723 Shares 8210 views

konstrukcje hydrauliczne: rodzaje i klasyfikacja, zdjęcia

Istnieją różne konstrukcje hydrauliczne, rodzaje i klasyfikacja co sugeruje szerokie zastosowanie. Każda z tych struktur zbudowanych na wodzie – z rzek i jezior do morza lub wód gruntowych – i są niezbędne w celu zwalczania niszczycielską moc żywiołu wody. Każdy system ma swoje własne cechy i eksploatacji konstrukcji.

Jak są klasyfikowane?

Pod konstrukcje hydrotechniczne są systemy, które pozwalają na dobre wykorzystanie rozumieć zasobów wodnych i zapobiec szkodliwym skutkom nadmiaru wody w środowisku. Wszystkie nowoczesne systemy (nawadnianie, przełomowym, nawadnianie) o nazwie „wodociągi”. Rodzaje i klasyfikacja z nich, w zależności od charakterystyki instalacji i pracy z następujących powodów:

 • morze, jezioro, rzeka lub staw;
 • Powierzchnia lub ziemią;
 • serwowane przez sektor wody;
 • stosowane w różnych gałęziach przemysłu.

Nowoczesne wodociągi – tama i zapory oraz przelewów spływowych, a otwory wlotowe i kanały wodne. Ogólnie rzecz biorąc, każdy system, który jest zainstalowany na zbiorniku wodnym.

zatrzymywania wody

Woda zachowaniu struktury hydrauliczne są strukturami, które mogą zostać wykorzystane w celu zapewnienia lub utworzenie różnicy ciśnienia pomiędzy poziomami wody przed i za zaporą. Specjaliści, że reżim wody strefy zalewania zmienia się w zależności od warunków klimatycznych regionu. Vodpodpornye wodociąg – najważniejsze jest, aby stworzyć budowy zapór, ponieważ stanowią one dużym obciążeniem ze względu na ciśnienie wody. Jeśli nagle konstrukcji oporowej nie woda, ciśnienie wody przodu będzie trudne do opanowania, a to może prowadzić do tragicznych skutków.

Bieżąca woda

konstrukcje przenoszące składają się z wody, przelew wlotów, wylotów i kanałów. Ten wodociąg, które służą do przesyłania wody do określonych punktów. Indywidualne podejście, systemy poboru wody, które biorą wodę ze zbiornika i dostarczyć go do urządzeń wodnych, zaopatrzenia w wodę i nawadniania. Ich zadaniem – zapewnienie Woda przepływa do przewodu, w określonej ilości, ilości i jakości schematu zużycia wody, odpowiednio. W zależności od tego, gdzie struktura spożycie wody może być:

 • Powierzchnia: Usuwanie wody odbywa się na poziomie wolnej powierzchni;
 • Głębokość: wypłaty dokonane na podstawie poziomu swobodnej powierzchni;
 • dół: woda pobierana z najniższej części cieku;
 • takla: z takim ogrodzenia konstrukcja wykonywane z kilku poziomów wody – to w zależności od ich poziomu w zbiorniku, a na jego jakość na różnej głębokości.

Najczęściej montowane na wodociągach rzeki ujęcia wody. Fotografia pokazuje, że takie konstrukty mogą być wysokie lub niskie.

Wypłaty dla różnych zbiorników wodnych

W zależności od rodzaju źródła, mogą być wloty rzeka, jezioro, morze, przez zbiornik. Wśród najbardziej popularnych wzorów rzecznych są na lądzie, pływających, koryta, które mogą być łączone z przepompowniami lub zamontować je pojedynczo:

 • instalacja brzeg musi być zainstalowany, jeśli bank jest strome. Ta konstrukcja – składające się z betonu lub betonu o dużej średnicy wlotu wodociągów. Zdjęcie pokazuje przednia ściana wychodzi na plaży.
 • Systemy rzeczne są umieszczane na łagodnych brzegach i różnych ścianach końcowych, świadczonych w korycie.
 • Struktura pływająca barka lub ponton są wyposażone w pompy, przez który woda jest pobierana z rzek i wyprowadzony na lądzie.
 • Łyżka układ dolotowy biorąc wodę ze zbiornika znajduje się na brzegu wiadra.

