699 Shares 4935 views

Okablowanie z rękami w drewnianym domu i mieszkania

W dzisiejszym społeczeństwie nie da się wyobrazić dom bez elektryczności, więc każdy pokój potrzebuje wysokiej jakości okablowanie. Produkcja takich prac jest lepiej powierzyć wykwalifikowanym elektrykiem, ale jest to możliwe do wykonania okablowania z ich rąk. Aby to zrobić, trzeba być dobrze poinformowany w tej sprawie.

Układ obwód kabla elektrycznego

Montaż instalacji elektrycznej rozpoczyna się od przygotowania układy przełączników, przewodów, wtyczek i innych urządzeń metrowych. Po dokonaniu takiego projektu, będzie w stanie bardziej precyzyjnie obliczyć ilość materiału. W przyszłości będzie łatwiej produkować zgodnie z ustalonymi normami i gości okablowanie własne ręce. Schematy remis nie działa.

rozważyć przy planowaniu następuje:

 1. Wszystkie elementy muszą być umieszczone w miejscu dostępnym dla ułatwienia przyszłej konserwacji. Do skrzynki przyłączeniowej musi być ciągły dostęp do przypadków uszkodzenia. Nie należy instalować elementy okablowania w trudno dostępnych miejscach.
 2. Przełączniki powinny być umieszczone w otwartych przestrzeniach. Nie trzeba do blokowania szafki i inne meble do domu. Aby włączyć światła, nie trzeba rozciągnąć lub przechylić. Obecnie istniejące normy państwowe nie robią poważne wymagania dotyczące wysokości zabudowy, więc elektryka powinni zainstalować przełączniki na wysokości 100 cm od podłogi. Będzie to niewątpliwie dodać wygodę.
 3. Przed gniazda montażowe są proszone o rozważenie rozmieszczenie urządzeń elektrycznych mają być dostarczone w przyszłości nie jest obecnie dyskomfort podczas używania przedłużaczy. Zainstalować wylot bliżej niż 50 cm od metalowych przedmiotów jest zakazane. Zgodnie z normami potrzebne jedno gniazdo 6 m², oczywiście, w kuchni ich potrzeby. Dla własnego bezpieczeństwa, podczas instalacji trzeba wycofać się z podłogi co najmniej 25 cm.
 4. Kabel elektryczny może być umieszczone w pomieszczeniu na górze lub na dole, w tym samym czasie, listew lub suficie wcięcie 15 cm. Linie powinny być zaplanowane w pionie lub w poziomie. Ponieważ domy drewniane jest okablowanie zewnętrzne, konieczne jest, aby myśleć z wyprzedzeniem położenie okapu. Wszystkie końce linii energetycznych są wyświetlane w skrzynce połączeniowej, które są połączone ze sobą.

Po przygotowaniu Schematyczne przedstawienie linii elektrycznych można rozpocząć okablowania ręce. Po przemyślane najdrobniejsze szczegóły, nadszedł czas, aby rozpocząć zdobywanie niezbędnego materiału. Okablowanie z rękami w mieszkaniu wymaga także ustanowienia programu do pracy.

Materiał na okablowanie w drewnianym domu

Aby nie pracować nieustannie w sklepie, aby kupić przedmiot potrzebny do pracy, należy natychmiast przygotować wszystko, co niezbędne. W obecności tego programu nie będzie trudne. Instalacja okablowania otwarte własnymi rękami wymagają więcej materiałów niż zamknięte. Ponieważ dom jest zbudowany z drewna, krajowego przewody elektryczne muszą zapomnieć. W każdym razie, szczególną uwagę należy zwrócić na jakość materiału. Materiał jest tańszy, tym bardziej prawdopodobne jest jego niska jakość.

Do pracy, musimy:

