342 Shares 3898 views

Leczenie zapalenia ucha środkowego u dzieci i dorosłych

Bardzo często, ostra choroba wirusowa dróg oddechowych towarzyszy zapalenie ucha – zapalenia ucha. Zwykle przyczyną choroby jest z wirusów i bakterii chorobotwórczych w jamie ucha. zapalenie ucha środkowego może powodować długotrwałe przeziębienie, hipotermia i obniżenie odporności, zapalenie migdałków, odrę, szkarlatynę i innych chorób zakaźnych. Zakażenie penetracja powoduje zapalenie ucha środkowego, czy zapalenia ucha środkowego, co przejawia silne bóle fotografowania, nosa i zaburzenia słuchu, zwiększając temperaturę. Zapalenie ucha zewnętrznego może być spowodowany uszkodzeniem mechanicznym lub urazów. On towarzyszy obrzęk ucha, bóle ból. Wreszcie, najbardziej niebezpieczne – wewnętrzne zapalenie ucha środkowego jest wynikiem nieprawidłowego lub nieterminowego leczeniu tej choroby i wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej.

Leczenie zapalenia ucha

Ważne w leczeniu zapalenia ucha środkowego – ma się rozpocząć tak szybko, jak to możliwe. W każdym razie, nie działają choroby i ogranicza się do bólu. Prawidłowe leczenie zapalenia ucha środkowego można przypisać tylko u lekarza specjalisty, który ustanowi swoją różnorodność i przepisać niezbędnych lekarstw. Co do zasady, bez stosowania antybiotyków nie można zrobić tak szybko, jak te leki będą w stanie poradzić sobie z czynników chorobotwórczych.

Ale wszystkie nieprzyjemne bolesne objawy otitis że pojawiają się nagle, najczęściej w nocy. Do łagodzenia bólu ostrego, bólu i innych dolegliwości należy podjąć środki przeciwbólowe, jak również stosowania kropli „Sofradeks” lub „Otipaks”, który ogrzewa się do temperatury pokojowej i zakopane w dotkniętych ucha w dawce podanej w instrukcji (można to zrobić tylko w przypadku jeśli nie ma wyładowania ucho!). Te nadzwyczajne środki pomogą wydłużyć czas, aby odwiedzić lekarza, chcesz, aby upewnić się, nawet jeśli ból nie przechodzi, a odezwie.

Leczenie zapalenia ucha zewnętrznej obejmują gorące kompres, pranie. Kilka receptur tradycyjnej medycyny pomogą usunąć obrzęk zapalny błony bębenkowej i utwardzania. W leczeniu tej choroby jest bardzo dobra alkoholan tataraku lub jałowca. Wata nasączone wlewu walcowane i uszne na 10-15 minut i wkrapla się 3 krople leku 3 razy dziennie. Aby usunąć proces zapalny w medycynie ludowej użyć świeżego soku z cebuli, który nasyca się tampon i włożyć ją do ucha. Ponieważ coraz niż leczyć zapalenie ucha środkowego w domu?

W kompleksowym leczeniu zapalenia ucha środkowego może używać pieniędzy innych ludzi. Na przykład, dobre właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne ma Mumie roztworu alkoholowego. Jego wytwarzania należy wziąć Mumie 3 g rozpuszczone w łyżce z gorącą wodą, a następnie rozcieńczono 100 ml wody. Mark łyżeczka tego rozwiązania, borowy alkoholu i Albucidum. Mieszaninę ciepłych i zakopane w ucho do 7 kropli 3 razy dziennie. Może być silny roztwór do mumia zwilżyć watę i uszne.

Jak leczyć zapalenie ucha środkowego u dzieci

Ze względu na budowę anatomiczną uszu dziecięcych, choroba najczęściej występuje tylko w małych dzieci w wieku poniżej 3 lat. Z wiekiem jest zmniejszona odsetek występowania dzieci zapalenie ucha środkowego. Objawy u dorosłych i dzieci – jest to ostry ból ucha, gorączka, utrata słuchu.

Na pierwszym objawem choroby jest konieczne, aby pokazać lekarzowi dziecka. Nie należy samoleczenia, może to prowadzić do poważnych negatywnych konsekwencji. Lekarz przepisze odpowiednie procedury i przepisać odpowiednie leki. Zintegrowane leczenie ma na celu przede wszystkim zmniejszenie bólu i wyeliminować obrzęki.

Co można zrobić w domu, aby wyeliminować silny ból? Po pierwsze, dobrze radzi sobie z tymi specjalnej kompresji mieszanina 3% roztworu kwasu borowego i gliceryny. Drug zwilżoną gazę i umieścić go w ucho. Również łagodzi ból i obrzęk na gorąco kompres ogrzewa się w naczyniu z soli. Sól owinięte w płótno umieścić na ból ucha, a na górze mocowania opatrunku jest stosowana. Jednak taka procedura może to zrobić jedynie po wizycie lekarza, który wykluczony proces ropny rozwoju.

Leczenie zapalenia ucha środkowego u dzieci i dorosłych muszą być złożone. Korzystanie z tradycyjnej medycyny będą skuteczne tylko w połączeniu z lekami i fizjoterapii, wyznaczonym przez lekarza.