647 Shares 1310 views

Jak pozbyć się zapachów w lodówce

Lodówka – najbardziej konieczne i rozpowszechnioną formą sprzętu gospodarstwa domowego, który jest obecny w każdym domu. Ale wszyscy użytkownicy tego cudu techniki jest czasami do czynienia z takim problemem, jak pojawienie się w nim nieprzyjemny zapach. Jak pozbyć się zapachów w lodówce iz czego one pojawiają?

Przyczyny:

1.Novye lodówki często mają nieprzyjemny zapach, i to jest całkiem normalne. Dane w urządzeniu (na drzwi chłodziarki wnętrza szafki, na półkach bariery, etc.) są wykonane z materiałów polimerowych, które wydzielają charakterystyczny zapach chemicznego do nich.

2.In już istniejących technika zapach często pojawia się w wyniku niewłaściwego przechowywania żywności. Źle zapakowanej żywności, szczelnie zamkniętych pojemnikach do przechowywania lub długim pomijane kawałek sera lub kiełbasy – z których wszystkie mogą być źródłem nieprzyjemnych zapachów.

3.Prichinoy może zostać zatkany odpływ, który z czasem gromadzą się zanieczyszczenia, ale wynik – zapachów w lodówce.

4.Est inny powód: pozostawiając na długiej podróży, większość ludzi wyłączyć lodówkę, zamknąć drzwi i zostawić go w tym stanie przez długi czas. Rezultat – powietrze wewnątrz stagnacji.

Co robić

Jak pozbyć się zapachów w lodówce, jeśli jest nowy? Ustawianie nowej lodówki w domu, przed włączeniem, konieczne jest, aby dokładnie obsłużyć w specjalnego wyposażenia nabytego w sklepie. można wytrzeć roztworu sody (lub amoniaku) i wodą. Następnie płukanie czystą wodą i suchym.

Aby wyeliminować zapach z lodówki, którzy już tam w pracy, konieczne jest, aby dokładnie umyć, nie zapominając do mycia z otworu spustowego. Przed praniem należy odłączyć zasilanie.

Aby poradzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami na cztery sposoby: przy użyciu chemii gospodarczej, absorbery zapachów, kupiony w sklepie, niektóre rodzaje produktów, jak również za pomocą kombinacji niektórych produktów spożywczych z chemii gospodarczej.

Dla chemikaliów gospodarstwa domowego do kontroli przykrego zapachu są:

– ocet, który rozcieńczono w połowie wodą i rozciera się z roztworu w lodówce (może być pozostawione w kłębek waty nasączonym otrzymanego roztworu do skutecznego usuwania zapachu);

– sodę, amoniak (w tym roztworze wodną, które wymagają, aby zwilżyć ściereczki lub gąbki i wytrzeć wszystkie miejsca wewnątrz lodówki, a następnie płucze wodą i suszy);

– aktywowany lub węgiel drzewny.

Jak pozbyć się zapachów w lodówce, jeśli jest myte i nagłaśniane, a zapach nadal pozostał? Można kupić w sklepie zapachu absorbera i umieścić go wewnątrz. To oznacza węgiel impregnowany roztworem materiału.

Niektóre produkty są również dobre pochłaniacze zapachów:

– cytrynowy, czarny chleb, gotowane ryż, ziarna ryżu, który może być rozszerzony na płyty na półkach;

– czosnku lub cebuli, przetwarzane półki i wewnętrzne ściany chłodziarki (pozostawić na kilka godzin, a następnie płucze wodą i suszy na powietrzu);

– skórka pomarańczy, seler i przyprawa o silnym zapachu (bazylia, kurkuma, goździki, tymianek, estragon);

– dostarczone wewnątrz słoika lodówka z cukru lub soli lub kawałek sera będzie również pomóc wyeliminować nieprzyjemne zapachy.

Produkty takie jak cytryny i ser położył zapachu, nie może pozostać na długo, jako że podlegają one gnić: w końcu trzeba się ich pozbyć już pachną.

Łączne stosowanie produktów i artykułów gospodarstwa domowego, można użyć cytrynę, którą należy przeciąć na pół, każda połowa dodać sodę. Otrzymana mieszanina rozłożone na półce i pozostawić na tydzień.

profilaktyka

Wyprodukowany w czasie środki zapobiegawcze pomogą rozwiązać taki problem, aby pozbyć się zapachów w lodówce:

1.Polnostyu umyć lodówkę (nawet jeśli posiada funkcję samodzielnego rozmrażania) co trzy do czterech miesięcy. Jest napisany w każdej instrukcji.

2. wszystkie, bez wyjątku, produkty muszą być przechowywane dokładnie pakowane w pojemniku lub owinięty folią spożywczą. Monitorowania trwałości każdego produktu.

3.Periodicheski zestaw na półkach w zamrażarce pochłaniacze zapachów.

Jeśli żadne środki w celu wyeliminowania zapachów nie pomagają, jedno wyjście – odwołać się do centrum serwisowego mistrz.