505 Shares 4761 views

pompy ściekowe z urządzeniem tnącym do ścieków

kału pompy do tłoczenia czysty lub zanieczyszczony organicznych i włóknistych wtrąceń płynów. W gospodarstwach domowych i na obszarach podmiejskich jest ona wykorzystywana do wypompowywania szamba lub szamba, podlewania ogrodu lub suszone na basenie zimowym wyeliminować powodzi w piwnicach, znacznie mniej urządzenia te służą do pompowania wody ze studni.


Właściwie dobrana urządzenie jest w stanie rozwiązać wiele problemów związanych z pompowaniem wody w domu. I kału pompa z urządzeniem tnącym w tym przypadku, jest uniwersalnym modelem.

powołanie

Sprzęt pompy pracują tnącym, można usunąć odchody z pomieszczeń, które znajdują się poniżej poziomu rur kanalizacyjnych, najbardziej efektywne. Również obecność pompy kału z instalacją dodatkowego wyposażenia nie wymaga przebudowy pomieszczeń.

Gotowe do podłączenia pompy z urządzeniem tnącym kału pozwala mieć wyposażenie kuchni i toalety poniżej poziomu kanalizacji, a także w odległych rejonach, gdzie jest to niemożliwe lub niepraktyczne kanalizacji urządzenie grawitacja. To urządzenie jest przeznaczone wyłącznie do użytku domowego, a jego montaż i obsługa mają pewne wymagania.

aplikacje

 • System instalacyjny drenaż, zakłady produkcyjne i przemysł spożywczy, który wysysa z możliwych przedostawaniu się odpadów organicznych.
 • Kału pompy ze szlifierki mogą być używane do oczyszczania osadów ściekowych z systemu.
 • Pompowanie wody z instalacji burzowej, odcedzić dobrze, a reszta urządzeń poboru wody.
 • Czyszczenie z szamb i dołów gnilnych.
 • Również kałowe pompy tnące są instalowane w celu pompowania ścieków z urządzeń sanitarnych (pralki, zmywarki, umywalki, toalety, itp), znajduje się poniżej kanalizacji.

Rodzaje i funkcje

Pompy dla systemów kanalizacyjnych konstruktywnie różnią się w zależności od celu. Rozważmy je bardziej szczegółowo.

Pompy dla łazienki

Pompy do ścieków z kału mechanizmu tnącego w zainstalowanych bezpośrednio za WC łazienki. Ten sposób połączenia można pompować płyn z rury o średnicy 30-35 mm. W większości przypadków, te modele są wyposażone w automatyczny ruch i uruchomić na każdym zlewie.

Pompa ścieków z urządzeniem tnącym radzi sobie z organicznymi i włóknistych inkluzji Jednakże odpady stałe, na przykład piasek lub kamieni może go uszkodzić.

Przy wyborze, pożądane jest, aby zwrócić uwagę na urządzenia z możliwością podłączenia wielu urządzeń jednocześnie (wanna, WC, bidet, prysznic), a pompa powinna być zbyt niska inny wlot.

Pompowania ścieków z pralek lub umywalkami

Pompy do pompowania kału ścinki zmywarek lub powłoki są zaprojektowane do pracy z gorącym płynem o temperaturze 80-90 ° C Takie urządzenia wymagają roczne profilaktyczne leczenie ze względu na fakt, że na powierzchnię tłuszcz osadza. Gdy aktywny operacja będzie wymagała częstszego czyszczenia.

Nagruzhnye, semisubmersible i urządzenie głębinowy

Pompy te można odróżnić oddzielną grupę, są one przeznaczone do użytku w domach prywatnych, w kraju, jak i przepompowania ścieków z szamb, zbiorników, szamb. Kału pompy zanurzeniowe z tnącym charakteryzuje się nie tylko bardzo dobre parametry techniczne, ale również duże kanały przepływu tak, że można łatwo obsługiwać duże ilości ciekłych dość duże i organicznych zanieczyszczeń.

