781 Shares 9792 views

Dlaczego telefon jest ładowany tylko po wyłączeniu? Przyczyna i rozwiązanie

Istnieją różne powody, dzięki którym telefon jest ładowany tylko w stanie wyłączenia. I to jest problem, ponieważ nowoczesny gadżet wymaga dużej rezerwy baterii zużywa dużo energii, a czasem trzeba je ładować w trakcie używania, filmu, gier, i tak dalej. D. Jest to niewygodne, aby to zrobić tylko w stanie wyłączenia, ponieważ w ten sposób urządzenie większość czasu banalne niedostępne.

I rzeczywiście, to jest niezwykłe – tylko naładować telefon. Jednak warto zauważyć, że dla niektórych tabletów i smartfonów jest normą, która jest realizowana przez dewelopera. Chociaż jest to głupie, ale to prawda. Jednak coraz częściej, jeśli telefon Meizu jest pobierana tylko w stanie wyłączenia (dotyczy to również innych marek, ale na forach ludzie często zwracają się do Meizu smartfony), jest to błąd oprogramowania lub sprzętu. Załóżmy, zrozumieć, dlaczego tak się dzieje.

Telefon będą pobierane tylko w stanie wyłączonym, ponieważ firmware

Pierwszy i wspólna wersja – firmware. Jest to szczególnie powszechne w chińskim smartphone: .. ZTE, Meizu, Xiaomi, itd. Te telefony są sprzedawane na podstawie muszli Chin, a rodzimy lokalizacja na to nie istnieje. Dlatego użytkownicy często zainstalować oprogramowanie innych firm – nieoficjalny firmware.

Logiczne jest, że taki firmware opracowany przez programistów amatorów i zainstalowane przez użytkownika bez tych umiejętności może spowolnić. A problem może być bardzo zróżnicowane: słaby zasięg ściemnianie, silne ogrzewanie w trybie pasywnym, szybkie rozładowanie akumulatora, konflikt z ładowarką. Warto zauważyć, że to z powodu złej oprogramowania i problemy z oprogramowaniem często coś takiego się dzieje. Na części sprzętowej Może to również być związane, ale bardzo rzadko.

Firmware rozwiązać problem, jak to możliwe. Aby to zrobić, po prostu wrócić do oficjalnej wersji. Telefon posiada odpowiedni funkcjonalne. Jeśli nie, to pomóc w centrum serwisowym. Ale można nawet próbować ustawić nowy nieoficjalny firmware, który, sądząc po opiniach, działa dobrze i nie powiedzie się. Jest możliwe, że obecny globalny firmware nie działa poprawnie i powoduje konflikt między ładowarką a sam gadżet. W tym przypadku nie trzeba się zastanawiać, dlaczego telefon jest ładowany tylko w stanie wyłączenia.

Uszkodzony zasilacz lub bateria

Logiczne jest, aby szukać przyczyny zasilania – może to być również przyczyną. Sprawdź, czy zasilacz pracuje, nie jest łatwe. Aby to zrobić, należy go używać do ładowania innych tablet lub smartfon. Jeśli wszystko się powiedzie, problem nie leży w zasilaczu. Można także spróbować naładować niespokojnych smartphone z laptopa lub komputera po podłączeniu go za pomocą kabla USB. Jeśli proces ładowania jest włączona, gdy telefon jest włączony, konieczne jest, aby szukać problemu w zasilaczu.

Istnieje również inny rzadka przyczyna – słaba napięcia w sieci. Jeżeli spadnie poniżej 220, niektóre telefony i tablety nie mogą być ładowane w stanie ON. Czasami zasilanie jest tak słaby, że po prostu nie mają czasu, aby odnowić naładować telefon, kiedy skończy. Odnosi się to do osób trzecich uniwersalny kołowrotek stoi, więc najlepiej jest ładować telefon „native” urządzeń.

Jest możliwe, że problem może być w akumulatorze. Aby to sprawdzić, trzeba znaleźć taki sam i spróbuj naładować telefon z nim. Jeśli to działa, problem jest wyraźnie w akumulatorze, co oznacza, że musi być zmieniony.

Utlenianie lub zanieczyszczenia na stykach

Kontakty mogą być także powodem, że telefon jest ładowany tylko w stanie wyłączenia. Zaleca się wełnę prospirtovannoy kontaktów w telefonie i ładowarką. Sprawa może być w nich. Niestety, ta metoda sprawia, że bardzo rzadko, ale zawsze jest nadzieja.

Inne problemy

Czasami jest to niemożliwe, aby dowiedzieć się, dlatego że telefon jest naładowany tylko w stanie wyłączenia. Nawet eksperci nie zawsze może dać odpowiedź. Przyczyn może być wszędzie. Na przykład, w systemie władzy w upadku może spowodować mikropęknięcia. Również niektóre mikrorazryv mogłyby wystąpić w kablu. Ustalić to wszystko w domu jest niemożliwe, a czasami nie działa nawet w warsztatach.

Ale jeśli nie można rozwiązać problemu ładowania, nie należy się denerwować. Samo w sobie jest to nieistotne. Najważniejszą rzeczą jest to, że smartfon pracuje normalnie i wykonuje swoje funkcje. Wszystkie takie same, większość ludzi umieścić na telefon ładować tylko w godzinach wieczornych, kiedy sami pójść do łóżka. I ładować go w ciągu dnia nie ma potrzeby. Więc czasami po prostu trzeba zaakceptować i nie zwracają uwagi na takie drobiazgi.

Które telefony są zagrożone?

Ten problem nie jest niczym niezwykłym. Wielu użytkowników doświadczyć takich sytuacjach. częściej tanie chińskie smartfony pracują w podobny sposób. Jednak na forach można znaleźć informację, że rosyjscy telefony EXPLAY opłata tylko w stanie wyłączenia, ale nie jest to cała linia produktów, a nawet nie wszystkie modele. Po prostu tak się dzieje, nie tylko z tanich chińskich pracowników państwowych, ale również z drogimi flagowych.