683 Shares 5101 views

Jaki jest kolaż, jakie materiały będą potrzebne do jego wytworzenia

Dyskusja na temat tego, co jest kolaż, należy rozpocząć od wartości samego słowa, które wskazują rodzaj sztuki współczesnej. W języku francuskim, kolaż słowo oznacza „naklevanie”. Jest za to tłumaczenie może być bardzo łatwe do wykonania oznaczania: collage – jest czynna w sztukach plastycznych, gdy cała praca jest wykonywana przez różnych materiałów związanych, w kolorze i fakturze, do podłoża – podłoże.

Jego wygląd jest wymagane artystów kolaż którzy preferowane konkretne kierunki i techniki pracy. W szczególności jest to artystów-futurystów, kubistów, dadaistów. To właśnie w ich prace kolażu zaczął być używany po raz pierwszy. Początkowo materiały do tworzenia kompozycji były gazety, papier, resztki tkanin i fotografii. Podstawą pracy służył jako płótna.

Co jest kolażem we współczesnym znaczeniu, jakie materiały będą potrzebne do jego realizacji

Tworzenie kolażu współczesnych artystów polega na wykorzystaniu nowoczesnych materiałów. Na przykład, aby tworzyć dzieła w tym stylu może chcesz skleić kilka gatunków.

  • Tapety. Używana w tych obszarach, w których powierzchnie klejenia całkowicie w kontakcie ze sobą. Wysokiej jakości klej do tapet pozwala także bezpiecznie przymocować papier lub płótno suchymi liśćmi. Jest to wygodne, ponieważ nie pozostawia śladów na powierzchni papieru.
  • Specjalny klej, który jest stosowany w florystyka. Zapotrzebowanie na stronach kolażu, na których można dołączyć przezroczyste elementy. Być wystarczająco silny punkt połączenia klejenie. Ale należy uważać, aby go używać – może to spowodować odbarwienie tkaniny.
  • PVA klej. Jest to bardzo popularny ze względu na zdolność do łączenia materiałów niezawodnie bez wprowadzenia ich w procesie deformacji. Korzystanie z PVA można wzmocnić raczej ciężkie elementy robocze. Główną wadą tego kleju jest długi okres jej suszenia.

Podczas tworzenia kolażu także korzystanie z różnych narzędzi i materiałów technicznych. Oprócz kleju trzeba nożyczki być wystarczająco ostry: będą musieli wyciąć elementy dla przyszłych kompozycji. Stworzyć tło dla kolażu wykonane w gwaszem lub akwarelą – i oczywiście do tej pracy będzie wymagać opryskiwacza, szczotki i gąbki, paleta, gdzie farba jest rozcieńczony.

Dyskusja o tym, co kolaż jest niemożliwe bez myślenia kolaży fotograficznych. Nowy i niepowtarzalny wizerunek w tej formie sztuki uzyskuje się przez „sklejanie” fotografii i malarstwa. Jako „klej”, który jest używany podczas edytorów graficznych, a cały proces odbywa się w komputerze.

Tematy przyklejone kawałki jest zróżnicowana: można znaleźć kolaż dzieci i kolażu zdjęć na płótnie, a opcja, która wykorzystuje zdjęcia z wielkich artystów przeszłości.

Teraz, że wiesz co technikę kolażu i studiował jego wydajność, można spróbować stworzyć nietypowy i ciekawy obraz, który stanie się uzupełnieniem wnętrza. Ale jest jedno „ale” – mimo swej pozornej prostoty, tworząc kolaż aktywność nie jest łatwe, wymaga starannej selekcji faktur i kolorów materiałów, wyjątkową dokładność w pracy, oraz, oczywiście, wyobraźni i smaku.