249 Shares 9563 views

Kwiaty hydrangeas – co może być piękniejsze?

Hortense zdumiewa się pięknem i puszystością kwitnienia. Dla wielu ogrodników jest to sen, ponieważ krzak jest całkowicie pokryty delikatnymi kwiatostanami. Kwiaty hydrangeas są przeważnie dwa odcienie – białe i różowe. Zakład należy do rodziny hortensów, która ma około 100 gatunków.

Wśród różnorodności gatunków można znaleźć bezpośrednie uprawy i kręcone, wiecznie zielone, karłowaty, odporne na mróz. W Rosji rosną drzewo hortensji i sznurek. Kwiaty są cenione dla ich dekoracji, wielu ogrodników chce uzyskać sadzonki tego piękna do zdobienia podmiejskich terenów. Projektanci często obejmują te rośliny w kompozycjach do projektowania krajobrazu. W zależności od odmiany, krzew może rosnąć do 2 m wysokości. Niezwykłe piękno jest hortensja jesienią. W tej chwili na jednej roślinie można obserwować zarówno kwiaty hortensowe, jak i pudełka nasienne, a także listowie o różnych kolorach. Ale to nie tylko w ogrodzie jest to niesamowite piękno. W domu kwiatu hortensja jest również uprawiana, ale musisz być świadomy głównych zasad opieki.

Można ją wyhodować z uchwytu, gałęzi lub części krzaka. Lepiej jest to robić wiosną lub jesienią. W regionach o chłodnym klimacie warto poczekać na lądowanie do wiosny. Z góry trzeba przygotować do wgłębienia 50 * 50 * 50 cm do dołu należy umieścić wszelkie drenaż: glina ekspansyjna, cegła zepsuta, rzeka grzywny kamień z piaskiem. Kiedy posadzone są tu krzaki, korzeń korzeniowy nie powinien być pod ziemią. Gleba jest zagęszczona i obficie napowietrzona, a gleba jest mulched wokół rośliny z torfu (to zapobiega szybkiemu odparowaniu wilgoci). Latem konieczne jest dodatkowe nawożenie. Kwiaty hydrangeas biorą dużo energii z dorosłej rośliny, więc wraz z organami, musisz zrobić minerały. Wiosną i wczesnym latem stosuje się siarczan potasu lub mocznik, a także jesienią – superfosforan. Warto zauważyć, że nadmierne podlewanie jest tak samo szkodliwe jak susza.

Materiał sadzeniowy jest zbierany od drugiej połowy lata. Najlepszy czas to lipiec, aw cieplejszych miejscach możliwe jest później. W przypadku sadzonek wybiera się zielone pędy, które nie zostały jeszcze pokryte grubą karką. Są wybrane z pędów wierzchołkowych, pozostawiając 2-3 pąki na łodygę. Dolne liście powinny być odcięte, a górne liście powinny być pozostawione, cięcie tylko połowę. Do wczesnego korzeniania, dolna część nacięcia może być traktowana przy użyciu przyspieszacza wzrostu i posadzona na lekko piaszczystym podłożu.

Z góry lepiej zamknąć film. Warto pamiętać o regularnym pojeniu. Po około 3 tygodniach pędy powinny zakorzenić się, aw przyszłym roku z tych sadzonek będzie rosnąć kwiaty. Ogród hortensyjny (zdjęcie powyżej) kocha oświetlonych miejsc, ale nie nosi bezpośrednich odrzutów. Najlepszym miejscem jest przesuwny cień. Rośliny mogą się przystosować do cienia, ale kwitnienie będzie słabe i nie tak długo. Urządzenie hibernuje z temperaturą od 3 do 8 stopni poniżej zera, ale w cięższych zimach system korzeni cierpi. Odmiany pieczęci są długie – od 4-5 lat. Są odporne na choroby i rzadko cierpią z powodu szkodników i pasożytów.