158 Shares 2905 views

Maroko, pogoda w miesiącach: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad i grudzień

Maroko – jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych w Afryce. Dla lądu mocno zakorzenione w najgorętszym tytułem. Jednak rząd Maroka nie jest w pełni zgodne z tradycyjnym świetle warunków pogodowych na kontynencie. W północno-zachodniej części Oceanu Atlantyckiego, nawilża i chłodzi gorący oddech Sahary. Góry Atlas dodaje unikalny interakcji mas powietrza w Maroku. Pogoda miesiące roku sprzyja rekreacji na wybrzeżu Atlantyku, w górach i blisko cesarskie miastach.

Maroko – egzotyczny skrzyżowanie cywilizacji i kultur

Stan znajduje się w północno-zachodnim brzegu Afryki, na południe od wąskiej cieśniny Gibraltarskiej. Maroko – królestwo, ale z wybranego parlamentu. Capital – Rabat. Nazwa kraju pożyczył od dawnej stolicy – „piękne” miasta Marrakesz, co w tłumaczeniu oznacza Zaskocz niesamowitych zabytków i różnorodne krajobrazy w Maroku. Pogoda przez miesiąc w każdym z regionów kraju w harmonii ze zmian w charakterze i zatrudnienia. Podróżujący wszędzie tutaj oczekiwać ciekawych i ekscytujących naturalnych kontrastów olśniewający mozaikę kultury arabskiej i bereberskoy zostały wpływem cywilizacji europejskiej. Najbardziej znane kurorty Maroka – Agadir, Casablanca, Essaouira, Tanger, Fez, powiedział, El Jadida.

Wiosna na wybrzeżu Atlantyku

Maroko oferuje turystom i mieszkańcom kraju komfortowe wakacje na plaży na wybrzeżu lub przy basenie, wycieczki, stoków narciarskich i wielu innych działań. Granice sezonie stopniowo się rozszerza. Kilka lat temu, jego zakres obejmował kwiecień-październik. W ciągu ostatnich dwóch lat, coraz więcej osób pragnących odwiedzić ten kraj od marca do listopada. Pogoda w kwietniu w Maroku jest ciepłe powietrze ogrzewa się do +21 … + 25 ° C, chłodniej noc (+12 ° C). Temperatura wody jest +16,5 … + 17,5 ° C Wiosna sezon zaczyna wakacje na plaży, która trwa dłużej niż 5 miesięcy. Pogoda w Maroko w maju, niemal gorąco, na wybrzeżu Atlantyku w Tangerze, Casablanca, Agadir, Essaouira – 22.5 … + 28 ° C. Odświeżające odczucie ocean szybkie, ale woda ogrzewa się w temperaturze + 20 ° C

Lato w Maroku

Wybrzeża Atlantyku jest piaszczyste plaże, wysadzane drobnym jedwabistym piasku. W obszarze Tanger i Casablance miastach pierwsze lato miesięcy podoba umiarkowaną temperaturę – około +25 … + 27 ° C, a na południu – około +32 … + 33 ° C Pogoda w Maroku w czerwcu jest korzystna do odkrywania atrakcji kulturalnych i etnicznych oraz relaks na plaży.

W lipcu staje się jeszcze cieplejsze w porównaniu do początku Latem temperatura wzrasta o 2-4 stopni. Morskie brzeg Tanger Casablanca i ogrzewano do +21 … + 22 ° C, temperatura wody w Agadir – średnio od + 20 ° C Za majestatycznych gór Atlasu we wschodniej części kraju, w lecie głównie gorące i suche.

Wakacje w Maroko w sierpniu, pogoda jest doskonała

Ocean Atlantycki do wybrzeży Afryki – zarówno „lodówka” i „cooler”. Woda nagrzewa się powoli, ale przechowuje dużo ciepła, co daje razem z wilgocią stopniowo. Większość opadów przypada od czerwca do września. Ze względu na bliskość Prąd Kanaryjski chłodzi rozgrzane powietrze z tropikalnego słońca i wodach przybrzeżnych. Wśród miesiącach letnich do pływania lepiej nadaje sierpnia, kiedy ocean nagrzewa się do +22 … + 23 ° C, a powietrze ochłodzi trochę (+25 … + 30 ° C). Atlantic staje się spokojniejszy, nie ma dużych fal. Im bliżej wybrzeża Morza Śródziemnego, ocean woda jest cieplejsza. Casablanca Tanger i ogrzewa się w temperaturze +23 ° C

