192 Shares 4103 views

Folk wróżby kwiecień dzień. Kalendarz ludowy na kwiecień: Znaki

Od czasów starożytnych, ludzie zwrócili uwagę na zjawiskach występujących w przyrodzie, które mogłyby im pomóc przewidzieć, czy tegoroczne lato jest gorące, a zimą – zamrażanie, czego się spodziewać i czy pozyskiwania ryb w rzekach i jeziorach pojawiają – ptaka. Przez wiele wieków nasi przodkowie zbierane wróżby ludowej kwietnia, które mogą wiele powiedzieć o nadchodzącym latem i nadejście jesieni.


Który zwiastuje grzmot, mgła i deszcz?

Jasne, słoneczne i ciepłe dni, dzień zapowiada kwietnia porannej mgle, zwłaszcza jeśli jest on niski i rozłożone wzdłuż wody. Wielkie chmury które ukrywają horyzoncie, przewidywania deszczu, który przejdzie na następny dzień.

Słyszeliśmy grzmoty w kwietniu? Ludzie znak mówi, że nie należy bać: pochmurno pogoda nie potrwa długo, chmury przyzna gruntów w dużych kropli i szybko znikają.

Co robi charakter pogody?

Jeśli wiatr wieje z południowego zachodu, konieczne jest, aby przygotować się do długiej niepogody, jakby od strony północno-wschodniej – latem będzie musiał czekać dłużej niż zwykle. Jasne kwietnia noc zamarznie, ale jeśli gwiazdy są ukryte przez chmury – będzie ciepło. Ale jeśli są niebieskie – ciepły dzień zostanie zepsuty przez deszcz. Gorący wieczór na kilka zimnych nocy zostaną przedstawione w najbliższym czasie dobrej pogody.

Chmury cirrus na wczesnym rankiem w kwietniu – silny zimne przystawki, a na zachodzie słońca – w wietrznych nocy.

Ptaki i zwierzęta sugerować

Od zachowania różnych zwierząt i ptaków były często ludowe wróżby. W kwietniu istnieje wiele zaleceń, w zależności od zachowania zwierząt. Na przykład, głośny krzyk czajki wieczór w kwietniu wymaga dobrej pogody, a jeśli wilki wychodzą z lasu i atakują owce i kozy w pobliżu domu – to długa zimna. Poznaj White Rabbit – nieoczekiwane opady śniegu, tan – do ciepłym latem.

Pliszka widać na podwórku? Wkrótce będzie powódź kwietnia. Ludowe wróżby o pogodzie w kwietniu jest ściśle związana z zachowaniem zwierząt i ptaków. Na przykład, wysokie żurawi lecących przyniesie złej pogody, a często zanurkować Falcons szybka, czy czekać na mróz. Jeśli ptaki przyjechać w drugiej połowie kwietnia, więc zimno nie będzie. Śpiewające skowronki cieszył ciepłe dni cały następny tydzień, ale jeśli oni milczeli – pewny znak zbliżającego się deszczu.

pseudacris chwali gorący pogoda, która wkrótce zostanie ustanowiony. Koty iść do domu na rogu, który jest bliżej do jutrzejszych ciepłych wiatrów, zwłaszcza jeśli są one rozciągnięte do jego pełnej wysokości, a nie krotnie futra plątaninę. Jeśli żaden powód dla psów kory – wkrótce będzie burza. W kwietniu popularne oznaki zwierzęcia można powiedzieć o wielu, ale ciekawe jest to, aby słuchać, co powiedzieć trawy i drzew.

Być w stanie usłyszeć szept liści

Czasem w kwietniu o nazwie „kolor”, ponieważ w tym miesiącu pierwsze kwiaty zaczynają kwitnąć. Inna nazwa – „berezozol” – kwiecień, tak zwane, ponieważ w tym miesiącu zbiera brzozowego soku, pozostawiając brzóz czasem głębokich rowków i wycięć.

Brzoza jest lepiej żałować. Mogą powiedzieć tyle: wytwarzają pąki później niż zwykle – lato będzie zimne, szelest liści bliżej nocy – spodziewać się grzmot w kwietniu. Ludzie podpisać, jednak podziela grzmoty i burzę, jeśli huczy, ale piorun nie jest widoczny – to deszcz, grzmoty i błyskawice nie może bez wzywania złą pogodę.

Oh dobra przyszłych zbiorów owsa powiedzieć Aspen, noszenie kolczyków, ale kiedy zaczyna kwitnąć, to najlepiej, aby nie tracić czasu i sadzić marchewkę i buraki wcześniej. noc kwietnia pop drzewa do lasu do ogrzania i wilgotny tydzień. Dziko rosnące trawy – do gorących letnich dni i doskonałej zbiorów jesienią.

zwiastunami żniwa

Kwestia przyszłego zbioru, chyba najważniejszym z tych, którzy są poświęcone wróżby ludowe na kwiecień. Kiedy ludzie są zaangażowani w siewie wiosennym i sadzenia, ważne jest, aby wiedzieć, czy można liczyć na dobre zbiory, albo jest to niezbędne dla utrzymania zasobów w przypadku, gdy charakter ich zawieść. Jaki będzie spadek, można znaleźć na różnych powodów.

