593 Shares 5711 views

infuzji próżniowej: opis metod, technologii, instalacji i urządzeń

Materiały kompozytowe niż rok są wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu i budownictwa. Produkty tego rodzaju znacząco poprawić charakterystykę bazy elementem technologii, urządzeń elektronicznych i materiałów budowlanych. W ten sposób kompozyty różnią się właściwościami określonymi wydajności techniki wytwarzania. Wprowadzenie do procesu wytwarzania podciśnienia wytwarzania materiału dziedzinie, na przykład, pozwala uzyskać wysokiej jakości węgla. Jednakże do niedawna nie pozostaje problem wyeliminowania nadmiaru żywicy, której obecność powoduje kruchość produktu. Aby zwiększyć właściwości fizyczne materiału usuwając wlewu żywicy stosuje się próżnię, co jednak nie zapewnia całkowitego usunięcia negatywnych czynników technicznych, ale nie ma większego wysiłku w celu nadania końcowego produktu optymalne właściwości techniczne.

Ogólne informacje na temat sposobu

Metoda ta polega na wytworzeniu podciśnienia w komorze roboczej, przez który jest impregnowanie materiałów wzmacniających i wsuwanie żywic. Z innymi nowoczesnymi metodami wytwarzania kompozytowych jak wnęki do formowania próżniowego czynnym – tendencję do stosowania specjalnej taśmy do procesu organizacyjnego torby. W przeciwieństwie do typowego sposobu formowania kontaktowego, instalacja do infuzji próżni, zawierający matrycę z suchej substancji pomocniczej, pozwala wytwarzać z włókna szklanego, o minimalnej zawartości porowatych wtrąceń i wyższego stopnia wzmocnienia. Dla niektórych klientów ważne jest, aby zarówno przeciwny tej procedury. Wiąże się to ze znacznego zmniejszenia emisji szkodliwych substancji. W szczególności, ilość styrenu zmniejszyć obecność co często staje się przeszkodą przy stosowaniu produktów do budowy domów mieszkalnych.

technologia wydajność

Przede wszystkim przygotowanej wypełniacza próżniowej rozprzestrzenianie zatrzaskowe, które mogą być przedstawione i specjalnych substancji i połączonych wstęg. Następnie stos warstw technologii, dzięki czemu w czasie powinny zapewnić równomierne rozprowadzenie spoiwa. Następnie na pakiet technologiczny jest wysyłany do próżni, kanał komunikacyjny z otwartym dostępem pod wpływem podciśnienia już aktywny występuje w tym samym czasie napełniania wypełniacza pustych przestrzeni i impregnacji. Procent porowatość zależy od temperatury otoczenia, co wykonuje infuzji próżniowej. Sposób techniki w warunkach przemysłowych utrzymuje średnią porów 1-0.5% w stosunku do całkowitej wagi wyrobu kompozytowego.

Sprzęt do zainstalowania infuzji próżniowej

Podstawą do ustawiania wystaje infuzyjnych powyżej wspomnianej matrycy. Jest to rodzaj platformy, średnia wielkość, która może odpowiadać konwencjonalnym panelem i laminatu kwadratowym kształcie i powierzchni hali produkcyjnej. Z punktu widzenia jakości otrzymanej matrycy złożonej obortovka ważniejsze, z którego spoiwo próżniowe funkcja zależy jakość paszy. Do tworzenia podciśnienia w układzie odpowiada jednemu pompie próżniowej do infuzji, za pomocą której jednolity dociskowych platformy eksploatacyjne osnowy. Innymi słowy, to tworzy efekt ssania składników wiążących.

Aby uchwycić żywicę stosuje się również specjalne syfon, który jest zamknięty pojemnik. Element ten zbiera nadmiar żywicy technologiczny generowany podczas impregnacji materiału wzmacniającego. Pułapki i zabezpiecza pompę przed wnikaniem tej samej żywicy. Operacja infuzji jest niemożliwe bez opraw o wysokiej jakości. Ta część infrastruktury są łączniki rur i prace organizacyjny kanały zasilające spoiwo.

