569 Shares 9633 views

Piękny park róż: odmiany dla regionu (zdjęcia)

Przez Park róże są nazywane udomowiony pies-Rose z dużych kubków i obfitego kwitnienia. Od konwencjonalnych odmian wyróżniających się odpornością na niskie temperatury i suszę, jak i prostoty obsługi.


Wspólne cechy postaci

Większość odmian parku róż nie mają nawet na pokrycie na zimę. Ale są dość delikatne gatunki, zimno centralnej Rosji przewożących nie zbyt dobre. Dalej, a następnie zastanowić się, co wybrać do uprawy róży ogrodnictwie. Stopnie na przedmieściach (Zdjęcia zaprezentować piękno tych roślin jest) faktycznie pasuje prawie każdy. Jednak niektóre wymagają schronienie na zimę, inni – nie.

opis

Rose Park stanowią zazwyczaj nie jest zbyt wysoka, ale wystarczająco rozproszone krzewy. Kwitną przez cały ciepły sezon i różnią się tylko doskonałe walory dekoracyjne. Istnieją odmiany z płatków o różnych kolorach i rozmiarach, dwu- podwójne o normalnej, jedno- i zebrane w małych kwiatuszków. Liści w parku róż bogate ciemnozielone i bardzo efektowne. Piękne i owoce tych roślin – duże i jasne.

Najbardziej odpowiednie dla odmiany na przedmieściach

Jak widać, roślina jest rzeczywiście bardzo skuteczny – rose park. Stopnie na przedmieściach, można wybrać dowolną, ale najbardziej odpowiednie dla klimatu środkowego pasma są takie same gatunki kanadyjskie. Na ich zimie schronisko nie jest i nie boją się suszy. Nieco mniej odporne na niekorzystne czynniki środowiskowe, francuskich i angielskich odmian. Te rośliny na zimę zazwyczaj pochyla się i ukrywanie gałęzie świerkowe.

kanadyjski gatunek

Odmiana ta, ze względu na jego bezpretensjonalność rosyjscy kierowcy ciężarówek najbardziej popularne. A więc zacznijmy przegląd nazwą nim odmiany. Więc, jakie są kanadyjskie róże mam kupić? Najpiękniejsze i najbardziej popularnych odmian tego wyboru obejmują:

  • A. Mackenzie. Terry odmiana o różowo-czerwone kwiaty średniej wielkości. Sam krzew rośnie wysoki (1,5-2 m) i długie nogi. Dlatego umieścić ten róża odmiana jest zwykle w tle. A. Mackenzie kwitnie przez całe lato i bardzo obfite, ale bez smaku. Na zimę nie ma portu. Wiosna usunięte gałęzie Frostscale. Na takiej obfitości kwitnienia przycinanie żadnego efektu.
  • Morden Centennial. Bush tej odmiany może osiągnąć wysokość 1-1,2 m kwiatów w swoim jasnym różu i wystarczająco duży. – do 8 cm średnicy, zebrane w małe różyczki. Aroma w Morden Centennial jest, ale bardzo słaby. Stare kwiaty nie są szczególnie piękne, jak otworzyli żółtym środku. Lepiej więc wyciąć. Również mrozoodpornego odmiany, które są odporne na silne w niskich temperaturach (do -30-40 gr.). Kwitnie obficie, zwłaszcza w czerwcu i sierpniu. Niektórzy hodowcy w okresie zimowym jego schronienie. W tym przypadku, można uzyskać jeszcze bardziej gęsty nalot. Jest to bardzo popularny park róż. Stopnie na przedmieściach (opinie z Morden Centennial całkiem dobra), można wybrać inne. Ale to jest korzystne dla klimatu kontynentalnego jest po prostu idealny.

Niezwykłe „Kanadyjczyków”

Niektóre odmiany tego wyboru mają oryginalny i nie podobny do innych. Do tych należą na przykład:

  • Wasagaming. Jest to bardzo wysoki stopień (aż do 1,8 m). Dorosły roślina nie wydaje nawet krzaka i małe drzewo. Cyrkuluje tego rodzaju w regionie leningradzkim i dlatego też nadaje się na przedmieściach dobre. Kwiaty miały jasny różowy, z silnym przyjemnym zapachu. W latach mokrych pąki, niestety, mogą być dotknięte botrytis. Ale tylko niektórzy, a więc o dekoracyjnych walorach choroba krzew ma praktycznie żadnego wpływu. Bardzo różnorodne zima-hardy, nie potrzebuje schronienia. Jest to hybryda bezpretensjonalny pomarszczone róże i rośnie na własnych korzeniach. Rozmnażane kolce.
  • Prairie Joy. Bardzo ładny różnorodność kwiatów starych form, różowy, frotte, zebrane w kwiatostany. Krzew rośnie wysoka (do 1,5 m). Młode liście mają kolor bordowy, dorośli – matowy zielono. Ta odmiana kwitnie przez całe lato. Aroma mu słaby, ale dość przyjemny. Może wytrzymać dość silny mróz, ale zima jest lepiej schylić i krzewów oraz schronienie gałęzie świerkowe lub folii. W tym przypadku, można uzyskać spektakularny rozkwit. Generalnie, dobrym rozwiązaniem byłoby, aby wybrać park róża na przedmieściach.
  • Adelaide Hoodless. Odmiana o bardzo giętkich pędów, potrzebujących wsparcia. Kwiaty są bardzo piękny, bogaty, jasny czerwony, podwójny, zebrane w duże kwiatostany. Liście ciemno zielony grubości. Krzew charakteryzuje się tym, że rozwija się bardzo szybko. Zimotrwalosc tej odmiany jest doskonała. W schronisku na zimę, nie potrzebuje.