Kiedy cała deszcze kwietnia w maju, dobre sadzonki będzie żyto i owies, a latem w lasach można zebrać dużo grzybów i orzechów.

Spadek rentowności kijanki obietnica hodowane w basenach i duże chmury komarów w bagnach. Gwiaździste niebo i ciepłe dni w kwietniu – do dużej ilości warzyw i ziemniaków. Wietrzną miesięcy, jak mówią, „to zdmuchuje żniwa”, ale częściej niż wiedza o pogodzie w kwietniu jeszcze powiedzieć, że zbiory będą dobre: słoneczne dni, ciepłe wieczory i częste deszcze w kwietniu przyniesie obfite jesienią.

Dziadkowie dają rady

Folk wróżby dni kwietnia – unikalna mądrość naszych przodków, które łączy w sobie perspektywę na świat pogański i uwagi do świąt chrześcijańskich, w tym jeden z najważniejszych – Zwiastowanie – obchodzony jest w dniu 7 kwietnia. Uważa się, że w tym dniu zimie wreszcie opuścić dopiero w przyszłym roku, a pełne prawa wejść na wiosnę. Przy zwiastowaniu nie może dostać się do pracy: mówiło się, że jest to możliwe ze względu na przedmiot bliskiej osoby narażone na ryzyko zabity przez piorun, a tego dnia, według legendy, nawet ptaki nie budować swoje gniazda.

Jeśli spojrzeć na krajowym kalendarzu kwietnia objawy to pomoże zrozumieć, jakie będzie lato i jesień.

Znaki dni kalendarzowych

 • 01 kwietnia bezgwiezdne niebo obiecuje słoneczne i ciepłe dni, ale ogólnie pogoda w tym dniu zbiega się z pogodą w dniu 1 października.
 • Kwiecień 3, były komary i zaczynają kwitnąć i podbiału – do ciepłej pogody, a jeśli jeszcze do tej pory nie poszły lód, dobry chwyt sprężyna nie może czekać.
 • 07 kwietnia mówi ciągu następnych 7 dni: ciepła noc przyniesie ciepły tydzień i zimny dzień opóźnienia mróz.
 • 08 kwietnia otwarto River – lato będzie ciepłe.
 • 09 kwietnia ptaki śpiewają w dobrej pogody, kwitnące dzwonek – do letnich upałów.
 • 14 kwietnia lód dryfujący – ciepła dla kolejnych dwóch lub trzech tygodni, po czym ewentualnie chłodzenia.
 • 15 kwietnia rozpoczęła się powodzi – owocnej jesienią i wczesną koszenie.
 • W dniu 21 kwietnia, słońce w ciągu dnia na gorący latem, złej pogody dzień – deszcz w lecie.
 • 22 kwietnia zmienny susza pogoda, ciepły wieczór – do zimnej przystawki w maju.
 • 23 kwietnia przewiduje deszcz, suche lata, a jeśli chmury zbierały, ale deszcz nie udać – do silnych wiatrów.
 • 25 kwietnia zaczął rozkwitać wierzba – do zimnego maja.
 • 26 kwietnia trzeba spojrzeć na dębie: jeśli ma żołędzie – to do wczesnej jesieni.
 • 28 kwietnia, wieje ciepły wiatr – deszcz i jasnego nieba o zachodzie słońca – dobre plony.

Uwaga: od 1 kwietnia

W tym dniu do gry przyjaciół i znajomych, i chociaż czasami żarty nie zawsze jak ci, których skierowany krajowe znaki kwietnia wyjaśnić, co jest kluczem do szczęśliwego przyszłych miesiącach. Fakt, że według popularnego przekonania, ten dzień obudzić się z hibernacji domów, które na pewno trzeba do „mylić”, aby nie przeszkadzać gospodarzom.

Początkowo był żartował nad domem „zmieciony” podłogę z pogrzebaczem, miotłę i próbowali wydostać się z doniczek piekarnik, sandały noszone do tyłu, do domu nie przejść dla gospodarzy po piętach „podsycane” kamienie pieca. Sleepy ciasteczka splątane i naprawdę nie mogłem grać dowcip, a czasem niechęć poszedł spać przez miesiąc, który zapewnił spokój kwietnia. Ponadto, jeśli kilka domów stał obok siebie, dom by pomyślał, że ducha sąsiedztwa zgorszenie i poszedł z nim przeklinać, a on z kolei zmierza do poukładać dla pierwszego, który jest również przez pewien czas możliwe było oderwać się od swoich sztuczek ,

domy dzisiaj pozostał tylko w domach jednorodzinnych, ale tradycja jest zachowana, tak że 1 kwietnia powinny być podwójnie ostrożnym. Jednakże, może to jeszcze dom schował paszport w zamrażarce?