 1. Izolowane narzędzia, aby nie dostać porażenia prądem. Muszę śrubokręt, szczypce, młotek i ostry nóż do gołych przewodów.
 2. Elektroshchit. Wykonany z plastiku i metalu. Dla domu drewnianego wymaga metalowej płyty. Wielkość zależy od liczby przekaźników. W budynkach mieszkalnych, głównie tarcze do 12 miejsc. Pamiętaj, aby zostawić jedno wolne miejsce, jeśli w przyszłości będzie żadnych zmian w okablowaniu.
 3. kabel elektryczny. W celu określenia przekrój kabla, trzeba znać moc elektryczną w domu. Na drewnianym domu, odpowiedni VVG 3 x 2.5, w którym 3 – Liczba przewodów w kablu, a 2,5 – jego przekrój poprzeczny. Musimy nabyć kabel trzy-przewodowe z żywym uziemienia. Jeśli w domu jest więcej mocy niż podano na etykiecie kabla, konieczne jest, aby zbudować podwójną linię.
 4. Od liczby gniazd i przełączników, aby nie koncentrować się warto, bo system jest wszystko liczone. Konieczne jest określenie koloru i faktury, które pasują dokładnie do Twojego wnętrza. Ze względów bezpieczeństwa, drewniany dom jest lepiej użyć elementów bazy kontaktów ceramicznych i mosiądzu. Różnorodność gatunków gniazd i przełączników na rynku nie pozostawia obojętnym nawet najbardziej uporczywy projektanta.
 5. Okablowanie z rękami w prywatnym domu drewnianego będzie wymagało dodatkowych inwestycji w kanałach kablowych lub cokoły. Niewątpliwie te elementy nadają pomieszczeniom wielką urodę niż drut prostu wisi. W niektórych przypadkach konieczne będzie, aby zakopać kabel w rurce z tworzywa sztucznego. Delikatnie przytrzymaj dom i kabel może być w pofałdowania.
 6. Wymagane pudełka, w którym za pomocą specjalnego zacisku (PPE) będzie podłączyć przewody. Kabel można podłączyć do skrętu i zwijać taśmę.
 7. Licznik. Lepiej wybrany z dobrej klasy dokładności – 2,0 i powyżej. Miernik może być jednolita stawka i podwójnej częstotliwości. Pierwszy uważa, pobór mocy jest ciągle taka sama, drugi oblicza dwie taryfy: dzień i noc. Pod względem kosztów Type 2 jest korzystne, że możliwe będzie kontrolowanie energii elektrycznej w zależności od pory dnia.
 8. Wymagane jest również, dla śruby, zaciski o pożądanej średnicy za pomocą pofałdowania, dodatkowe elementy montażowe.
 9. Ponieważ przewody z rękami w nowym budynku będzie wymagało dużej ilości materiału, wszystko jest dostępne w jednym miejscu luzem.

Bezpieczeństwo i higiena pracy

W produkcji wszelkich prac budowlanych konieczne jest, aby zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste. Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że dostępność osobistego wyposażenia ochronnego. Musisz pracować w kasku oraz specjalny grube ubrania. Montaż instalacji elektrycznej odbywa się de-zasilane linie. Jeśli praca jest związana z energią elektryczną, trzeba rękawice gumowe, które mogą zapobiec porażeniu prądem. Montaż na wysokości musi być wykonywana z ubezpieczenia na w pełni sprawnych podpór. Nie pozwalają na niestabilnych drabinach. W kwestii bezpieczeństwa należy podchodzić z wielką odpowiedzialnością.

Okablowanie z rękami w drewnianym domu

Podkreślił kilka głównych etapów:

 1. Układanie linii kablowych elektrycznych.
 2. Montaż skrzynek połączeniowych.
 3. Montaż gniazd i przełączników.
 4. Instalacja oświetlenia.
 5. Podłączenie panelu.
 6. Wnioski i montaż obwodu uziemienia.

Układanie linii kabla elektrycznego

Okablowanie z rękami w mieszkaniu mogą być wykonane w cokole. Będzie to całkowicie ukryć przewód od widoku. Jest to szczególnie wygodne w montażu kabel pod wylotem płyty bazowej. okablowanie linii kładzenie rur z tworzyw sztucznych w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa. Jeśli chcesz utrzymać światło w garażu, okablowanie własne ręce mogą być wykonane w fałdy, jak w tym pomieszczeniu estetyczny wygląd nie jest szczególnie potrzebne.

Montaż skrzynek połączeniowych

W miejscach, gdzie od głównej linii zasilania jest konieczne, aby oddział do podłączenia gniazda, Skrzynka rozdzielcza jest umieszczona. Powinien on być umieszczony gdzie będzie wygodna w utrzymaniu. Wewnątrz dystrybutora kabli połączonych ze sobą na różne sposoby:

 1. Korzystanie z PPE. Jednym z najprostszych sposobów. Do tego rodzaju związków, każdy drut jest czyszczona przez 2-3 cm, są skręcone i odkładany na nich PPE. Końce skrzynki są umieszczone tak, aby nie stykały się ze sobą.
 2. Związek vagami. Różnią się one pod względem liczby i przekrojów poprzecznych otworów. Do montażu niezbędne do czyszczenia każdego przewodu do 10 mm. Następnie końce muszą być umieszczone w otworach aż do zatrzaśnięcia. Końce rozbierać i nie umieścić tak, aby kontaktować się ze sobą.
 3. Oczywiście, najtańszy sposób – jest odizolowane końce skręcone ze sobą i owinąć taśmą izolacyjną. Podobnie jak w przypadku poprzednich sposobów, nie możemy dopuszczać do kontaktu.

