102 Shares 5824 views

Często pójść do toalety, ogólnie rzecz biorąc, jest to normalne?

Osoba dorosła może być trudne do reklamacji głosowych podczas wizyty w biurze lekarza: „Często chodzę do toalety wiele, zależy mi.” Omówić takie kwestie, wiele wahać.

Czy istnieje zasada liczba wypróżnień dziennie?

Co zaskakujące, nie jest normą wypróżnień dziennie dla osoby dorosłej. Jest to 1 – 2 razy. Są tacy, którzy idą do toalety częściej, ale w większości przypadków wynika z niezdolności do opróżnienia jelita naraz.

Lekarz na skargi pacjenta: „Często chodzę na dłużej” – należy zapytać, co dokładnie dzieje się, gdy użytkownik odwiedza „narożnik zadumy”. Jeśli pragnienia są fałszywe, to najprawdopodobniej, wysłać do neurologa.

Przyczyny częstych wizyt toaletowych

Jakoś reklamacja „często iść do toalety w zasadzie z powodu biegunki” usłyszeć lekarze mają w większym stopniu niż skargą w tej samej sprawie w normalnym krześle. Biegunka – patologia, wiadomo nawet do dzieci. Występuje podczas choroby zakaźne, choroby jelit i organów zaangażowanych w układzie pokarmowym. Biegunka traktowane z leków i ludowych środków zaradczych.

Jeżeli stolec jest normalny, to problem z starając się zapomnieć i nie dyskutować – nawet z bliskimi. Ale tylko dla spójności nie może być prowadzony. Częstość występowania parcia na stolec jest już oznaką niektórych rozpoczynających zaburzeń w organizmie.

Częste wypróżnienia mogą wskazywać:

  • choroby jelita grubego;
  • zapalenie jelita grubego;
  • choroba wątroby;
  • zapalenie dróg żółciowych;
  • nieprawidłowego działania trzustki.

A fakt, że kształt krzesła kolbasovidnoy i elastyczną konsystencję, nie dość, że nie ma patologii. Duże znaczenie ma jego kolor.

Jeśli pacjent skarży się: „Często chodzę do toalety na dużym, jasnym i krzesło” – mówi się, że produkcja żółci jest uszkodzony, lub zablokowane drogi żółciowe. Duża ilość ciemnego stolcu wymaga, aby zwrócić uwagę na stan trzustki i normalnego stolca w konwencjonalnej wysokości, ale pozostawiając za sobą kilka razy, co wskazuje skurcz zwieracza. A może to spowodować nie tylko chorobę jelit, ale również zaburzenia układu nerwowego.

Co zrobić, aby zmniejszyć liczbę wizyt w toalecie?

W celu usunięcia niedogodności, które występuje ze względu na rodzaj uzależnienia, konieczne jest, aby znaleźć przyczynę. Będzie musiał skierować do terapeuty, gastroenterolog, być może proktologa, aby przekazać próbki kału bakterii przerostu.

Czasami trzeba zrobić USG narządów wewnętrznych , a nawet kolonoskopia. Nie myśl, że lekarze specjalnie męczyć pacjentów. Jeżeli pacjent mówi: „Często chodzę do toalety w bardziej” – wyraził problem może powodować lekarza podejrzanego o rozpoczynającej się choroby jelita cienkiego. Zdarza się, że jako przyczynę zaparcia jest nowotwór odbytnicy. Wcześniejsza diagnoza, tym bardziej korzystne będzie rokowanie dla odzysku.

Oczywiście, można powiedzieć: „Często chodzę do toalety, a nie to nie ma zastosowania.” Ale sam nie wyklucza taką zależność od „rogu zadumy”?

Nawet jeśli można znieść chęć, to następnym razem będzie gorzej. Opór ten proces powoduje zaparcia, zashlakovyvaetsya organizmów w jelitach tworzy kału kamieni, które to uszkodzić delikatne śluzówki.

Jeżeli lekarz może usłyszeć pacjenta: „Często chodzę do toalety w bardziej” – zdaje sobie sprawę, że jest to prawdziwy problem. Nie wstydź się dzielić podobny w gabinecie lekarskim. Jeśli chodzi o zdrowie, fałszywy wstyd ma obowiązek usunąć.