To najbardziej skromny i bardzo piękne kanadyjskim parku róż. Stopnie z regionu Moskwa, jak opisano powyżej, bardzo dobrze dopasowane. Ale oczywiście, jak wszystkie parki, są one najlepiej wykorzystywane do zdobienia wystarczająco duże obszary. Fakt, że w tych roślinach krzewy rosną bardzo duże i bujne.

angielski odmiany

W zimie krzewy tej odmiany będą prawdopodobnie mieć cały ten sam port. Ale to jest dość skromny parku róż. Odpowiednie cechy dla takiego wyboru francuskich przedmieściach:

  • LD Braithwaite. Piękna odmiana o gustomahrovye jasnoczerwony spektakularnej formie i słabą przyjemnego aromatu. Bush LD Braithwaite bardzo szorstki, może osiągnąć wysokość do 1,5 metra. Młode liście są jasnozielone, stary – ciemnozielone z szarawym odcieniem. Różowe pąki w połączeniu z nich wyglądają bardzo imponująco.
  • Przyjaciel Rybaka. Różnorodność kwiatów bardzo nietypowy kolor – fioletowo-bordowej. Ten kolor bardzo ciemny harmonijny połączeniu z liści, błyszcząca, lekko pomarszczona. Aromat odmiany silny i przyjemny. Pąki kwiatostan nie są zbierane. Bez rękawice z tych róż lepiej nie pracować. Ciernie rosną nie tylko pędy, ale także na spodniej stronie liści. Krzew osiąga wysokość 1-1,2 m.

Jak widać, jest to rodzaj wystarczająco piękne i właściwe dla ozdoba ogrodu jest bardzo miłe – angielska róża park. Stopnie na przedmieściach tego gatunku są dość zróżnicowane i liczne. Ale przede nadają się do centralnej Rosji najlepiej.

odmiany francuskie

Następnie, zobaczmy, jakie są popularne wśród ogrodników francuskich parku róż. Najlepsze odmiany w rejonie Moskwy w tej sprawie są następujące:

  • Minette. Wystarczające piękne róże. Pąki mają wspaniały kielich kształt. Jednak po ujawnieniu kwiatka widać wewnątrz żółty pręcik. Odmiana ma bardzo silny aromat. Kwiaty jasnoróżowe, blaknięcie do białego. Kolce na pędach trochę, ale są one krótkie i przycinanie może pozostać pod skórą w postaci odłamków. Popularność tej odmiany w podmiejskich ogrodników wygrał głównie ze względu na fakt, że nie potrzebuje schronienia na zimę. Doświadczeni ogrodnicy powinni umieszczać sadzonki w ścianie lub ogrodzeniu. Minette bardzo nogi krzew, a daje wiele procesów. Tak więc, bardzo dobre dopasowanie do parku róż Moskwie (stopień zdjęć można zobaczyć poniżej).
  • Louise Odier. Różnorodność nie jest bardzo duże kwiaty, grube, frotte, różowy i silnym aromacie. Charakterystyczną cechą jest elastyczność pędów. Być może, gdy rośnie w niektórych gałęziach muszą dostarczyć wsparcia. Na wysokości krzewu może osiągnąć 1,5 metra. W zimie, schronisko wymaga.

Ci, którzy mają wystarczająco dużo czasu, aby dbać o ogród, powinno się umieścić róży francuskiej park. Stopnie z regionu Moskwa, jak opisano powyżej, bardzo dobrze dopasowane.

wniosek

Oczywiście, pomimo względnej prostoty, wszelkie parku róż potrzeba co najmniej minimalnej opieki. Wiosną one koniecznie trzeba wyciąć, a latem – podlewanie. I wtedy będą rozkoszować się obfitym kwitnieniem i wysokich walorach dekoracyjnych. Wybierz ogród lub dekoracje stoczni może być zarówno skromny kanadyjski i bardziej delikatna odmiana francuskiego lub angielskiego.