711 Shares 5174 views

Suche tabletki paliwa: opinie i wskazówki dotyczące używania

Często zdarzają się sytuacje, gdzie istnieje potrzeba szybkiego wydobycia ognia. Lub odwrotnie, nie istnieją żadne materiały i środki do utrzymania go. Najczęściej takie sytuacje występują u ludzi, którzy lubią wędrówki i podróży, i prowadzi bardzo aktywny tryb życia. Lub w przypadku nieprzewidzianych sytuacjach awaryjnych, gdy ogień jest jednym z podstawowych środków przetrwania. Potrzeba w szybkiej pożaru mogą wystąpić w warunkach życia, jeśli nie pod ręką materiałów drewnopochodnych sucha dla zapłonu. W takich sytuacjach może być konieczne substancję, która charakteryzuje się pewnymi właściwościami. Powinno to być paliwo, sucha, łatwo zapalić, utrzymać ogień przez długi czas i jest łatwy zanikać.


„Suche alkohol”. Co to jest?

Jest to substancja zdolna do niewielkiej ilości jego spalania wsparcia od dłuższego czasu. Nazywana jest „suchy alkohol”. Siła i czas spalania nawet niewielkie ilości tych substancji mogą być wystarczające, aby gotować. W rzeczywistości, alkohol to rzeczy nie ma nic wspólnego. Razem z alkoholami – dobra zdolność do spalania. Ogólnie rzecz biorąc, „suchy alkohol” odnosi się do substancji, które można spalać bezbarwny płomienia bez dymu i sadzy w procesie spalania i nie pozostawiają śladu popiołu. W procesie spalania suchego paliwa przeprowadza się wodę i dwutlenek węgla. Pierwszy natychmiast odparowuje pod wpływem ciepła wychodzących i dwutlenku węgla jest rozpraszany w otaczającym powietrzu.

Suche paliwo. struktura

Skład chemiczny suchej alkoholowego heksaminy. Ten suchy Butlerova paliwa najpierw otrzymuje się w 1860 roku, w wyniku badania interakcji formaldehydu z amoniakiem. Jak wynika z eksperymentów otrzymano bezbarwne kryształy, któremu nadano nazwę methenamine. Istotę i jego związków z chlorkiem wapnia były dobre działanie przeciwzapalne i działanie moczopędne, który nadal znajduje się w farmacji. Kolejną wielką cechą tego związku ma zdolność do spalania bez tworzenia popiołu. Suche tabletki paliwowe, sprzedawane w sklepach, składa się z urotropiny z niewielką ilością wosku. Tego typu „suchego ducha” jest bardzo łatwy w użyciu. Methenamine – sama substancja jest bardzo palny. Osusz to bardzo szybko zapalić się od zwykłych meczów. I wychodzić łatwo, warto coś do pokrycia. Nawet otsyrev, methenamine stanie zapalić, ale rozprasza trzaski i iskry. Pomimo faktu, że „suchy alkohol” jest bardzo prosta, można kupić w każdym sklepie z artykułami żelaznymi, mała ilość może być gotowane w domu.

Formalina + Amoniak

Wymaga to wlać 100 ml formaliny (40% roztwór) w pojemniku metalowym, zanurzone w zimnej wodzie do 2/3. Następnie powoli dodaje się do 1 litra roztworu amoniaku (12% roztwór), mieszając w sposób ciągły. Manipulacje te powinny być wykonywane na zewnątrz, ponieważ wdychanie oparów substancji szkodliwych dla zdrowia. Uzyskany roztwór należy zamknąć pokrywę i pozostawić na jeden dzień. Następnie mieszaninę ogrzewa się w celu odparowania i do kryształów heksaminy zaczynają się wytrącać. Następnie mieszanina musi być chłodzony, a methenamine odsącza się i suszy. Następnie miesza się z 1,3% w parafinie do mielenia i tworzą gęste brykietów. Przechowywania gotowej suchej alkoholu powinien być chroniony przed wilgocią.