Wypełniacze do matrycy

Materiały użyte do umieszczenia w przystawce bazowej patrz zbrojenie znaczy. W rzeczywistości, stanowią one podstawę przyszłych produktów oraz w największym stopniu decydują o jego charakterystykę. W zależności od kierunku produkcji mogą być ugletkannye wypełniacze, bazalt tkanin na materiały izolacyjne, aramidy Kevlar i t. D. oddzielna grupa zawiera materiały do wlewu próżniowego, z których następnie uzyskany laminat. Obejmuje ona tradycyjne włókna szklanego steklorovingovye internetowej steklovuali i maty z włókna szklanego. Staje się coraz bardziej popularne, a w połączeniu tkanin. W szczególności, dzięki połączeniu różnych właściwości fizycznych i technicznych są popularne aramidowe aramidowe karboksylowe i bazalt wypełniaczy.

materiały pomocnicze

Ta grupa substancji jest stosowany tylko do organizacji procesu wlewu i nie jest częścią gotowego wyrobu. Po zakończeniu tych operacji są usuwane. Główny element tego typu jest warstwa skórki, która jest przeznaczona do utworzenia gładkiej wewnętrznej przestrzeni formy wstępnej, która tworzy infuzji próżniowej. Urządzenie jest także zabezpieczone przed Tkanina ta zastąpione żywic. Funkcja ochronna materiału protektorowego jest spowodowane jego struktury odporne na czynniki zewnętrzne i minimalną przyczepność. Ponadto, wymuszony materiał pomocniczy zawiera siatkę przewodzącą są przeznaczone do odpowietrzania wyłożenia, a żywica na bazie wzmacniającego. Przygotowując matryca stosowany jest również folii próżniowej. Wyróżnia się wyższy moduł sprężystości przy rozciąganiu o 400%, a zdolność do wytrzymywania temperatur powyżej 100 ° C,

lepiszcze

Na spoiwa odgrywa ważną odpowiedzialność, dlatego do jego wysokich wymagań. powinien to być materiał o niskiej lepkości, a egzotermiczny pik, a zarazem wysokiej żywotności. Substancja odpowiadające tym parametrom zapewnienia szybkiego wchłaniania materiału wzmacniającego i utrzymanie optymalnej struktury operacyjnej. W tym celu specjalny wlewu żywicy przez które impregnacji próżniowy może dostarczać podstawy do grubości 10 mm. Wysoka żywotność ma szczególne znaczenie w pracy z dużych produktów – ta cecha przyczynia się do zakończenia procesu przed wystąpieniem żelowania.

Organizacja zgłoszenia spoiwo

Proces praktykowany organizacja infuzji w dwóch schematów: pierścieniowej i równoległe. W pierwszym przypadku, przydzielanie kanałów odbywa się na obwodzie punktu osnowy i paszy spoiwa umieszczoną we wgłębieniu w pierścieniu próżniowym. W wyniku tego, przepływ żywicy ułożone w kierunku od punktu centralnego do obwodu. W ten sposób zapobiega wydostawaniu się strumienia powietrza, tak infuzji próżniowej zamyka kanał pierścienia.

Organizacja podziału równoległej spoiwa sugeruje naprzeciwko umieszczenie kanału próżniowego i w punkcie podawania żywicy. W tym przypadku, przepływ żywicy otrzymanej z jednej strony na drugą. Wadami tego programu dotyczy tylko przeciek powietrza na wyświetlaczu obwodowej, która jest wyeliminowany poprzez zastosowanie pierścienia żywicy.

Czynniki determinujące jakość produktu

Zminimalizować ryzyko złej jakości produktu finalnego umożliwi kontrolę wielu parametrów procesu produkcyjnego. Przede wszystkim, są to przecieku próżni – materiał powłoki nie powinny mieć otworów lub miejsca gapping z wypełniaczem. Następnie składnik żywicy stanowiła lepkość, która nie może być wyższa niż 600 mPa • s, w przeciwnym razie proces jest powolny i bardziej prawdopodobne, aby umożliwić tworzenie się pustych przestrzeni. Wiele zależy od jakości obliczeń warstw tkankowych. Seryjny metoda infuzji próżniowej szczególnie wymagających warstwy rozprowadzenia materiału węglowego. Prawidłowe obliczenie bez nierównych części zwiększa szanse na uzyskanie wynosi w swojej wewnętrznej struktury kompozytu.

wniosek

Materiały syntetyczne aktywnie zastąpić tradycyjny rynek surowców. Proces ten obejmuje różne obszary. Spowodował rozkład syntetycznego tworzywa sztucznego korzystne właściwości wykonania, przyznanych na tym samym atomie węgla lub włóknem szklanym. W tym kontekście, do infuzji próżni jest tylko jeden środek przetwarzający, do zapewnienia dobrych właściwości technicznych i fizycznych otrzymanego materiału. Początkowo technolodzy opracowali tę metodę jako narzędzie do pozbycia się negatywnych aspektów produkcji. W szczególności, do infuzji zmniejszyło obecność pustych przestrzeni w strukturze materiału. W przyszłości metoda wykazały inne pozytywne cechy, które go umieścić w poprawę czystości środowiska oraz zmniejszenie kosztów finansowych produkcji.