne zimno lub ciepło. Pęcherze na stopach mogą wystąpić ze względu na bucie, który promuje skórę przetarcia w jednym konkretnym obszarze. Wszelkiego rodzaju oparzenia, w tym słonecznym, może również spowodować pojawienie się pęcherzyków. Co do zasady, pęcherze są okrągłe lub owalne w postaci płynnych pęcherzyków pod skórą, które mogą być bolesne, towarzyszy zaczerwienienie, swędzenie, czy nie powoduje żadnych objawów. Pęcherzyk – reakcja skóry, co jest dość łatwe do rozpoznania. Ogólnie rzecz biorąc, to nie pojawi się jeden, ale cała ciecz pakowacz wypełnione pęcherzyki rozwija się na powierzchni skóry. Przestrzeń wokół pęcherzyków również zawierać ciecz. Większość pęcherzyki pękają łatwo. Gdy to nastąpi, płyn wychodzi. Po wysuszeniu żółte miejsce blister albo pokryta skorupy. Jeśli zjawisko to nie jest poprzedzona wystąpieniem poważnej choroby, takie pęcherzyk goi się szybko.

diagnostyka

powinno się skonsultować się z lekarzem, jeśli stwierdzono niewyjaśnione pęcherzyki na skórze. Lekarz (zwykle zajmuje się tym dermatologów) sprawdzić stan swojej skóry i może natychmiast zdiagnozować przyczynę niepożądanych pęcherzyków na podstawie otrzymanych informacji. Jeśli lekarz nie jest pewien co do diagnozy, może polecić oddać analiz i wykonać serię testów. Lekarz może pobrać próbkę płynu lub biopsji tkanki skórnej z pęcherzyków mają być wysłane do laboratorium. Analiza próbki będzie ostatecznie potwierdzić diagnozę.

Pęcherzyk – to jest dla nowego wzrostu? Jak leczyć pęcherzyki?

Pęcherzyki Leczenie zależy od przyczyny występowania. Jeśli to była reakcja alergiczna, to jest możliwe, aby wziąć leki przeciwhistaminowe, ale specjalne traktowanie nie jest wymagane, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli pęcherzyki są przyczyną poważniejszych problemów zdrowotnych, czy przyczyna jest nieznana. Czasami wygląd wodniste pęcherze na skórze mogą towarzyszyć inne poważne dolegliwości, takich jak zapalenie lub zakażenie.

W tym przypadku, tylko lekarz może przepisać leki. Na przykład, pemfigoid pęcherzowy – rodzaj choroby autoimmunologicznej, która występuje najczęściej u osób starszych. W tym przypadku ma kortykosteroidów w celu zmniejszenia stanu zapalnego i antybiotyków, aby zapobiec zakażeniu. Nie należy samoleczenia, wypalić lub wycisnąć pęcherzyki, jak dobrze, można tylko zranić. Lepiej jest, aby porozmawiać z lekarzem na temat odpowiednich metod leczenia w celu zmniejszenia objawów.

Zwykle skomplikowane leczenie mające na celu wzmocnienie układu odpornościowego i zawiera witaminy, minerały i immunomodulatory. W zależności od czynnika chorobotwórczego, który spowodował pęcherzyków, istnieją różne grupy leków przeciwbakteryjnych „Summamed”, „oletetrin”, „Doksycyklina”. W szczególności infekcje stosowanie preparatów penicyliny i tetracykliny, w celu zamierzonego przez system. Jako terapii wspomagającej przy użyciu leków przeciwzapalnych „” diklofenak, indometacyna „”.

Pozbyć się nieprzyjemnych pęcherzyków może być w domu z pomocą specjalnych maści antybakteryjne, tabletek lub zastrzyków rzadziej. Być może użycie krajowego arsenał środków: różnych herbat, naparów, wanna z pokrzywy, kopru włoskiego, korzenia łopianu, rumianku, dziurawca i innych ziół.

W podwyższonych temperaturach powinna febrifuge ( "Ibuprofen", "Nimid"). Zdarza się, że pęcherzyki mogą rozwinąć się ropnia lub ropowicy – to nie operacja nie może zrobić.

Jakie są prognozy?

Pęcherzyk – to jest zawsze, czy można uznać to zjawisko przejściowe? To wszystko zależy od przyczyny. Jeżeli pęcherzyki były spowodowane kontaktowe zapalenie skóry i reakcje alergiczne, a w końcu całkowite wyleczenie zaobserwowano głównie. W cięższych przypadkach, pęcherze mogą być spowodowane przez genetyki lub infekcji wirusowej, więc okresowo pojawiają się i znikają w ciągu całego życia. Prawidłowe leczenie może złagodzić objawy choroby. Jednakże, jeśli powstawanie pęcherzyków z powodu przewlekłej choroby, nie jest możliwe, aby wykluczyć możliwość, że te wodnisty wysypka nie pojawi się ponownie.

Pęcherzyk jako składnik komórki

Zadziwiające jest, że istnieje takie coś jak komórkach pęcherzykowych. Ta niewielka część membrany, która rozdziela materiał organiczny z resztą cytoplazmie i jest odpowiedzialne za transport tych substancji w różnych częściach komórek. Pęcherzyki życie nie trwa długo – to tworzy się i poddaje obróbce zgodnie z potrzebami. Pęcherzyki komórkowe służą do poruszania się z chemikaliami w miejscach, gdzie mogą być potrzebne. Ponadto, te organelle są właściwe pakowanie do kompleksu Golgiego, w tym enzymy, hormony peptydowe i białkami osocza. Cała zawartość pęcherzyków jest otoczona błoną. Ale z powrotem bezpośrednio do vesiculitis.

środki zapobiegawcze

W niektórych przypadkach uniemożliwić pojawienie się pęcherzyków nie jest możliwe. Jeśli wiesz, że masz alergię, można zapobiec rozwojowi pęcherzyków, unikając kontaktu z alergenami. Dobrym zaleceniem jest higiena osobista – nie jest to konieczne, na przykład, aby dzielić się swoją filiżankę i pić z słomy lub użyj wargę razem z inną osobą. Niestety, w większości znanych chorób skóry, jest zakaźny i może być przenoszona przez kropelki rozpylone w powietrzu. Aby zapobiec modzele powinni nosić wygodne buty z dobrym dopasowaniem, w słońcu przed pobytem na stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, aby chronić skórę przed oparzeniami.

W niskich temperaturach, trzeba nosić rękawiczki, czapki i grube skarpety, aby chronić skórę przed zimnem i wiatrem przebijającego. Należy unikać drażniących i alergenów, które powodują wyprysk, na przykład, pewne wyroby higieniczne (płyn do kąpieli, detergenty), określonych metali w jubilerski (zwłaszcza niklu) i rośliny drażniące, takie jak sumak jadowity. Aby zapobiec infekcji powodowanych przez pęcherze, zaleca się, aby umyć ręce często i nie dotykać owrzodzenia skóry, skaleczenia i rany otwarte od innych ludzi. Ważne jest, aby pamiętać, że mniej człowieka partnerów seksualnych, tym mniejsze ryzyko opryszczki i innych nieprzyjemnych chorób. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, należy starać się chronić dzieci przed dzieleniem zabawek i sprzętów z potomstwem innych ludzi. Bądź ostrożny i baw się dobrze!