Maroko: Pogoda w miesiącach jesiennych

W sierpniu i wrześniu – w sezonie aksamitu. W tym czasie temperatura wody u wybrzeży Maroka pozwala również pływać, ale ocean jest stopniowo zaczyna do ostygnięcia. Pogoda we wrześniu jest jeszcze ciepły, ale powietrze dostaje chłodniej w nocy. Dzień Tanger i Casablanca – średnia + 28 ° C, temperatura wody +21 … + 22 ° C W jeszcze umiarkowanym ciepła Agadir – około +31 … + 32 ° C, chłodna woda (+ 20 … + 21 ° C). Ocean świeży orzeźwiający powiew wiatru, surferów dogania, dla których doskonałe warunki stworzone w Agadirze. Największe fale zaczynają się w październiku. Powietrze na wybrzeżu w tym miesiącu ogrzewa się do +20 … + 21 ° C W Maroku, nawet w ciepłych późną jesienią – o +18 … + 19 ° C w miastach kurort na wybrzeżu. W nocy, powietrze ochładza się jego temperatura +8 … + 10 ° C W miesiącach jesiennych można przeznaczyć na zwiedzanie. Pragnie kąpieli należy wziąć pod uwagę, że woda Atlantic już ochłodzonego (+ 14 … + 17 ° C).

Wysoki i niski sezon

Pogoda w Maroku w grudniu i lutym, pozwala turystom odwiedzić kraj do zwiedzania, wypoczynku w ośrodkach narciarskich. Powietrze w miastach wybrzeża ośrodków ogrzewanych do +17 … + 23 ° C (rozkład). Styczeń i luty – najzimniejsze miesiące w roku. Średnia temperatura w czasie to + 20 ° C nieco cieplej Agadir Marrakeszu (+19 … + 22 ° C). Poza sezonem w kraju – pojęcie względne, zastój w końcu listopada zastępuje przygotowań do Bożego Narodzenia i Nowego Roku wakacje, która oznacza duży napływ turystów z Europy.

Wakacje w Maroku jest w dużej mierze zależy od charakterystyki regionu. Centralne i wschodnie regiony najlepiej odwiedzić z jesienią i wczesną wiosną, kiedy nie jest gorące. Ośrodki narciarskie sezon zaczyna się w grudniu. wakacje na plaży na wybrzeżu w miesiącach zimowych można porównać do skrajności, nawet w ciepłych wodach Atlantyku, dni nagrzewa się tylko do +14 … + 17 ° C.

Maroko – Wspaniałe wakacje

Starożytne świątynie, kontrasty wybrzeża i pustyni, historyczne zamki i piękne Góry Atlas, które schodzą do Morza Śródziemnego, złożyć wizytę w Maroku niezapomniane i ekscytujące. Można wybrać najbardziej atrakcyjnych miejsc dla każdej porze roku:

  • zwiedzanie cesarskich miast, zabytków islamskich;
  • Reszta na zaskakująco pięknych i czystych plaż, urokliwych zatoczek;
  • jazda na nartach w górach;
  • podróż przez wydmy pustyni do zielonej oazie;
  • thalassoterapii;
  • zakupy, odwiedzając egzotyczne bazary,
  • znajomy z kuchni narodowej.

Kiedy jechać do Maroka?

Kraj ten oferuje szeroki wybór miejsc i rekreacyjnych. Czasami trudno jest poruszać się i rozwiązać ważną kwestię raz w Maroko. Miesiące pogoda jest bardzo zróżnicowane, wybór zależy od gustu i preferencji. Podróżując przez różne obszary Maroka, może być postrzegane w tym samym czasie prawie wszystkich pór roku.

Klimat na północnym wybrzeżu łagodny, śródziemnomorski. W Tangerze od maja do września – ciepły i słoneczny, w pozostałe miesiące są chłodniejsze, pada deszcz. Kontrasty pomiędzy porami roku jeszcze bardziej wyraźna w Casablance, na wybrzeżu Atlantyku. Marrakesz zaskoczy dość chłodną zimą, ale latem ciepło tradycyjny tu wszyscy przyzwyczaili się, zwłaszcza w lipcu i sierpniu. Dalej na południe, klimat staje się bardziej suche i cieplejsze. To miłe schronienie od letnich upałów w hotelach górskich i nadmorskich kurortach. Na szczytach gór Atlasu przez cały rok leży śnieg, a stoki są barwione w kolorach jesieni. Maroko będzie pamiętał każdy, kto odwiedził ten wspaniały kraj, piękne plaże i górskie krajobrazy, bujne zielone doliny i oazy, tętniące życiem bazary, sklepy i lekcje surfingu.

Kraj ma warunków dla wielu sportów, podwodnego polowania i wędkowania. Zrelaksuj się w spokojnej, gościnnej kraju, wypełnione niepowtarzalnym uroku, jest popyt przez cały rok. Tutaj istnieje poczucie, że sen orientalnych baśni marzeń w rzeczywistość.