Montaż łączników i gniazd

Okablowanie z rękami w drewnianym domu odbywa się bezpośrednio na powierzchni ściany. Zgodnie z tym, otwór wylotowy jest również przymocowany do ściany. Zamocowane do gniazdka nie jest rozłożone. Przewód żółty lub zielony musi być mocowane do podłoża kontakt, a dwa pozostałe w styków zasilających. Przełączniki są połączone podobnie. Tylko w przewodzie prowadzącym do wyłącznika nie może być przewód uziemiający. Aby zaoszczędzić pieniądze przewód idzie do przełącznika, a może trwać dwa przewody o mniejszym przekroju.

Instalacja oświetlenia

Niedawno do oświetlania pomieszczeń są coraz częściej stosowane lampy. Piękne oświetlenie spot dodaje odrobinę domu. Jasność można regulować za pomocą specjalnych urządzeń.

W większości przypadków do użytku domowego:

 • wpuszczanego oświetlenia;
 • napowietrznych;
 • ulica.

Podłączyć świeci na żółto-zielone żyły. Każdy przyrząd ma zacisk do tego rodzaju związków. Lampy jednej grupy musi być połączone równolegle.

panel połączenie

Rozdzielnie – kluczowym elementem w instalacji elektrycznej domu. W jaki sposób jest on zainstalowany to zależy od skuteczności i bezpieczeństwa całego okablowania w ogóle. Panel jest zobowiązany do zainstalowanych urządzeń, które są zdolne do pozbawienia zasilania grupy poprzez proste naciśnięcie przycisku. Przekrój przewodu 2.5 należy umieścić 25a przekaźnika. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w maszynie będzie się odcinają obwód, lub w prosty wybić. Rozdzielnice są dostępne w różnych rodzajach, dostępne są z przezroczystymi oknami lub całości. Po zakończeniu montażu każdej grupie musi podpisać wewnątrz tarczy. Aby to zrobić, wykonaj większość pól jest specjalna naklejka. Aby podłączyć przewód do urządzenia, konieczne jest, aby oczyścić i podłączyć aż zatrzaśnie się na wyspecjalizowanej dziury. Jest to ostatni i najtrudniejszy etap montażu okablowania w domu z drewna. Proces ten należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ niewłaściwa kolejność podłączenia żył może spowodować zwarcie.

Instalacją loop uziemiający

Okablowanie z rękami w prywatnym domu sprawiły, że wycofanie ulica pętli uziemienia. W tym celu budynek z powrotem na krótkie odległości i kopać wykopu długości 2,5-3 m i głębokości około pół metra. W tej samej odległości od siebie jest niezbędna do prowadzenia trzpienia zaworu 3, które są połączone ze sobą drutem metalowym. Następnie w ścianie budynku trzeba prowadzić podstawy z metalu, które jest niezbędne w celu doprowadzenia przewodu ze złącza i przewodem uziemiającym. U podstawy ubitych tych wszystkich przewodów muszą być ze sobą połączone. Jeśli jest piorunochron, przewód od niego też musi być podłączony do masy na dachu. Wykopany rów należy wypełnić piaskiem, a górna warstwa ziemi.

okablowanie otwarty

W środowisku miejskim, rzadkich drewnianych domów. Głównie drewniane elementy konstrukcyjne osiedli. Okablowanie z rękami w kraju jest podobna do tej w drewnianym domu. Ponieważ drewniany dom jest obiektem ryzyko pożaru, okablowanie elektryczne muszą być otwarte.