regulacyjny

wodociąg regulacyjny – co to jest? W inny sposób, są one nazywane vypravitelnymi wzorów, ponieważ pozwalają regulować przepływ rzek. Można to osiągnąć poprzez budowanie struenapravlyayuschih oraz ograniczenie struktury w kanale, a wzdłuż brzegu stawu. Dzięki tego rodzaju systemów jest tworzenie biegu rzeki, tak, że porusza się ze stosunkowo małą prędkością i w ten sposób kanał jest obsługiwane z góry określonych wartości minimalnych szerokości, głębokości i krzywizny. Najczęściej te budowle hydrotechniczne, rodzaje i klasyfikacja które są następujące:

 • Struktura kapitału stanowią część ogólnego systemu regulacji rzek i ma na celu długotrwałego użytkowania;
 • lekka konstrukcja, która inaczej nazywane są tymczasowe i są wykorzystywane głównie w rzekach małych i średnich objętości.

Pierwsze wyposażenie składa zapór zabezpieczających drzewa, zapór i doskonale sprostać osłabienia i niszczący wpływ wody. Lekkie konstrukcje regulacyjne – to zasłony, ogrodzenia z patyczków, które są po prostu bezpośredni lub odchylają urządzenia przepływowego.

Nawadnianie wodociąg

Rodzaje i klasyfikacja obejmuje podzielenie przez obecność zapór – lub DAM zaporze. Pierwsze systemy obejmują utworzenie sztucznego w kanał, który rozciąga się od rzeki pod pewnym kątem i bierze udział przepływu cieku wodnego. Do osadów z dna nie dostać się do kanału nawadniającego taka konstrukcja znajduje się na wklęsłych części brzegu. Jeśli przepływ wody jest znaczna, wówczas wymagana budowa zapór, które z kolei mogą być powierzchowne lub głębokie.

przepusty

Przepusty wodociąg – to obiekty liniowe, które są jazy i upusty. Systemy te są kontrolowane lub automatyczne działanie. Z przelewu resetuje nadmiaru wody ze zbiornika, a także przelew jest system, w którym woda wylewa się swobodnie przez struktury grzebienia do zatrzymywania wody. W zależności od charakterystyki przepływu wody, system taki może być bez ciśnienia lub głowicy ciśnieniowej.

specjalnego przeznaczenia

Wśród celów specjalnych prace hydrauliczne są: energia wodna, konstrukcje nawadniające, drenaż, systemy nawadniające i struktury transportu wodnego. Rozważmy te szczegóły konstrukcyjne:

 • Obiekty wodne są budowane poprzez kanały, tamy lub derywacyjnej. Tego rodzaju systemy składają się z urządzeń deszczowej, flowlines, turbin, które rur i zaworów wylotowych różnych typów. HPP potrzebnej do przekształcenia przepływ wody w energię elektryczną.
 • Transport wodny: Systemy te składają się z zamków, windy łodzi, obiektów portowych, które są zamontowane na rzekach, kanałach o różnych poziomach wody w nich.
 • Rekultywacja: systemy te pozwalają uznać działania zmierzające do radykalnej poprawy gruntów. W ramach rekultywacji odbywa się zlewniach i nawadniania. Z kanalizacji odsączone nadmiar wody i nawadniania System zapewnia terminowe obszaru nawadniania. systemy drenażowe może być poziomy lub pionowy.
 • Rybnego: wodociągi danych zapewniają ryby przechodzi z dolnego do górnego poziomu wody, głównie podczas migracji rozrodczym. Systemy te są dwojakiego rodzaju: pierwszy polega na niezależnej przejście ryb poprzez specjalne przepławka, drugi – przez specjalne bramki rybohodnyh oraz przepławki dla ryb.
 • Osad: Są specjalne dyski, które idą na marne produkcję i ścieków przemysłowych.

W niektórych przypadkach, ogólne i specjalne urządzenia są połączone, takie jak system przelew zostanie umieszczony w domu zasilania. Takie systemy zintegrowane są nazywane węzłami struktur hydraulicznych.

Jakie niebezpieczeństwo?

Istnieje również podział struktur hydrauliczny według stopnia ich zagrożenia: mogą być niskie, średnie, wysokie lub bardzo wysoki stopień ryzyka. Najczęściej główne czynniki wpływające na ryzyko TCA, są naturalne i skutki stresu, niezgodność z przepisami rozwiązanie projektowe, naruszenie warunków pracy i budowli lub następstw uszkodzenia na skutek wypadku. Wszelkie wady i nieprzewidywalne skutki mogą doprowadzić do zniszczenia struktur, przełomowej nabrzeżu.