340 Shares 6709 views

Sufit w drewnianym budynku należy zaizolować

Jedną z niezwykłych właściwości drewna jest izolowany. Domy, zbudowane z kłód lub drewna, zawsze ciepłe i wygodne, mimo najcięższych warunkach klimatycznych. Jednak w takich budynkach, z wyjątkiem ścian, zbudowanych z drewna litego, istnieje wiele płaskie konstrukcje wykonane z materiałów prefabrykowanych.

Powierzchnia taka jest sufit w drewnianym domu. Zazwyczaj jest ona oparta na specjalnych belek i podłóg o różnej drewna. Ale nawet z całą starannością, aby uniknąć powstawania szczelin między płytami i luk zawiedzie. W związku z tym, drewniane sufity muszą być dalej izolować. I leczenia konieczne jest poważnie i wykonywać pracę – ostrożnie.

Izolacja cieplna sufitu w drewnianym domu

Gdy główne prace budowlane na budynku jest gotowy, nadszedł czas, aby zrobić jej izolację. A przede wszystkim konieczne jest, aby zaizolować ściany i podłogi. Odbywa się to zazwyczaj w ciągu sześciu miesięcy po zakończeniu budowy. W tym czasie ramka kurczyć, i wykazały wszystkie wady głównych struktur.

Wykrycia pęknięć i wypacza koniecznie wyeliminować. Następnie konstrukcja ściany izolacji cieplnej i podłogi. I dopiero po tym można ocieplić strop w drewnianym domu.

W obecności wysokiej jakości izolacja strychu sufitu pierwszego piętra czasami tylko jednej warstwy izolacyjnej, Folię uszczelniania. Sufit najwyższego poziomu wymaga dodatkowych materiałów i robocizny.

I rozpocząć prace te powinny być z dachem izolacji. Wodoodporne i materiał termoizolacyjny jest układana bezpośrednio na suficie. Pomiędzy pokryciem dachu a izolacyjnej warstwy muszą pozostać niewielki luz. W tym przypadku powstaje poduszka powietrzna nie tylko utrzymują ciepło, a także nie pozwalają skraplanie.

Sufit w drewnianym domu dzisiaj często izolowane z nowoczesnych materiałów, wykonanych na bazie włókna szklanego. Taka izolacja jest bezpieczny dla środowiska i ma znaczący żywotność. Prawidłowo wykonana izolacja cieplna zapewnia prawdziwą przyjemność mieszka w przytulnym i komfortowym domu.

Wykończenie sufitu w drewnianym domu

Obecnie istnieje wiele sposobów, aby zakończyć. Najbardziej popularne, a także bardzo piękny materiał wykończeniowy jest drewno. Jego zastosowanie do wykończenia sufitu w drewnianym domu wygląda zupełnie naturalne. Pomoże to stworzyć jednolity styl i niepowtarzalną atmosferę harmonii.

Jako materiał stosuje się:

  • Listwy drewniane;
  • Panel płyty laminowane;
  • panelu od matrycy.

Możesz też ozdobić sufit w drewnianym domu z ekskluzywnych barów pokład ulgę. Z ich pomocą można łatwo stworzyć piękne i niepowtarzalne ozdoby. Ta metoda wykończenia ma wiele zalet w stosunku do innych osób, aw szczególności szybkość montażu, ponieważ wystarczy tylko trzymać się sufitu małych barów.

Dobry materiał wykończeniowy uważane płyt kartonowo-gipsowych. Tylko że to nie może być zamocowany bezpośrednio do stropu – trzeba najpierw zamontować konstrukcję zawieszenia, do którego należy dołączyć dodatkowe arkusze tego nowoczesnego materiału.