Sposoby układania kabla w wakacyjnym drewnianym domu:

 1. Przewód może być dołączony do izolatorów, jak to miało miejsce wcześniej. Nacięcie pomiędzy rdzeniami i jest umieszczony na wałku w przewodzie. Obecnie metoda ta będzie wyglądać nieestetyczne, o ile nie zaplanowano retro design.
 2. Jest możliwe, aby zabezpieczyć przewód do uchwytów. Sklep oferuje szeroką gamę różnych elementów złącznych dla kabla. Są wsporniki, które są przybite do małej powierzchni paznokci, a są takie, które są włożone w otwór.
 3. Drut jest oddany do pofalowany i jest mocowana do uchwytów ściennych. Złożoność procesu zależy od jego długości, aby się wcisnąć w powłoce PVC. W związku z tym długość, tym trudniej. Dzięki tej metodzie, trzeba będzie asystenta.
 4. Rur z tworzyw sztucznych do przechowywania kabla dość łatwo. I dostęp do kabla będzie praktycznie zamknięte dla wpływów zewnętrznych.
 5. Rury metalowe chroni przewód przed gryzoniami. Zasadniczo sposób stosowany na terenach o dużym stężeniu u szczurów i myszy, na przykład, terminale ziarna.
 6. Przez pudełkach plastikowych lub szerokich kanałów telewizji kablowej. Gdy przekrój kabla jest duża czy należy wprowadzić dużą liczbę przewodów, należy użyć tej metody. Wszystkie przewody są umieszczone w pudełku i wyciągnąć razem wiązki PVC, przewody nie rozpadły, i były stale w gęstej wiązki.
 7. Układanie przewodów w kanałach kablowych daje estetyczny wygląd. Istnieje możliwość piłować w drzewie rozmiar kanału rowka i umieścić ją w jednej płaszczyźnie z murem, ale proces ten jest bardzo czasochłonne.

Pożądane jest, aby wszystkie elementy PCV są niepalne. Przejście kabli przez drewnianych ścian jest możliwe tylko przez tunel żelaza napędzana do góry. Tak więc, kompletne okablowanie własne ręce. Zdjęcia przedstawione w artykule mogą być przydatne w przyszłości.

Schemat tego typu jest zazwyczaj w pomieszczeniach niemieszkalnych. Okablowanie z rękami w garażu jest również produkowany metodą otwartą.

Na koniec

Po zakończeniu wszystkich prac niezbędnych do przetestowania funkcjonalności nowo określonej linii. Aby to zrobić, można zaprosić ekspertów z laboratorium elektrycznego do produkcji wszystkich niezbędnych pomiarów. Specjaliści w tej dziedzinie będą miały wniosku o serwisowanie instalacji elektrycznej w drewnianym domu.

pracowników elektryczne powinien wykonać następujące czynności:

 • sprawdzić oporność izolacji i rezystancji uziemienia;
 • mierzyć różnicowo fazę zero pętli;
 • pobierz automatyczny prądu pierwotnego;
 • sprawdzić działanie wszystkich systemów przewodów elektrycznych.

Ceny dzieł zakresie produkcji od 200 do 350 rubli za punkt. Przez punkty obejmują gniazda, przełączniki, pola elektryczne i inne przedmioty. Jeśli kontakt z firmą, będzie za co najmniej 300 rubli za jeden punkt. Pracownicy prywatnych oczywiście zareaguje cen bardziej lojalny. Ostateczna cena jest łatwy do obliczenia przez obwód. W każdym razie, mistrz, którego praca ma dać gwarancję jakości. Aby być całkowicie pewni jakości wykonywanej pracy, to najlepiej, aby spróbować zrobić to sam.

Jak widać z artykułu, okablowanie swoje ręce nie zajmie dużo czasu i wysiłku. Ale podejście proces ten musi być bardzo poważne, zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa. Należy zwrócić uwagę na każdy szczegół, ponieważ rozwiązać bardziej skomplikowane niż co normalny start. Ponieważ drewniany dom jest bardziej podatny pod względem ognia, trzeba dbać o bezpieczeństwo. Nie ma potrzeby, aby zignorować wymagania dokumentów. Ten artykuł obejmuje wszystkie niuanse instalacji elektrycznych w drewnianym domu. Jeśli masz pewne umiejętności, aby wszystkie prace nie jest trudne, a budżet rodziny nie zostaną naruszone dużo. Wiele osób myli się myśląc, że otwarte okablowanie – to brzydkie. Kiedy umieścić na drucie płyty bazowej, to na ogół nie będą postrzegane jako w zamkniętym okablowania. kanały kablowe i jego hide, bez szkody dla piękny widok na swoim terenie. Główną zaletą otwartego okablowania że gdy każda usterka może być natychmiast wykryte i skorygowane.