208 Shares 4129 views

Pomarańczowy Poziom zagrożenia w skali wartości kolorów

Nasza natura ma złej pogody – mądre przysłowie, który przyszedł do nas z przeszłości. Oczywiście, dla środowiska, każda pogoda jest dobra, ale człowiek nieprawidłowych zjawisk pogodowych pewnością przyniesie nic poza stratami. W celu zapobiegania i informowania ludności Republikańskiej Hydrometeorologicznego Center przez wiele lat temu wprowadzono korzystanie z wartości kolorów w skali do opisania poziomu niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Często w telewizji czy w mediach, można usłyszeć, że w niektórych obszarach ogłoszony pomarańczową pogoda poziomu zagrożenia. Co to znaczy?

Czego można oczekiwać od pogody?

Doniesienia o złej pogody jest często przerażające. I nie bez powodu. Pomarańczowy poziom niebezpieczeństwa wskazuje nam, że w większości kraju lub na danym obszarze istnieje możliwość niekorzystnych warunków pogodowych. W zależności od pory roku, może być grad, deszcz, burza, śnieg, fale upałów, lub odwrotnie, zimny. Takie zjawiska naturalne mogą mieć negatywny wpływ na działalność społeczno-gospodarczych, a także umieścić uszkodzenia mienia publicznego. Ponadto, Pomarańczowy poinformuje poziom niebezpieczeństwa, że niekorzystne zjawiska pogodowe mogą stać się niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego, a nawet doprowadzić do ofiar.

Pozostajemy w domu lub pójść na spacer?

Dylemat ten często pojawia się mieszkańców każdego kraju, niezależnie od jego położenia geograficznego. Tak rozmieszczone światu, że zła pogoda, od czasu do czasu „obejmuje” to czy tamto zakątka globu. Dlatego, jeśli teren jest zadeklarowana pomarańczowy poziom zagrożenia i burza szaleje na zewnątrz, a następnie, że dzień będzie wskazane, aby pozostać w domu. Kiedy nie można przeczekać złą pogodę, to najlepiej, aby ich pobyt na ulicy do minimum. Jak pokazuje praktyka, często złe warunki atmosferyczne odgrywają złośliwy żart z kierowców. Dlatego też, w miarę możliwości pozostawić swój samochód i skorzystać z metra lub jakichkolwiek innych środków transportu publicznego. Jednakże, jeśli twoja praca jest połączona z drogą, być ostrożnym i spowolnić najlepszy!

Skala wartości kolorów

Zgodnie z międzynarodowymi standardami, warunki pogodowe charakteryzują skali wartości kolorów. Odnosi się do stopnia powagi zjawisk klimatycznych wspólnych używać w następujących kolorach: zielony, żółty, pomarańczowy i czerwony. poziom zagrożenia jest na poziomie Green? Tak, zła pogoda może być całkowicie wyeliminowane. Żółty wskazuje na prawdopodobieństwo wystąpienia złych warunków pogodowych z minimalnym ryzykiem dla ludności. Jeśli poziom pomarańczowy niebezpieczeństwo opisuje pogodę jako „ryzykowne dla życia ludzkiego”, kolor czerwony informuje o najwyższym stopniu zagrożenia. Aby uniknąć strat dla ludności zaleca, aby nie opuścić swoje domy.

Planując podróż, warto słuchać prognoz pogodowych. Ale nie ma powodu do paniki i natychmiast odwołać swoje plany, jeśli w telewizji zapowiedział, że oczekuje się jutro pomarańczowy poziom zagrożenia. Wystarczy wziąć to pod uwagę i być przygotowanym na złą pogodę, nawet w słoneczny poranek. Jeśli słowa cię na drodze, a widoczność na drodze gorzej niż kiedykolwiek, że jest możliwe, aby zatrzymać i przeczekać złą pogodę. Pamiętaj: nie ma nic cenniejszego niż życie!