Popularne modele

nazwa funkcje parametry techniczne cena
Grundfos SEG System sterowania wirnikiem, cast iron mechanizm tnący. Wydajność 15 m3 / h 2890 obrotów na minutę, ciśnienie 46 m, waga 38 kg. 57700 rubli.
Wilo DrainLift M1 / 8 EM wł. RV Dźwiękoszczelne naklejki świadczące izolację obudowy, awaryjne lotny alarm. Wydajność 35m 3 / godzinę, 2900 obrotów na minutę, ciśnienie 25 m, waga 62 kg. 80300 rubli.
Espa DRAINEX 300 400 50 000 312 / STD Wirnik umieszczony jest powyżej komorę pierścieniową, łożyska samosmarujące, wbudowaną ochronę termiczną. Wydajność 34 m 3 / h, 2900 obrotów na minutę, ciśnienie 7,6 m. 32800 rubli.
SPERONI CUTTY 200 / N Wał wirnika i są wykonane ze stali nierdzewnej, wbudowaną ochronę termiczną, ostatecznej głębokości 20m. Wydajność 21 m 3 / h, ciśnienie 17 m, waga 35 kg. 34500 rubli.
HOMA Barracuda Laminat 50D Korpus z żeliwa, wirnik i wał frezu wykonane są ze stali nierdzewnej, wbudowaną ochronę termiczną uzwojenia silnika asynchronicznego ze stałego trybu pracy. Wydajność 22m 3 / godzinę, 2840 obrotów na minutę, ciśnienie 52 m, waga 56 kg. 36600 rubli.
HOMA Barracuda Laminat 50D Wał chromowana stal, która nie wymaga smarowania czujnik kontrolny jest w uszczelnienia odcinający typu olej elektroniczny aparat fotograficzny, Wielopiła otwarte kółka z wbudowanym młynkiem. Wydajność 22m 3 / godzinę, 2840 obrotów na minutę, ciśnienie 52 m, waga 56 kg. 206 200 rubli.

Ciśnienie pompowania sprzętu wskazuje na jakiej wysokości może zostać podniesiona pompowanej cieczy. Jest to szczególnie ważne, jeśli pompa kału z pompą tnącym potrzebuje dużej ilości płynu, a rury kanalizacyjne znajdują się głęboko pod ziemią. Normalnej temperaturze pracy urządzenia – + 40 ° C Jest to optymalna temperatura, w której pompa kału tnące będzie działać prawidłowo. Może krótko podniesienie temperatury do + 60 ° C, ale rzadko się zdarza.

W odniesieniu do materiału, z którego wykonane są mechanizm tnący i obudowy – jest zwykle z nierdzewnej stali i żeliwa. Dla typowych małych stalowych części wagowych, ale struktur danych są bardziej podatne na korozję. Urządzenia żelaza wykazuje wysoką odporność na korozję, ale są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury.

Porady dla Wybór

Obecnie rynek jest pełen sprzętu pompowego, co znacznie utrudnia wybór najbardziej odpowiedniego modelu, zwłaszcza jeśli nie masz pojęcia o głównych cech, które wymagają uwagi:

 • Odległość od pozycji rozładowania do ogrodzenia.
 • Jeśli kału Pompę dodatkowego przerywacza nie jest wyposażony w adaptery, jego średnica dyszy powinien odpowiadać średnicy rury ściekowej.
 • Pożądany wydajność.
 • Głębokość zanurzenia jednostki pompy.
 • Czas trwania i częstotliwość pracy.

Przy wyborze pompy głębinowej z kału szlifierki, urządzenia do łazienki lub do pompowania ścieków, następujące podstawowe parametry należy wziąć pod uwagę:

 • Moc silnika – jest to najważniejszy czynnik, który w dużej mierze zależy od żywotności i wydajności. Po tym wszystkim, tym większa pojemność jednostki, tym większe koszty energii.
 • Średnica ewentualne wtrącenia i czystości pompowane ścieki.

Wszystkie powyższe pomoże wybrać najbardziej optymalne pompy do systemu kanalizacyjnego, co zapewni jej sprawne funkcjonowanie.