Aldehyd octowy + Kwas siarkowy

Jest jeszcze inny rodzaj „suchego ducha” – metaldehydu. Ten suchy paliwo własnymi rękami, można uzyskać w domu dzięki składników nekotrye chemicznych. Związek ten wytworzono przez mieszanie schłodzonego aldehydu octowego z dodatkiem kilku kropli kwasu siarkowego. W wyniku mieszania dwóch cieczy tworząc stałą metaldehyd. Jest nierozpuszczalny w wodzie, alkoholu i oparzenia oraz bez wytwarzania dymu i popiołu.

octan + wapń etanol

Octan wapnia solwat dotyczy również „suchym alkohole”. To może być uzyskane, jeżeli 170 ml alkoholu etylowego Szybko dodać 10 ml stężonego octanu wapnia. W rezultacie rozwiązanie twardnieje bardzo szybko i będzie przypominać mydła biały. Z otrzymanej masy kostki mogą być cięte lub płytek. Podczas spalania solwat z octanem wapnia, małą ilość popiołu i acetonem, które są również narażone na spalanie.

o palników

Tabletki paliwo suche są najczęściej wykorzystywane do ogrzewania i gotowania w tej dziedzinie. Ale do tego potrzeba nawet specjalny palnik. Palniki są w różnych typów i producentów, ale są one niewielkie i łatwe w obsłudze.

Jeśli podróż odbywa się samochodem, wykorzystanie nowoczesnych będzie wygodniej palnik gazowy. Ale fakt ten nie oznacza, że palnik do wyschnięcia paliwo jest przestarzała i jest reliktem przeszłości. W pewnych okolicznościach, jego zastosowanie jest najbardziej wygodny i jedynym możliwym. Ta rozmowa opinie. Dla zastosowania w takich urządzeń będzie najbardziej skuteczne suchego paliwa, bez śladów wilgoci.

Funkcje palniki

Podstawowe różnice między różnymi markami grzejników nie istnieje. Jednak doświadczeni użytkownicy łatwo odróżnić najbardziej produktywny model. Jedyna różnica polega na wysokości położenia pojemnika osłoniętej od wiatru. Palnik najbardziej produktywny jest wyposażony w metalowy cylinder z otworami w nim. Tak więc, będzie przenoszone przez wiatr, a oporowa generowana, unikając strat ciepła ze spalania „suchego alkoholu”.

Konfiguracja palnik

Ten typ palnika jest powszechnie stosowany nie tylko w celach turystycznych. Są one częścią wyposażenia żołnierza, zestaw przetrwania, a pilot w niebezpieczeństwie. Kompletne wyposażenie palnik zawiera trójnóg, metalowego pojemnika, stałe paliwo i mecze. Ten zestaw waży 300-350 gramów, więc jego obecność w plecaku nie jest uciążliwe.

W przypadku użycia suchego paliwa w Taganka dobrze, że można korzystać z niektórych wyrobów metalowych, są dostępne od ręki, takich jak cyna, metal kubka, z aluminium lub białej blachy. Będą pomieścić, ogrzewany pojemnika.

praktyczne porady

Niektóre zestawy palników różnych producentów mają jedną wadę – nie jest nakrętka. Niezbędne jest we wrzącej wodzie z użyciem suchego paliwa. W zamkniętym naczyniu woda zagotuje się szybciej, oszczędzając „suchy alkohol”, który może być jedynym źródłem pełnoprawnym ognia. Ponadto, pokrywa będzie utrzymać ciepłą wodą przez dłuższy czas.

Jeśli jest to konieczne, aby gotować tyle wody ponad pół litra, to najlepiej używać obu 2 tabletki paliwowe. Woda w tym przypadku będzie gotować 2 razy szybciej niż w przypadku załączyć paliwo na przemian.

Jeśli trzeba użyć suchego paliwa z góry należy sprawdzić jego ważność. Aby to zrobić, trzeba nagrać próbkę opakowania. Jeżeli paliwo jest suche, po całkowitym spalaniu powinny pozostać niewielki skrawek popiołu. W tym przypadku, „suchy alkohol” jest uważana za nienadające się do dalszego wykorzystania. Jeżeli po zakończeniu spalania pozostaje duża ilość popiołu o strukturze gąbczastej, jak paliwo powinno być wyrzucone. Przy jej do gotowania lub ogrzewania żywności jest niebezpieczny, ponieważ produkty spalania mogą zawierać substancje toksyczne.

Tylko fani z doświadczeniem wędrówki może zrozumieć, że nie ma nic lepszego po długim i męczącym przejścia niż umyć czystą wodą i odpocząć przy filiżance świeżo parzonej herbaty.